reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Dziewczyny wydaje mi się, że nie ma na ten moment żadnych szans w Polsce jeśli nie zagraża ona twojemu życiu.. Podobno można iść do psychiatry, że przez to chcecie sobie coś zrobić.., potem stajecie przed komisją psych. jeśli ona to potwierdzi to wciąż jest problem ze znalezieniem szpitala, który zgodzi się. Ogólnie uważam, że jest to najgorsza z możliwych opcji bo pamiętajcie, że już na zawsze ta opinia zostanie nam papierach, a nie wiadomo co nas w życiu jeszcze czeka. Ja bym zadzwoniła do fundacji, wszystko dokładnie wytłumaczą. Po 12 tyg. ciąży w przypadku niem/cz. należy mieć wynik amnio/biopsji żeby wykazać, że dziecko jest chore. W innym przypadku tylko H. wchodzi w grę do chyba 21 bez podania powodu. Z tym, że wychodzi najdrożej bo to bardzo daleko.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny wykorzystajcie ten czas by dopytać się u Aborcja bez granic gdzie w jakim kraju jakie są terminy i koszty oraz formalności by później w razie niekorzystnego wyniku nie tracić czasu.
Dokładnie! Pamiętajcie, że czasu po otrzymaniu wyników jest mało, mi każdy lekarz powtarzał, żeby w razie czego mieć opcje B..
 
Dziewczyny z moich informacji wynika, że nie ma na ten moment żadnych szans na przerwanie ciąży w Polsce jeśli nie zagraża ona twojemu życiu.. Jest jedno wyjście - opinia psychiatry, że przez to chcecie się targnąć.., potem stajecie przed komisją psychiatryczną jeśli ona to potwierdzi to wciąż jest problem ze znalezieniem szpitala, który zgodzi się to w Polsce wykonać. Ogólnie uważam, że jest to najgorsza z możliwych opcji bo pamiętajcie, że już na zawsze ta opinia zostanie nam papierach, a nie wiadomo co nas w życiu jeszcze czeka. Dzwońcie do fundacji, dziewczyny wszystko dokładnie Wam wytłumaczą, nie musicie się z niczego tłumaczyć, powiedzą Wam jakie są opcje i gdzie. Po 12 tyg. ciąży w przypadku Niemiec/Czech należy mieć wynik amnio/biopsji żeby wykazać, że dziecko jest chore. W innym przypadku tylko Holandia wchodzi w grę do chyba 21 tc bez podania powodu. Z tym, że wychodzi najdrożej noi to bardzo daleko.

Koralek, skorzystam trochę z Twojej wiedzy - czy wiesz jakie są mniej więcej koszta? Plus czy w czasach covid trzeba być zaszczepionym czy test potwierdzający wystarczy?
Bardzo nie chcę pytać o te wszystkie rzeczy, ale wolę mieć w glowie, w zapasie plan awaryjny..
To co się w Polsce dzieje, to granda..
 
Koralek, skorzystam trochę z Twojej wiedzy - czy wiesz jakie są mniej więcej koszta? Plus czy w czasach covid trzeba być zaszczepionym czy test potwierdzający wystarczy?
Bardzo nie chcę pytać o te wszystkie rzeczy, ale wolę mieć w glowie, w zapasie plan awaryjny..
To co się w Polsce dzieje, to granda..
Chyba najmniej w cz. i formalności też najmniej. W szpitalu nie żadnej szemranej klinice, koszt coś ok. dwóch tys. Wystarczy test pcr. Na zachodzie trochę więcej bo trzeba mieć opinie psychologa i papiery przetłumaczone na ich język. W h. najwiecej bo podróż kosztowna do tego tam jest rozmowa chyba z psychologiem i masz czas na przemyślenie 5 dni więc kolejne koszty żeby się gdzieś na tyle zatrzymać. Na jakimś forum o tym przeczytałam, że dziewczynie 7 tys. wyszło..
 
Ostatnia edycja:
Chyba najmniej w cz. i formalności też najmniej. W szpitalu nie żadnej szemranej klinice, koszt coś ok. dwóch tys. Wystarczy test pcr. Na zachodzie trochę więcej bo trzeba mieć opinie psychologa i papiery przetłumaczone na ich język. W h. najwiecej bo podróż kosztowna do tego tam jest rozmowa chyba z psychologiem i masz czas na przemyślenie 5 dni więc kolejne koszty żeby się gdzieś na tyle zatrzymać. Na jakimś forum o tym przeczytałam, że dziewczynie 7 tys. wyszło..
Bardzo, bardzo mocno dziękuję za odpowiedź. Trzymaj się ciepło :*
 
Tak, to jest badanie przesiewowe, ale już z DNA dziecka. Mam podane prawdopodobieństwo wystąpienia na przykład T21 -> 1/3988172633. Przy wyniku pappy 1/400 wyglada to zupełnie inaczej ;)
Ja mam taki sam wynik ale dotyczy trisomii 18, tylko jeszcze niska beta, białko, mała główka i masa. Czekam na wyniki i czekam....
 
reklama
Chyba najmniej w cz. i formalności też najmniej. W szpitalu nie żadnej szemranej klinice, koszt coś ok. dwóch tys. Wystarczy test pcr. Na zachodzie trochę więcej bo trzeba mieć opinie psychologa i papiery przetłumaczone na ich język. W h. najwiecej bo podróż kosztowna do tego tam jest rozmowa chyba z psychologiem i masz czas na przemyślenie 5 dni więc kolejne koszty żeby się gdzieś na tyle zatrzymać. Na jakimś forum o tym przeczytałam, że dziewczynie 7 tys. wyszło..
W Holandi jeśli masz 5 dni od wyniku (amnio; nifty) to dla nich jest to równoznaczne z tym ze miałaś czas na przemyślenie i nie musisz czekać kolejnych.
 
Do góry