reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

zawsze możesz poszukać genetyka szybciej. Wszystko zależy od tego, w którym tygodniu jesteś teraz. Amnio można wykonać dopiero od 15tc. Jeżeli jesteś z okolic Warszawy to polecam IMID - konsultacje z genetykiem miałam w ciągu kilku dni, a amnio z mikromacierzami miałam wykonane na NFZ ☺️
Cześć, miałaś skierowanie do poradni genetycznej od ginekologa? Czy skierowanie na amniopunkcję i przy okazji była konsultacja z genetykiem?
 
reklama
Cześć, miałaś skierowanie do poradni genetycznej od ginekologa? Czy skierowanie na amniopunkcję i przy okazji była konsultacja z genetykiem?
miałam skierowanie do poradni genetycznej. Umówiłam się w IMID na konsultacje z genetykiem i on już wystawiał skierowanie na amnio i wyznaczał termin.
 
miałam skierowanie do poradni genetycznej. Umówiłam się w IMID na konsultacje z genetykiem i on już wystawiał skierowanie na amnio i wyznaczał termin.
Dziękuję, czy długo czekałaś na termin konsultacji i amnio?
Mam beznadziejny wynik pappa i mimo ze wcześniej robiłam nifty, który wyszedł ok rozważam amnio… u mnie zły wynik pappa to wiek (ryzyko według wieku 1:73) i beta hcg 3,2 MoM. 4 lata temu, w poprzedniej ciazy tez miałam wysokie ryzyko ale nie AŻ tak, tez miałam podwyższone beta, syn zdrowy, wtedy nifty mnie uspokoiło, teraz jakoś nie
 
Dziękuję, czy długo czekałaś na termin konsultacji i amnio?
Mam beznadziejny wynik pappa i mimo ze wcześniej robiłam nifty, który wyszedł ok rozważam amnio… u mnie zły wynik pappa to wiek (ryzyko według wieku 1:73) i beta hcg 3,2 MoM. 4 lata temu, w poprzedniej ciazy tez miałam wysokie ryzyko ale nie AŻ tak, tez miałam podwyższone beta, syn zdrowy, wtedy nifty mnie uspokoiło, teraz jakoś nie
na konsultacje czekałam kilka dni, a amnio w skończonym 16 tyg(mogliśmy zrobić wcześniej, ale wtedy wypadały święta i na spokojnie umówiliśmy tydzień później)☺️
 
reklama
A teraz spytam, może ktoś podniesie mnie na duchu swoją odpowiedzią. Czy ktoś z Was przy ryzyku trisomii 21 w pappa 1:6 i dobrym wyniku nifty pro urodził zdrowe dziecko? Miałam pappa nie robić po dobrym wyniku nifty ale lekarz mnie namówił. Liczyłam się z wysokim ryzykiem ale nie aż takim. W poprzedniej ciazy tez miałam wysokie ryzyko ale to było 1:24.
Wiem ze amnio da mi odpowiedzieć jak jest i pewnie ja zrobię, ale zanim poznam wynik minie kilka tygodni…
 
Do góry