reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Masz rację ryzyko 0.5-1% igła cienka mnie nie bolało tylko dziwne uczucie ,po ze stresu słabo mi było i na wymioty mnie brało,ale to nerwy zrobiły swoje. Teraz oszczędzać sie będę. U mnie ryzyko poronienia większe przez obrzęk. Ja robilam tylko amniopunkcje że wzgląd na przyszłość,bo nadziei nie bardzo mi dawali. A ty co zrobisz z tą wiedzą jeśli dziecko będzie miało wadę, będziesz chciała usunąć? Ja zdecydowałam,że nie usune. Każdy ma prawo wyboru i szanuję każdego decyzję.

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
Tak ja bym przerwala ciaze. Ale uwazam ze moje dziecko bedzie zdrowe. Tak czuje. Nie wiem czy robic to amnio.
 
reklama
Dziewczynu nikogo nie chcę odwodzic od decyzji od amio ale jeśli usg jest ok a ryzyko nie jest mniejsze niż 1:100 to bym się zastanowila..
Np. Z tego co ja się dowiadywalam to w Anglii dopiero wynik nizszy niz 1:100 jest wskazaniem do amio. Podobno tak jest w.wiekszej czesci europy. To u nas jest 1:300 ale pewnie to w końcu zmienią. Także jesli ktoras sie zastanawia to poszukajcie informacji o innych krajach itp.
Powodzenia

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczynu nikogo nie chcę odwodzic od decyzji od amio ale jeśli usg jest ok a ryzyko nie jest mniejsze niż 1:100 to bym się zastanowila..
Np. Z tego co ja się dowiadywalam to w Anglii dopiero wynik nizszy niz 1:100 jest wskazaniem do amio. Podobno tak jest w.wiekszej czesci europy. To u nas jest 1:300 ale pewnie to w końcu zmienią. Także jesli ktoras sie zastanawia to poszukajcie informacji o innych krajach itp.
Powodzenia

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja akurat miałam NT ponad 15 także się zdecydowałam mimo,że i tak się zastanawiałam i bałam się bardzo. Ma razie jest ok jestem trzeci dzień po amnio nic mnie nie boli jedynie co jak pęcherz mam pełny to czuje jakby to wklucie po igle. Ja pisałam też dziewczynie wyżej ,że ja bym się zastanowiła,bo ona ma małe prawdopodobieństwo,ja nas swoim się zastanawiałam. Jedynie co może zdecydować o tym ,że zrobi amnio to ,że jeśli będzie chore dziecko będzie chciała terminacje. A wiadomo bez amnio się nie dowie czy ma chore dziecko i rozumiem ,bo może nie jest na tyle silna żeby wychowywać dziecko z wadą. Ja akurat nie chce przerwać ciąży mimo wyniku,ale do amnio przekonało mnie to ,że mogę pomóc dziecku jeszcze w brzuchu jeśli jest to jakaś wada serca itp. Ja długo myślałam nad tym czy zrobić amnio myślę,że każda z nas powinna to prze myśleć nikt nie pomoże w podjęciu decyzji,ani lekarz ani rodzina, mój mąż nawet nie wiedział czy robić. Także zostaje się z tym samemu. Ja mam nadzieję,że nie poronie bo amnio nie chciałabym mniec poczucie,że przyczynilam się do tego. Chciałabym żeby to się samo stało jeśli tak musi być. Przedemna 3tyg czekania na wyniki długie. Niestety nie robię sobie nadziei na coś dobrego ,bo lekarze nie dają mi nadziei,ale lepiej wiedzieć o zbadać wszystko na przyszłość.

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczynu nikogo nie chcę odwodzic od decyzji od amio ale jeśli usg jest ok a ryzyko nie jest mniejsze niż 1:100 to bym się zastanowila..
Np. Z tego co ja się dowiadywalam to w Anglii dopiero wynik nizszy niz 1:100 jest wskazaniem do amio. Podobno tak jest w.wiekszej czesci europy. To u nas jest 1:300 ale pewnie to w końcu zmienią. Także jesli ktoras sie zastanawia to poszukajcie informacji o innych krajach itp.
Powodzenia

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Mi genetyk mówił, że wynik poniżej 1:100 jest wskazaniem do amniopunkcji. Więc może u nas coś się zmieniło?

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Screenshot_20170131-222307.png
 

Załączniki

  • Screenshot_20170131-222307.png
    Screenshot_20170131-222307.png
    106,8 KB · Wyświetleń: 2 562
Ostatnia edycja:
Zdecydowałam się na amniopunkcję i zostalam w niedzielę przyjęta do szpitala. W poniedziałek rano miałam zabieg i ... tym razem na szczęście nic się nie zdarzyło. Cały dzień leżałam, wstając tylko do toalety. Wczoraj mnie wypisano i teraz odpoczywam w domu. Wyniki za ok. 3 tygodnie. Trzymajcie plisss kciuki!!!

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Zdecydowałam się na amniopunkcję i zostalam w niedzielę przyjęta do szpitala. W poniedziałek rano miałam zabieg i ... tym razem na szczęście nic się nie zdarzyło. Cały dzień leżałam, wstając tylko do toalety. Wczoraj mnie wypisano i teraz odpoczywam w domu. Wyniki za ok. 3 tygodnie. Trzymajcie plisss kciuki!!!

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
to ile nas jest tego czasu po amnio ? Ja miałam w czwartek , @Katy83kk dziś, będziemy razem trzymam kciuki, chociaż ja nie robię na swoje wyniki nadziei. Co szpitala i osrodek to obyczaj, ja po amnio mogłam iść od razu do domu i nawet już nie robili mi usg
 
reklama
A powiedzcie mi w którym tyg robiliście amniopunkcje,bo raz czytam że można od 14 raz że od 16. Ja miałam robione między 14/15. Bądź tu madrym

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry