reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Obserwowałam różne wątki od kilkunastu dni. Po tym jak dostałam wyniki badania USG od lekarza z prywatnej kliniki świat się zawalił. 11 tydzień ciąży... ryzyko skorygowane trisomia 18 1:4, trisomia 13 1:10. Szok. Z wynikami trafiłam do cudownej dr Magdy Grocheckiej, która wykazała ogromną empatię i zrozumienie, natychniast zleciła wykonanie NIFTY, osobiście zadzwoniła też do lekarza genetyka z zupełnie innego szpitala żeby porozmawiać o amniopunkcji. Kilka dni żyłam w gigantycznym stresie ale pani doktor była cały czas pod telefonem, mogłam zapytać o każdą rzecz. Kiedy tylko przyszły wyniki NIFTY od razu miałam kontakt z dr Grochecką. i ulga niesamowita wszystkie wyniki idealne! płeć męska! Na wszelki wypadek mam jeszcze zalecenie żeby zrobić amniopunkcję. Ale to już raczej formalność. Po telefonie od dr grocheckiej lekarz z innego szpitala sam do mnie zadzwonił, powiedział kiedy i o której się widzimy. Na kolejne USG dostałam polecenia pójścia już do innego lekarza niż tego z prywatnej kliniki.
 
Obserwowałam różne wątki od kilkunastu dni. Po tym jak dostałam wyniki badania USG od lekarza z prywatnej kliniki świat się zawalił. 11 tydzień ciąży... ryzyko skorygowane trisomia 18 1:4, trisomia 13 1:10. Szok. Z wynikami trafiłam do cudownej dr Magdy Grocheckiej, która wykazała ogromną empatię i zrozumienie, natychniast zleciła wykonanie NIFTY, osobiście zadzwoniła też do lekarza genetyka z zupełnie innego szpitala żeby porozmawiać o amniopunkcji. Kilka dni żyłam w gigantycznym stresie ale pani doktor była cały czas pod telefonem, mogłam zapytać o każdą rzecz. Kiedy tylko przyszły wyniki NIFTY od razu miałam kontakt z dr Grochecką. i ulga niesamowita wszystkie wyniki idealne! płeć męska! Na wszelki wypadek mam jeszcze zalecenie żeby zrobić amniopunkcję. Ale to już raczej formalność. Po telefonie od dr grocheckiej lekarz z innego szpitala sam do mnie zadzwonił, powiedział kiedy i o której się widzimy. Na kolejne USG dostałam polecenia pójścia już do innego lekarza niż tego z prywatnej kliniki.
To duza ulga. No niestety wyniki pappa czesto wychodzą nie za dobre... bez amniopunkcji wtedy trudno to zweryfikować i człowiek w stresie. .. a do testu pappa tudziez badan prenatalnych powinien podchodzić lekarz z certyfikatami i doświadczeniem. Bo inaczej moze byc niedobrze... trzymam kciuki!

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie NT było 4-4.3
Pappa:
ZD 1:40
ZE 1:17
ZP 1:8
Biopsja jednak wykluczyła te trisomie.
Mimo to obumarcie plodu nastąpiło w 14tc...

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny mapiszczę ryxyko , biochemie? ? Te które mają szczęśliwe zakończenie
Ja pisalam dużo w lutym -marcu. Musialabys się cofnac do postow bo teraz nie pamiętam . Z tym ze jestem jeszcze w trakcie wiec wolę nie mowic na razie o szczęśliwym zakończeniu tfutfu [emoji3]

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry