reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

A jaki wynik fisha?? Podobno nie zawsze pokrywa się z końcowym wynikiem amnio;/ a u mnie usg b.ładne a test pappa kiepsko , tris 21 1:230 ;/ i pozostałe też niezbyt;/ ale juz 1:1000. A jak bylo u ciebie ?
Wynik fish karoityp prawidłowy męski . No też tak słyszałam ale lekarz mi mówił że to bardzo rzadkie przypadki , że jeśli fish jest dobry to już można być spokojnym o te 3 podstawowe wady . Także trochę się stresuje ale myślę pozytywnie i mam takie przeczucie że jest zdrowy :)
A to u Ciebie głównie t21 z większym ryzykiem , bo ponad 1000 to już ryzyko minimalne.
A u mnie na usg zwiększona przyzierność karkowa , przy crl 71 , nt aż 5 mm. Poza odbiorem wyników amnio czeka mnie jeszcze echo serduszka i dokładne usg wszystkich narządów maleństwa .
Na początku było mi strasznie ciężko ale po fishu mam same pozytywne myśli :) głęboko wierzę że mój synek jest zupełnie zdrowy .
 
reklama
Wynik fish karoityp prawidłowy męski . No też tak słyszałam ale lekarz mi mówił że to bardzo rzadkie przypadki , że jeśli fish jest dobry to już można być spokojnym o te 3 podstawowe wady . Także trochę się stresuje ale myślę pozytywnie i mam takie przeczucie że jest zdrowy :)
A to u Ciebie głównie t21 z większym ryzykiem , bo ponad 1000 to już ryzyko minimalne.
A u mnie na usg zwiększona przyzierność karkowa , przy crl 71 , nt aż 5 mm. Poza odbiorem wyników amnio czeka mnie jeszcze echo serduszka i dokładne usg wszystkich narządów maleństwa .
Na początku było mi strasznie ciężko ale po fishu mam same pozytywne myśli :) głęboko wierzę że mój synek jest zupełnie zdrowy .

tak głównie t21 :/ a pappe robilas czy od razu amnio?? Wynik fisha moze bede mieć we wtorek , do tego czasu chyba umrę :( boje sie ze ten amnio tez nie wykrywa wszystkich wad genetycznych, a skądś niskie pappa i wolne betahcg musiało sie wziąć;/ oby nasze chlopaki były zdrowe !!!:)
 
tak głównie t21 :/ a pappe robilas czy od razu amnio?? Wynik fisha moze bede mieć we wtorek , do tego czasu chyba umrę :( boje sie ze ten amnio tez nie wykrywa wszystkich wad genetycznych, a skądś niskie pappa i wolne betahcg musiało sie wziąć;/ oby nasze chlopaki były zdrowe !!!:)
Miałam pappa ale wynik miał być w dniu amnio i przez to całe zamieszanie nawet nie mam tych wyników. Tyle, że lekarz mi powiedział że pappa to w moim przypadku niewiele zmienia i mimo wszystko jeśli chce mieć spokojną ciążę to mam zrobić amnio. I nawet nie czekałam na wyniki pappy tylko zapisałam się na amnio żeby nie tracić czasu bo wiadomo czekanie to tylko dodatkowy stres .
No też mnie to trochę martwi że amnio nie wykrywa wszystkich wad ale wykrywa te wydaje mi się najważniejsze .
Dasz radę , mocno trzymam kciuki za dobre wyniki :) musi być dobrze :)
 
Miałam pappa ale wynik miał być w dniu amnio i przez to całe zamieszanie nawet nie mam tych wyników. Tyle, że lekarz mi powiedział że pappa to w moim przypadku niewiele zmienia i mimo wszystko jeśli chce mieć spokojną ciążę to mam zrobić amnio. I nawet nie czekałam na wyniki pappy tylko zapisałam się na amnio żeby nie tracić czasu bo wiadomo czekanie to tylko dodatkowy stres .
No też mnie to trochę martwi że amnio nie wykrywa wszystkich wad ale wykrywa te wydaje mi się najważniejsze .
Dasz radę , mocno trzymam kciuki za dobre wyniki :) musi być dobrze :)

dzięki za wszystko i czekam na dobre wiadomosci :) powodzenia!;)
 
Adell dzwonili dziś o 18.30 że są wyniki, Ale przez telefon nie podają. Właśnie mąż po nie pojechał, A ja jestem olejkiem nerwów. Musimy jeszcze uśpić naszego 7 latka i razem zajrzymy... Trzymajcie kciuki
 
reklama
Dziękuję dziewczyny. Głośno płakalismy oboje z mężem. Docierał to do nas dłuższa chwilę..
Przypomnę moje ryzyko wynosiło 1:11 z jednego pappa i 1:23 z drugiego też pappa. Usg parametry w normie tylko biochemia fatalna beta 3.1mom i papa 0.29mom.. kariotyp prawidłowy żeński.
Dzisiaj też byłam na kontroli u ginekologa i jak badal wielkość brzucha to zapytał czy to jedno dziecko bo macica taka duża jak na dwoje.. uznałam to za dobry znak że dzidzia duża i dobrze się rozwija. Synek też urodził się 4.2kg.
 
Do góry