reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

A powiedzcie mi w którym tyg robiliście amniopunkcje,bo raz czytam że można od 14 raz że od 16. Ja miałam robione między 14/15. Bądź tu madrym

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
Mozna juz od 13go nawet ale im wcześniej tym mniej wód i większe ryzyko powikłań.
Ja bylam hospitalizowana bo poprzednio mialam odpływ wód plodowych i teraz mi od razu dali skierowanie do szpitala zeby miec wszystko pod kontrolą.
Trzymam za nas wszystkie kciuki!!!

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
No i jeszcze chcialam nadmienić że ostatni raz sie na to zdecydowalam... brrr nieprzyjemny zabieg brrrr

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
Mnie nic nie bolało wiecej strachu się najadlam przed wejściem ,a to tylko dyskomfort,po wyjściu prawie zemdlałam tak byłam wcześniej spięta. A ile od amniopunkcji wtedy ci wody odchodziły? Po czym poznałaś?

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mnie nic nie bolało wiecej strachu się najadlam przed wejściem ,a to tylko dyskomfort,po wyjściu prawie zemdlałam tak byłam wcześniej spięta. A ile od amniopunkcji wtedy ci wody odchodziły? Po czym poznałaś?

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja w pewnym momencie poczułam nieprzyjemne ukłucie. Ale bardziej mialam na myśli psychiczne napięcie przed i strach po.
W poprzedniej ciąży w trakcie jazdy samochodem poczułam że mam wilgotne majtki - myślałam, że ze stresu się spocilam [emoji6]. Było to jakieś pół godziny po zabiegu. ale było coraz bardziej wilgotno a jak wysiadlam z samochodu to już wody leciały po nogach [emoji22].
Więc od razu na izbę przyjęć do szpitala.
Tego dnia wszystkie niemal wody odplynely. Ale usg wykazało, że córeczka żyje wiec wypisali mnie po 3 dobach do domu. Informacja była taka , że albo się samo naprawi i wody zaczną się uzupełniać albo będzie po ciąży.
Na szczęście córeczka była silnym dzieckiem i przetrwała. Wody uzupelnialy sie z tygodnia na tydzień, po ok 3 tygodniach bylo ich nadal mało ale wystarczajaco.

Teraz przy przyjęciu do szpitala dowiedziałam się od lekarki że zostałam "legendą Klinicznej" [emoji6] bo sytuacje przeżycia dziecka są bardzo rzadkie.

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja w pewnym momencie poczułam nieprzyjemne ukłucie. Ale bardziej mialam na myśli psychiczne napięcie przed i strach po.
W poprzedniej ciąży w trakcie jazdy samochodem poczułam że mam wilgotne majtki - myślałam, że ze stresu się spocilam [emoji6]. Było to jakieś pół godziny po zabiegu. ale było coraz bardziej wilgotno a jak wysiadlam z samochodu to już wody leciały po nogach [emoji22].
Więc od razu na izbę przyjęć do szpitala.
Tego dnia wszystkie niemal wody odplynely. Ale usg wykazało, że córeczka żyje wiec wypisali mnie po 3 dobach do domu. Informacja była taka , że albo się samo naprawi i wody zaczną się uzupełniać albo będzie po ciąży.
Na szczęście córeczka była silnym dzieckiem i przetrwała. Wody uzupelnialy sie z tygodnia na tydzień, po ok 3 tygodniach bylo ich nadal mało ale wystarczajaco.

Teraz przy przyjęciu do szpitala dowiedziałam się od lekarki że zostałam "legendą Klinicznej" [emoji6] bo sytuacje przeżycia dziecka są bardzo rzadkie.

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
A córeczka zdrowa rozumiem, czemu z córcia miałaś amniopunkcje?

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A więc pozostało nam czekanie na wyniki. Sam zabieg był prawie bezbolesny... lekkie ukłucie ale stres był niesamowity. Dopiero ból brzucha po południu zaczął mi przeszkadzać ale dziś jest już zdecydowanie lepiej...
Właśnie - sam zabieg jest praktycznie bezbolesny. Tylko to co dookoła tego sprawia , że jest to przerażające. Myślę, że o wiele mniej się balam za pierwszym razem.
Ja lezalam cały pierwszy dzień a jak rano brałam prysznic to czułam klucia w miejscu wklucia igly. Wiec popedzilam z powrotem do łóżka. Teraz 3xdziennie biore po 2 nospy ale juz jest spoko.
 
A ja nic nie czuję na drugi dzień tylko od pęcherza jak miałam pełny. Napisz coś jak miałaś z córką jakie NT itp z tą poprzednia ciąża

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
A ja nic nie czuję na drugi dzień tylko od pęcherza jak miałam pełny. Napisz coś jak miałaś z córką jakie NT itp z tą poprzednia ciąża

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
Teraz jak mi się na maxa napełnił pęcherz to polecialam do wc i okazalo się ze znowu troche wilgoci polecialo. Mam oczywiście obsesję ze wody odchodza i słyszałam o jakimś teście wykrywajacym wody ale jeszcze nie szukałam. ..
W poprzedniej ciąży miałam o wiele gorsze wyniki pappa (co mnie teraz zdziwiło, bo już mam 39 lat więc teoretycznie teraz powinny być gorsze).
Ale sprawdzilam teraz NT i było 1.1 czyli niższe niż teraz. Ale dziecko juz w 12 tygodniu było o tydzień za małe. Prawdopodobnie zly wynik pappa był spowodowany źle działającym łożyskiem. Córeczka urodzila sie z hipotrofią - w 31 tygodniu ciazy z wagą 1060 g i dlugosci 40 cm.

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry