reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

zgadzam sie u mnie tez lezenie, sterydy progesteron a na prenatslnych bardzo zle ze wyglada na triplodie, i opieprz po co ja te wszystkie wspomsgacze biore na chora ciaze co powinna sie poronic w pierwszych tyg. dlatego nigdy eieceh lezenia i cufowanua. natura wie najlepiej co robi
A jak u ciebie?,potwierdziło się,czy czekasz na wyrocznie ?
 
reklama
A jak u ciebie?,potwierdziło się,czy czekasz na wyrocznie ?
ja poronilam w 14 tyg po 2 tyg jak odstawilam wszystkie wspomagacze, ciaza byla mlodsza o ok 2 tyg niz OM, ale i tak mega bolalo w szpitalu. bo w pl sie tego nie robi w warunkach humanitarnych dla kobiet. teraz podchodze do invitro z badaniem zarodkow, bylam jeszcze potem w jednej ciazy co ok 7 tyg sie zatrzymsla wiec uznslam ze jesli chce miec zdrowe dziecko to musze dac sobie spokoj z naturalnymi staraniami i wspomoc sie medycyna
 
ja poronilam w 14 tyg po 2 tyg jak odstawilam wszystkie wspomagacze, ciaza byla mlodsza o ok 2 tyg niz OM, ale i tak mega bolalo w szpitalu. bo w pl sie tego nie robi w warunkach humanitarnych dla kobiet. teraz podchodze do invitro z badaniem zarodkow, bylam jeszcze potem w jednej ciazy co ok 7 tyg sie zatrzymsla wiec uznslam ze jesli chce miec zdrowe dziecko to musze dac sobie spokoj z naturalnymi staraniami i wspomoc sie medycyna
tak pptwierdzilo sie, w 12 tyg od razu zrobilam odplatnie biosje kosmowki, i wyszla triplodia
 
ja poronilam w 14 tyg po 2 tyg jak odstawilam wszystkie wspomagacze, ciaza byla mlodsza o ok 2 tyg niz OM, ale i tak mega bolalo w szpitalu. bo w pl sie tego nie robi w warunkach humanitarnych dla kobiet. teraz podchodze do invitro z badaniem zarodkow, bylam jeszcze potem w jednej ciazy co ok 7 tyg sie zatrzymsla wiec uznslam ze jesli chce miec zdrowe dziecko to musze dac sobie spokoj z naturalnymi staraniami i wspomoc sie medycyna
Dobre podejscie, ja urodziłam na toalecie bolało jak cholera-karetka nie zdążyła była po 25 minutach.Wyłyżeczkowanie pod narkoza 15-20 minut.Stwierdzenie lekarza jak zobaczył amnio dobrze ,że się zakończyło...sama nie wiem co myśleć, kocham to dzieciątko nad życie trzymałam w objęciach 😔
 
Dobre podejscie, ja urodziłam na toalecie bolało jak cholera-karetka nie zdążyła była po 25 minutach.Wyłyżeczkowanie pod narkoza 15-20 minut.Stwierdzenie lekarza jak zobaczył amnio dobrze ,że się zakończyło...sama nie wiem co myśleć, kocham to dzieciątko nad życie trzymałam w objęciach 😔
ja jakos przeczuwalam zeby sie nie przyzwyczajac do ciazy, i chyba dzieki temu bylo mi latwiej. ja nic nie widzialam i tak jest mi lepieh. nie uwazam sie za mame dopiero mam nadzieje ze bede mama w przyszlosci. i mam nadzieje ze los mi wynagrodzi zdrowa ciaza. uwazam ze dobrze dla Ciebie ze skonczylo sie w 22 tyg
to sa straszne wady , zespol downa to przy tym to nic
 
Hej, u mnie dziś wyniki Pappa i niestety skorygowali mi ryzyko ZD z 1:10 na 1:4 😢 t18 1:154, t13 1:525. Wolne beta odpowiadające 2,946 mom, Pappa odp 0,863 mom. Wczoraj byłam także u innego lekarza na prenatalnych i niestety NT wzrosło z 5,4 do 5,7mm, obrzęk co raz większy do tego kieszonki limfatyczne w obrębie szyi, źle z sercem prawdopodobnie VSD, nie ma ścian między komorami i przedsionkami..Serce mówi jedno ale mózg drugie niestety jest bardzo źle i chyba musiałby stać się już cud. Jutro mamy echo serca, miałam mieć także biopsje ale zrezygnowałam ze względu na to, że nie zawsze uda się pobrać płyn, do tego mam krwiaka koło łożyska więc zmieniliśmy na amniopunkcję, która będzie za tydzień w piątek i do tego dokupujemy macierze.
 
