reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Witam.
Poczytalam pare stronek wstecz, ale sporo ich tutaj. W srode umowilam sie na amniopunkcje... Usg bylo w porzadku, NT 1.78 , przegroda nosowa widoczna, ale testy krwi nieciekawe Trisomia 18 1:279, wiec lekarz stwierdzil ze lepiej to sprawdzic. Mysle ze sa tu osoby, ktore przez to przeszly. Czy mozecie powiedziec czy jest to bardzo bolesne i nieprzyjemne? Bo stresuje sie niesamowicie. Slabo mi sie robi przy pobieraniu krwi, a jak pomysleo tym...
 
Paulina ja miałam amnio i to nie jest bolesne :-) Czujesz lekkie ukłucie i to tyle jeśli chodzi o ból... Później jest taki lekki dyskomfort jak pobierają płyn, ale nie jest to bolesne, także nic się nie bój :-) Będzie dobrze :-) I oczywiście trzymam kciuki za wyniki ;-)
 
To nie boli - w moim odczuciu było mniej nieprzyjemne niż zwykły pobór krwi o badaniu ginekologicznym nie wspominając...Trzeba spróbować rozluznić brzuch to prawie nie czuć i patrz się na USG a nie na to jak Ci grzeba przy brzuszku. Ściągnij też swojego mężczyznę by trzymał Cię za rękę w trakcie to psychicznie będzie lepiej.Po całej akcji pobolewał mnie brzuch ale bez jakiś dramatów- obijaj się przez tydzień i będzie OK. To co wykańcza to oczekiwanie i niepewność na czym się stoi,
 
reklama
Do góry