reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Urodziłam ją w 19 tyg .. Nie przeżyła . Miała poza zespołem Turnera liczne wady rozwojowe . Teraz mam zdrowego 1,5 rocznego synka.
Przykro mi. Naprawdę. Najważniejsze, że udało się zajść w następna ciążę i synek zdrowy i cały ;) Czytałam, że wystepuja coś jakby dwie odmiany zespołu turnera i niestety jedna jest letalna.
 
I mimo wszystko nie zdecydowała się Pani na amniopuncje?
Straciłam pierwsZą ciążę, w tej miałam przejścia od początku łącznie ze szpitalem, a starałam się o nią ok.8 lat po pierwszej, więc za bardzo bałam się jakichkolwiek powikłań mimo, że mnóstwo dziewczyn dobrze ją zniosło. Ponadto dostałam możliwość zrobienia amniopunkcji dopiero po 20 tyg, czyli ciąża już mocno zaawansowana. Pokochałam córeczkę od pierwszego testu i chyba trochę panikowalam, balam sie tej amnio i wyniku, ale teraz już się nie wróci i czekam do porodu na "niespodziankę" czy córka będzie zdrowa. czy nie.
 
Straciłam pierwsZą ciążę, w tej miałam przejścia od początku łącznie ze szpitalem, a starałam się o nią ok.8 lat po pierwszej, więc za bardzo bałam się jakichkolwiek powikłań mimo, że mnóstwo dziewczyn dobrze ją zniosło. Ponadto dostałam możliwość zrobienia amniopunkcji dopiero po 20 tyg, czyli ciąża już mocno zaawansowana. Pokochałam córeczkę od pierwszego testu i chyba trochę panikowalam, balam sie tej amnio i wyniku, ale teraz już się nie wróci i czekam do porodu na "niespodziankę" czy córka będzie zdrowa. czy nie.
W takim razie nie dziwie się.. A obecnie który tydzień? Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze i córeczka Urodziła się zdrowa
 
Jestem w 16 tygodniu. Nie miałam skierowania na testy papaa po tym jak na usg wyszła tak wysoka przezierność karkowa. Od razu byłam skierona na biopsjie kosmówki która potwierdziła zespół Turnera
Może to mało pocieszające, moja koleżanka ma dorosłą już córkę z turnerem, jest niska, a poza tym to ładna, mądra i wrażliwa dziewczyna :)
 
Może to mało pocieszające, moja koleżanka ma dorosłą już córkę z turnerem, jest niska, a poza tym to ładna, mądra i wrażliwa dziewczyna :)
Dziewczynki z tym zespołem rozwijają się poprawnie tylko niestety są w 80%bezplodne i niskie, natomiast jeżeli będziemy podawać hormon wzrostu jest szansa że nie będzie odstawać od rówieśników, dodatkowo w późniejszym etapie rozwoju hormony jeżeli chodzi o dojrzewanie. Jesteśmy dobrej myśli
 
Dziewczynki z tym zespołem rozwijają się poprawnie tylko niestety są w 80%bezplodne i niskie, natomiast jeżeli będziemy podawać hormon wzrostu jest szansa że nie będzie odstawać od rówieśników, dodatkowo w późniejszym etapie rozwoju hormony jeżeli chodzi o dojrzewanie. Jesteśmy dobrej myśli
Najważniejsze to , żeby malutka miała zdrowe serduszko. A też już wiadomo, że ma zespół turnera i można będzie córcie odpowiednio leczyć. U mojej koleżanki córki lekarze postawili diagnozę dopiero podczas okresu nastoletniego i hormon wzrostu już nie pomógł niestety ;/
 
reklama
Najważniejsze to , żeby malutka miała zdrowe serduszko. A też już wiadomo, że ma zespół turnera i można będzie córcie odpowiednio leczyć. U mojej koleżanki córki lekarze postawili diagnozę dopiero podczas okresu nastoletniego i hormon wzrostu już nie pomógł niestety ;/
Ja mam nadzieje ze z serduszkiem będzie dobrze jak do tej pory... Ale boję się strasznie... Przez ostanie 3 tygodnie od specjalisty do specjalisty ☹️
 
Do góry