reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Laura A ile czekałaś na wyniki mi powiedzieli w klinice że do 3 tygodniach ale może być dłużej ale po 2 tyg już będę tam dzwoniła j się pytała zapewne bo ostatnio jak mi pobierali krew powiedzieli że do 2 tyg jak nie będę dzwonić to jest wszystko ok przyjechałam szczęśliwa że wszystko ok jest A w rejestracji mi powiedziała że za 15 min przyjdzie doktor i mam zostać na konsultacji po prostu runol mi świat czekanie 15 min to wydawało mi się wieczność odebrałam wyniki w domu na spokojnie popatrzalam na wyniki kiedy były patrzę a wyniki z krwi już były tydzień po badaniu po prostu we mnie się zagotowalo było mówione wyraźnie że jeżeli będzie coś nie tak będą dzwonić A nie dzwonili i mi to powiedział lekarz ginekolog i w recepcji też A mi tu taki numer wywineli
 
reklama
Ja mialam wyniki po 2 tyg i 3 dniach zadzwonila di Mnie pani genetyk bo jak dzwoniłam do rejestracji po 2 tyg i później codziennie to mo mówili ze wyników nir ma a pozatym oni nie sa upoważnieni do podawania wyników i ze tylko lekarz moze mnie poinformować.
 
Pozatym mimo prawidłowej Aminopunkcji mnie czeka jeszcze dalsza diagnostyka bo moje dziecko mialo NT 3.1 i musza sprawdzić serce itd u Ciebie USG wyszlo dobrze więc trzymam kciuki, że bedzie ok
 
No u mnie NT wyszło 1.40mm A CRL 61.5 mm i tak było prawidłowe kosc nosowa obecna przeplyw zastawce trójdzielnej prawidłowy i wszystko prawidlowe bylo tylko serce za szybko bilo 178ud.min byłam w poniedziałek A w piątek i mojej gin miał między 160 a 170
 
Ja też mam podwyższone tętno u dziecka. Na pierwszym prenatalnym wpisał mi 184... pozniej dalej ok 160. W piątek byłam na drugim prenatalnym, na moja prośbę lekarz sprawdził dokładnie serce i stwierdził, że jest ok. Nie wiem czy skieruje mnie na echo serca tak dla potwierdzenia, ale od tego lekarza od prenatalnych dostałam skierowanie na jeszcze jedno usg. Powiedzial żebym się nie martwiła to dał mi skierowanie do siebie, bo ma jeszcze lepszy sprzęt i tam można w większe zakamarki wejść. Wiec wydaje mi się, że nie mam co narzekać na opiekę, ale na szczęście to wszystko to tylko niepotwierdzone obawy.
 
Ja też mam podwyższone tętno u dziecka. Na pierwszym prenatalnym wpisał mi 184... pozniej dalej ok 160. W piątek byłam na drugim prenatalnym, na moja prośbę lekarz sprawdził dokładnie serce i stwierdził, że jest ok. Nie wiem czy skieruje mnie na echo serca tak dla potwierdzenia, ale od tego lekarza od prenatalnych dostałam skierowanie na jeszcze jedno usg. Powiedzial żebym się nie martwiła to dał mi skierowanie do siebie, bo ma jeszcze lepszy sprzęt i tam można w większe zakamarki wejść. Wiec wydaje mi się, że nie mam co narzekać na opiekę, ale na szczęście to wszystko to tylko niepotwierdzone obawy.
No a powiedz ile mm miał na pierwszym iść główka HC i w którym tygodniu
 
Teraz patrzalam na tabele z 12 tygodnia ciąży i wszystko mam jak w tabeli pisze haha może jest o 0.5 ma moja więcej ale np pisało tam HC 68.00 A JA mam 68.8mm CRL w tabeli pisze 60.00 A moje ma 61.5mm AC 56.00 A ja mam 57.00 i moje było dokładnie w 12tyg i 4dni
 
Ja na pierwszym nie miałam HC mierzonego.
CRL 55,1
NT 1,1
FHR 185
11 + 4 tc

I przez te podwyższone tętno wyszedł mi właśnie Zespol Patau.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja na pierwszym nie miałam HC mierzonego.
CRL 55,1
NT 1,1
FHR 185
11 + 4 tc

I przez te podwyższone tętno wyszedł mi właśnie Zespol Patau.
Ja miałam
FHR 178 ud/min
CRL 61.5 MM
NT 1.40 MM
BPD 21.1 MM
HC 68.8 MM
AC 57.00 MM
FL 8.00 MM
DUCTUS VENOSUS PI 0.89.00
ŁOŻYSKO TYLNA ŚCIANA NISKO
PLYN OWODNIOWY W NORMIE
MARKERY WAD GENETYCZNYCH CHROMOSOMOWYCH KOSC NOSOWA OBECNA PRZEPŁYW NA ZASTAWCE TRÓJDZIELNEJ PRAWIDLOWY CZASZKA MÓZG OBRAZ PRAWIDLOWY KRĘGOSŁUP NIE UWIDOCZNIONO PATOLOGII BRZUCH OBRAZ PRAWIDLOWY NIERKA WIDOCZNA RECE STOPY OBIE WIDOCZNE SERCE W KLATCE PIERSIOWEJ I POZNIEJ WYNIK BIOCHEMICZNY KRWI TO MI ŹLE WYSZEDŁ
 
Ostatnia edycja:
Do góry