reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Ja mam nadzieje ze z serduszkiem będzie dobrze jak do tej pory... Ale boję się strasznie... Przez ostanie 3 tygodnie od specjalisty do specjalisty ☹
Skąd ja to znam. Kardiolog kilka razy, genetyk, ginekolodzy, jeszcze ze mną diabetolog, endokrynolog itp. Nigdy się nie wychodziłam tak po lekarzach jak w ciąży a jeszcze 2 miechy 🙊
 
Test pappa jest płaty a amniopunkcja czy biopsja kosmówki jeżeli jest zlecona przez lekarza jest refundowana.
A jak tam wyniki wyszły po teście pappa?
Amnio jest refundowane w przypadku ryzyka wysokiego 1:300, w przypadku ryzyka pośredniego i niskiego, amnio możemy wykonać na własna rękę czyli odpłatnie. Pappa jest dodatkowym badaniem, więc o ile chodzisz prywatnie to płacisz, ja z tego co pamiętam zapłaciłam 250zl
 
Amnio jest refundowane w przypadku ryzyka wysokiego 1:300, w przypadku ryzyka pośredniego i niskiego, amnio możemy wykonać na własna rękę czyli odpłatnie. Pappa jest dodatkowym badaniem, więc o ile chodzisz prywatnie to płacisz, ja z tego co pamiętam zapłaciłam 250zl
Ja chodzę prywatnie i usg prenatalne z biochemią plus amino miałam za darmo, kierował mnie mój lekarz do prywatnego szpitala gdzie robią to w ramach funduszu
 
Ja chodzę prywatnie i usg prenatalne z biochemią plus amino miałam za darmo, kierował mnie mój lekarz do prywatnego szpitala gdzie robią to w ramach funduszu
Ja też na normalne wizyty chodzę prywatnie i test pappa robiłam w klinice, bo na miejscu. Natomiast amnio już na NFZ w szpitalu, ale pappe tez tam mogłam zrobić w ramach NFZ.
 
Proszę nie wypisywać bzdur, program badań prenatalnych w ramach NFZ jest bezpłatny
Jezus kobieto niby jakie bzdury wypisuje....z Twojego tekstu wynika potwierdzenie moich słów. Nie każda kobieta może ot tak skorzystać z bezpłatnych badań prenatalnych, musi spełniać któryś z wymienionych notabene przez Ciebie punktów, większość z nas spełnia kryterium wieku lub nieprawidłowości przy badaniu prenatalnym.
 
Pappa może sugerować nie tylko ZD. Wczoraj Gosiaa12 pisała, że pomimo podejrzenia ZD po biopsji kosmówki (też inwazyjne badanie prenatalne) wyszedł zespół Turnera u córki.
U mnie ryzyko edwardsa bylo 1:12 a patau 1:19. Pomimo tak wysokiego ryzyka amniopunkcja nie wykazala tych trisomii ale wykazala aberracje chromosomu 4. Co dokladnie dolega naszemu dziecku-dowiemy sie po porodzie. Takze amniopunkcja pomimo wysokich tyzyk trzech teisomii badz ktorejs z nich nie oznacza ze ta konkretna trisomia wystapi u dzidziusia
 
U mnie ryzyko edwardsa bylo 1:12 a patau 1:19. Pomimo tak wysokiego ryzyka amniopunkcja nie wykazala tych trisomii ale wykazala aberracje chromosomu 4. Co dokladnie dolega naszemu dziecku-dowiemy sie po porodzie. Takze amniopunkcja pomimo wysokich tyzyk trzech teisomii badz ktorejs z nich nie oznacza ze ta konkretna trisomia wystapi u dzidziusia
To właśnie napisałam, że nie musi oznaczać dokładnie tej wady, której ryzyko określono w pappa. :)
 
To właśnie napisałam, że nie musi oznaczać dokładnie tej wady, której ryzyko określono w pappa. :)
Hehe tak tak potwierdzilam to co pisalas na swoim przykladzie :) dzisiaj mijaja 2 tyg od pobrania mojego i meza kariotypu. Jeszcze tydz i pewnie bedziemy szli po wyniki.
Jezeli chodzi o koszta to pappe mialam platna, amnio juz nie z uwagi na zle wyniki pappy i skierowanie do szpitala od lekarza prowadzacego ciaze. Pierwsze slysze aby fish byl na nfz. Ja musialam doplacac. De facto i tak mi go nie zrobili bo zgubili moje dokumenty wiec pieniazki odzyskalam ale nikt nie mowil, ze bezplatne moga byc. Amnio owszem platna jest dla osob ktore nie maja skierowania od lekarza, a nie maja bo lekarz nie ma podstaw do podejrzenia wad.
 
reklama
Hehe tak tak potwierdzilam to co pisalas na swoim przykladzie :) dzisiaj mijaja 2 tyg od pobrania mojego i meza kariotypu. Jeszcze tydz i pewnie bedziemy szli po wyniki.
Jezeli chodzi o koszta to pappe mialam platna, amnio juz nie z uwagi na zle wyniki pappy i skierowanie do szpitala od lekarza prowadzacego ciaze. Pierwsze slysze aby fish byl na nfz. Ja musialam doplacac. De facto i tak mi go nie zrobili bo zgubili moje dokumenty wiec pieniazki odzyskalam ale nikt nie mowil, ze bezplatne moga byc. Amnio owszem platna jest dla osob ktore nie maja skierowania od lekarza, a nie maja bo lekarz nie ma podstaw do podejrzenia wad.
Trzymam kciuki za dobre wyniki :) Ja miałam skierowanie na pappę, bo wiek >35, amnio też na nfz, bo ryzyko zd 1:212. Połówkowe też na nfz, wszystko robiłam w Invicta, klinika ma umowę z ubezpieczycielem.
 
Do góry