reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
witam,
w poniedziałek byłam na usg gentycznym i wyszło wszystko pięknie NT 2 ale brak kości nosowej jestem załamana chociaz jak czytam to o niczym to nie świadczy jeszcze,czekam na piatkowe wyniki krwi gdyz jeszcze raz mi pobierali i maja obliczyc raz jeszcze ryzyko, ale ja i tak zdecyduje się na amniopunkjce bo teraz zadne wyniki mnie nie uspokoja ale czy ktora mama ma zdjecie dziecka po urodzeniu, ktore na usg nie miało kosci.. nie umiem sobie wyobrazic jak to wyglada potem czy nosek jest maly ale ok czy jakies inny???helpppp
 
Sss16 raczej dzieci ktore rodza sie bez bez kosci nosowej maja chorobe genetyczna tak zwany Zespol Downa.
Poczekaj na wyniki, wtedy podejmiesz decyzje co dalej...
 
Brak kości nosowej do 13 tygodnia nie świadczy, że dziecko nie będzie tej kości miało. U większości płodów do 13- 14 tc pojawia się kość nosowa, ale w jakimś niewielkim % u dzieci zdrowych oraz w większym procencie u dzieci z zespołem genetycznym kostnienie nosa następuje później i dlatego w 13 tc tej kości nosowej jeszcze nie widać. Zarówno u dzieci zdrowych jak i chorych pojawi się ona w późniejszym etapie ciąży...
A brak kości nosowej to słaby marker...
 
witam,
w poniedziałek byłam na usg gentycznym i wyszło wszystko pięknie NT 2 ale brak kości nosowej jestem załamana chociaz jak czytam to o niczym to nie świadczy jeszcze,czekam na piatkowe wyniki krwi gdyz jeszcze raz mi pobierali i maja obliczyc raz jeszcze ryzyko, ale ja i tak zdecyduje się na amniopunkjce bo teraz zadne wyniki mnie nie uspokoja ale czy ktora mama ma zdjecie dziecka po urodzeniu, ktore na usg nie miało kosci.. nie umiem sobie wyobrazic jak to wyglada potem czy nosek jest maly ale ok czy jakies inny???helpppp
Ja miałam usg i pappa, lekarz nie widział kości- tak się dziecko ułożyło. Poszłam 4 dni pózniej na usg do innego lekarza i widzial piękną kość. Nie denerwuj się jeszcze, potwierdz to. Pamiętaj też, ze kość u dzieci wykształca się czasami pózniej. Przezierność masz ok? Przepływ ok?
 
pierwsze usg miałam w poniedziałek drugie wczoraj obaj lekarze nie widzą kości, przezierność ok bo 2 a przepływy prawidłowe ryzyko niskie, ale jutro bede miala jeszcze wyniki z krwi bo raz jeszcze pobierali mi wczoraj tak czy owac na amniopunkcje ide bo nie zniose stresu:( w pierwszej ciazy mialam wszystko ksiazkowo wiec teraz to dla mnie jak jakis film ktory nie mnie dotyczny nie wiem co myslec nie umiem zebrac mysli.... ale tak czytam na forach ze to raczej nic nie znaczy i dzieci sa zdrowe
 
ciekawi mnie jedynie czy jak amnipunkcja wyjdzie ok czyli ze dzidzia zdrowa to czy ta kość jak sie potem wyksztalci to jak dziecko bedzie wygladało po urodzeniu...
 
reklama
pierwsze usg miałam w poniedziałek drugie wczoraj obaj lekarze nie widzą kości, przezierność ok bo 2 a przepływy prawidłowe ryzyko niskie, ale jutro bede miala jeszcze wyniki z krwi bo raz jeszcze pobierali mi wczoraj tak czy owac na amniopunkcje ide bo nie zniose stresu:( w pierwszej ciazy mialam wszystko ksiazkowo wiec teraz to dla mnie jak jakis film ktory nie mnie dotyczny nie wiem co myslec nie umiem zebrac mysli.... ale tak czytam na forach ze to raczej nic nie znaczy i dzieci sa zdrowe
Moja przyjaciółka przepłakała wiele nocy z powodu braku kości, zrobiła amnio i wszystko ok. Synek zdrowy. Zrób jeżeli tak czujesz, inaczej zamiast cieszyć siè brzuchem bèdziesz siè zamartwiała. Głowa do góry.
 
Do góry