W takiej sytuacji człowiek nie wie co napisać i pisze to dzisiaj po raz drugi. U mnie jest również nieciekawie do tego dziecko waży bardzo mało. Trzymaj się 🙏
 
Już za mną straciłam dziecko wczoraj ,delecji 13q .Może lepiej ,że tak się stało już sama nie wiem ,żałuję tylko czasu gdy chodziłam cieszyłam się zdrowa ciaza przez Sanco A później mega stres gdzie i tak nie dało mi odpowiedzi. Zastanawiam się tylko czy dostanę akt urodzenia dziecka skoro to był 22 tydzień, dzisiaj jeszcze w szpitalu przez moje serducho:/

Bardzo mi przykro… 😔
Kilka lat temu straciłam synka w 20 tygodniu ciąży przez niewydolność szyjki. Otrzymałam akt urodzenia martwego dziecka, dzięki temu mogłam go pochować ❤️
 
Hej, u mnie dziś wyniki Pappa i niestety skorygowali mi ryzyko ZD z 1:10 na 1:4 😢 t18 1:154, t13 1:525. Wolne beta odpowiadające 2,946 mom, Pappa odp 0,863 mom. Wczoraj byłam także u innego lekarza na prenatalnych i niestety NT wzrosło z 5,4 do 5,7mm, obrzęk co raz większy do tego kieszonki limfatyczne w obrębie szyi, źle z sercem prawdopodobnie VSD, nie ma ścian między komorami i przedsionkami..Serce mówi jedno ale mózg drugie niestety jest bardzo źle i chyba musiałby stać się już cud. Jutro mamy echo serca, miałam mieć także biopsje ale zrezygnowałam ze względu na to, że nie zawsze uda się pobrać płyn, do tego mam krwiaka koło łożyska więc zmieniliśmy na amniopunkcję, która będzie za tydzień w piątek i do tego dokupujemy macierze.
Przykro mi. Spróbuj się dopytać czy macierze nie powinno być również w ramach nfz przy takim ryzyku. Mi robią w komplecie. Jedyne co to może różnie się od ciebie wiekiem bo mam 42 lata. Ale moim zdaniem przy tak wysokich ryzykach powinno to przejść. Kwestia może chęci lekarskiej. Pytanie z kolei co jeszcze z krwiakiem czy będą amnio mogli zrobic.
Teraz to ja dostałam stracha przed amnio. Ja już znowu zaczynam schizowac że maleństwo skończyło walkę bo wydaje mi się że nie czuje tych motylków w brzuchu. I że zamiast badania dowiem się że to koniec.
Trzymam kciuki by byś dowiedziała się co maleństwu jest. Nawet jeśli wszystko ma się zakończyć. Wiem że nadzieja jest cały czas do końca, że to wszystko jakaś pomyłka, ale jeśli ma się to skończyć to najlepiej jak najszybciej. Będzie nam z czasem coraz trudniej, coraz większe nadzieję pokładamy, coraz większe związanie emocjonalne.
 
reklama
Hej, u mnie dziś wyniki Pappa i niestety skorygowali mi ryzyko ZD z 1:10 na 1:4 😢 t18 1:154, t13 1:525. Wolne beta odpowiadające 2,946 mom, Pappa odp 0,863 mom. Wczoraj byłam także u innego lekarza na prenatalnych i niestety NT wzrosło z 5,4 do 5,7mm, obrzęk co raz większy do tego kieszonki limfatyczne w obrębie szyi, źle z sercem prawdopodobnie VSD, nie ma ścian między komorami i przedsionkami..Serce mówi jedno ale mózg drugie niestety jest bardzo źle i chyba musiałby stać się już cud. Jutro mamy echo serca, miałam mieć także biopsje ale zrezygnowałam ze względu na to, że nie zawsze uda się pobrać płyn, do tego mam krwiaka koło łożyska więc zmieniliśmy na amniopunkcję, która będzie za tydzień w piątek i do tego dokupujemy macierze.
Już na tym etapie zalecali Wam echo serca ? Zazwyczaj wykonuje się je dużo później ze względu na to że zmiany na tym etapie ewoluują i np problem z zastawką w 15 tyg w 20 może być już krytyczną wadą serca.
Zresztą nawet „małe” wady (jak zastawka) wychodzą często dopiero ok 18-20 tyg i mogą ewoluować w krytyczne ok 30-35 a w 15 wyglądają jak zupełnie zdrowe serduszko.
 
Do góry