reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Obserwowałam różne wątki od kilkunastu dni. Po tym jak dostałam wyniki badania USG od lekarza z prywatnej kliniki świat się zawalił. 11 tydzień ciąży... ryzyko skorygowane trisomia 18 1:4, trisomia 13 1:10. Szok. Z wynikami trafiłam do cudownej dr Magdy Grocheckiej, która wykazała ogromną empatię i zrozumienie, natychniast zleciła wykonanie NIFTY, osobiście zadzwoniła też do lekarza genetyka z zupełnie innego szpitala żeby porozmawiać o amniopunkcji. Kilka dni żyłam w gigantycznym stresie ale pani doktor była cały czas pod telefonem, mogłam zapytać o każdą rzecz. Kiedy tylko przyszły wyniki NIFTY od razu miałam kontakt z dr Grochecką. i ulga niesamowita wszystkie wyniki idealne! płeć męska! Na wszelki wypadek mam jeszcze zalecenie żeby zrobić amniopunkcję. Ale to już raczej formalność. Po telefonie od dr grocheckiej lekarz z innego szpitala sam do mnie zadzwonił, powiedział kiedy i o której się widzimy. Na kolejne USG dostałam polecenia pójścia już do innego lekarza niż tego z prywatnej kliniki.
 
Obserwowałam różne wątki od kilkunastu dni. Po tym jak dostałam wyniki badania USG od lekarza z prywatnej kliniki świat się zawalił. 11 tydzień ciąży... ryzyko skorygowane trisomia 18 1:4, trisomia 13 1:10. Szok. Z wynikami trafiłam do cudownej dr Magdy Grocheckiej, która wykazała ogromną empatię i zrozumienie, natychniast zleciła wykonanie NIFTY, osobiście zadzwoniła też do lekarza genetyka z zupełnie innego szpitala żeby porozmawiać o amniopunkcji. Kilka dni żyłam w gigantycznym stresie ale pani doktor była cały czas pod telefonem, mogłam zapytać o każdą rzecz. Kiedy tylko przyszły wyniki NIFTY od razu miałam kontakt z dr Grochecką. i ulga niesamowita wszystkie wyniki idealne! płeć męska! Na wszelki wypadek mam jeszcze zalecenie żeby zrobić amniopunkcję. Ale to już raczej formalność. Po telefonie od dr grocheckiej lekarz z innego szpitala sam do mnie zadzwonił, powiedział kiedy i o której się widzimy. Na kolejne USG dostałam polecenia pójścia już do innego lekarza niż tego z prywatnej kliniki.
To duza ulga. No niestety wyniki pappa czesto wychodzą nie za dobre... bez amniopunkcji wtedy trudno to zweryfikować i człowiek w stresie. .. a do testu pappa tudziez badan prenatalnych powinien podchodzić lekarz z certyfikatami i doświadczeniem. Bo inaczej moze byc niedobrze... trzymam kciuki!

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie NT było 4-4.3
Pappa:
ZD 1:40
ZE 1:17
ZP 1:8
Biopsja jednak wykluczyła te trisomie.
Mimo to obumarcie plodu nastąpiło w 14tc...

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny mapiszczę ryxyko , biochemie? ? Te które mają szczęśliwe zakończenie
Ja pisalam dużo w lutym -marcu. Musialabys się cofnac do postow bo teraz nie pamiętam . Z tym ze jestem jeszcze w trakcie wiec wolę nie mowic na razie o szczęśliwym zakończeniu tfutfu [emoji3]

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry