reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Przypomnę swoją historię. W 12 TC miałam robiony test Pappa, USG wyszło bardzo dobrze jednak biochemia już nie. Miałam mocno podwyższoną wolna beta hcg, prawie 3,9 MOM przez co ryzyko skorygowane dla ZD wzrosło do 1:129. Dostałam do wyboru amiopunkcje albo test Sanco, a jako że bałam się powikłań po amnio oddałam krew do Sanco. Wczoraj wieczorem pojawiły się na stronie wyniki, wynik prawidłowy z prawdopodobieństwem powyżej 99,99%, no i będzie synek ♥ także dziewczyny trzeba zawsze mieć nadzieję.
Gratuluję 😍
 
reklama
u nas pappy nie robia ale ze wzgledu na wiek zdecydowalam sie na amnio. wyszla ok tak jak wszystkie usg i inne pomiary.
synek urodzil sie z 8-9 abgar , dobra waga i ogolnie ok, powoli okazywalo sie, ze za duzo traci na wadze, za malo je... potem zaczal tez wymiotowac. w 15 dniu zycia operowany ze wzgledu na zwezenie dwunastnicy. wszystko poszlo swietnie, moj maly rozrabiaka rosnie zdrowo.
ale jak widac na absolutne zdrowko nikt gwarancji nie da.
jego wada wyszlaby na polowkowym gdyby zwezenie bylo mocniejsze...
 
u nas pappy nie robia ale ze wzgledu na wiek zdecydowalam sie na amnio. wyszla ok tak jak wszystkie usg i inne pomiary.
synek urodzil sie z 8-9 abgar , dobra waga i ogolnie ok, powoli okazywalo sie, ze za duzo traci na wadze, za malo je... potem zaczal tez wymiotowac. w 15 dniu zycia operowany ze wzgledu na zwezenie dwunastnicy. wszystko poszlo swietnie, moj maly rozrabiaka rosnie zdrowo.
ale jak widac na absolutne zdrowko nikt gwarancji nie da.
jego wada wyszlaby na polowkowym gdyby zwezenie bylo mocniejsze...
Ważne że już jest dobrze 😍
 
A ja miałam ostatnio usg prenatalne i wyszło wszystko idealnie.
Dzisiaj odebrałam wynik pappa i z tego co tu czytam to ryzyko u nas jest wysokie.
Wizytę mam dopiero 13.01 i staram się nie panikować , ale zeswiruje do tego 13 🤦‍♀️🤷🏻‍♂️
 
A ja miałam ostatnio usg prenatalne i wyszło wszystko idealnie.
Dzisiaj odebrałam wynik pappa i z tego co tu czytam to ryzyko u nas jest wysokie.
Wizytę mam dopiero 13.01 i staram się nie panikować , ale zeswiruje do tego 13 🤦‍♀️🤷🏻‍♂️
Jakie masz dokładnie ryzyko ? Ja miałam 1:295 to tez ryzyko wysokie. Miałam robiona amnio - fish prawidłowy, na wynik całościowy nadal czekam, więc głowa do góry
 
reklama
Do góry