reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Skoro jest takie super to dlaczego popełniają takie błędy, nigdy nie polecę już testu który kosztuje sporo ,chyba że dla kogoś 2500 to mało.

Zespol delecji 13q,praktycznie bez szans na życie/przeżycie. Przerażają mnie takie myślenie, czyli sama przyznajesz że Sanco nie wszystko bada , niska przepuszczalność błędu?,jednak nie taka niska jak by się zdawało. Powiedz co to znaczy czesciowa trisomia a później inne wyniki delecji 13q?,jeśli wg Ciebie to maly błąd w badaniu to nie wiem jaki by był duży. Faktem jest, że jako diagnostyka uzupełniająca jest może dobra ale na litość, jeżeli jednego dnia zdażają się 2 błędy, to śmiem twierdzić, że prawie każdego dnia ten błąd popełniają. Genomed to dla mnie firma bez pokrycia jak już wspomniałam lekarz zauważył nieprawidłowości płci gdyby nie on nadal tkwilabym w przekonaniu ,że może mloda ma taką urodę tym bardziej ,że sama mam chore serce.Jezeli już widać wadę na usg to tylko amniopunkcja , Sanco to sciema, bez pokrycia (oczywiście wyrażam swoje zdanie ,nie musisz się z nim zgadzać).2500 tysiąca to wg mnie bardzo dużo-na badanie które dało mi tylko pewien obraz -finalnie bez pokrycia.Amniopunkcja + mikromacierz wydatek prawie ten sam a pewność praktycznor 100 %.
Zgadzam się że w przypadku wad na usg czy w pappa kolejnym korkiem jest amnio a nie NIPT - chyba nawet Tobie to przed podjęciem decyzji o sanco pisałam. Taki jest schemat postępowania i sanco nie ma wtedy sensu (chyba że amnio jest niemożliwe)
 
reklama
Zgadzam się że w przypadku wad na usg czy w pappa kolejnym korkiem jest amnio a nie NIPT - chyba nawet Tobie to przed podjęciem decyzji o sanco pisałam. Taki jest schemat postępowania i sanco nie ma wtedy sensu (chyba że amnio jest niemożliwe)
I tu się zgodzę z takim przypadkiem jak 1:4 Nie powinno się odwlekać a przede wszystkim nie robić NIPT tylko amnio najlepiej z mikromacierzem by w razie w...mieć tą opcję i czas na zastanowienie.Postawienie kobiety przed faktem dokonanym staje się chyba norma na nfz( jestem na grupie dzieci z ZD na facebooku-wielokrotnie kobiety dowiadują się w 30 tygodniu lub dopiero po urodzeniu) ,na szczęście chodziłam do najlepszego ordynatora ,który wałkował,wałkował i wałkował.Dziwi mnie również to że w wynikach Sanco jest ZD A wychodzi zupełnie co innego delecji 13q.Jak to jest możliwe???,myślę, ze mega wielkim stresem i przyspieszonym porodem był fakt ,że nie spałam po nocach , jak kobieta z Genomedu powiedziała, że jednak jej przykro .0 podejścia do pacjenta.Nie wspomnę o tym,że nawet zwrotu za Sanco nie dostałam pomimo zapewnień. Ehhh ...kobietki ciężki jest nasz los. Moja Oleńka...
 
Chodzisz na nfz
Cześć dziewczyny pisze w bardzo podobnej sprawie lekarz na badaniach prenatalnych przy usg powiedział, że dziecko zdrowe. Widziałam że BPD jest bardzo niskie ale dopiero po badaniu gdy spojrzałam na wykresy. Oczywiście poszłam z wynikiem USG do lekarza prowadzącego powiedział że skoro poprzedni lekarz mówił że jest dobrze to jest dobrze i nie ma czego szukać.
Ok, nie szukałam wczoraj dostałam wyniki biochemii i załamka.
Mój lekarz na urlopie. CZYTAM..
Wewnątrzmaciczne zahamowanie wzrostu płodu 1 do 46, gdzie 150 to wynik podwyższony. Umówiłam się do innego lekarza. Doktor zobaczyła wyniki i mówi dlaczego nikt dalej Cię nie pokierował???
Okazało się że ryzyko preeklampsji i zahamowania wzrostu płodu to jedno.
Do tego niskie białko i bhcg 0.3
Ryzyko trisomii 18 podstawowe 1do 1701, skorygowane 1 do 440, wszystko w usg w porządku oprócz główki, która jest na prawdę mała.
Miałam wykonany test Nifty czekam teraz tydzień na wynik.
DZIEWCZYNY MIALA KTÓRĄŚ Z WAS TAKI PRZYPADEK?
chodzisz na nfz?,Może zmien lekarza, niby dużo i niedużo, u mnie że 1:4 A w finale delecja.Robilas NIPT?, spory koszt dziewczyny zachwycają się nim ja niestety odradzam. Moj Lekarz jak zobaczył wyniki Sanco też się w 90 % uspokoił ale mimo to nadal się doszukiwał ,znalazł nieprawidłowości i od razu dzwonił do Genomedu.Glowka tak naprawdę może być mniejsza nie każdy ma dużą główkę.Moja córcia miała bardzo duża w stosunku do ciała ,będąc w 22 tygodniu wczorajsze wymiary kosteczki wyglądały na 19 czyli 3 tygodniowe opóżnienie. Bądź dobrej myśli 1:440 to naprawdę wynik dość dobry przy 1:4.Zmień lekarza i rób kolejne badania, nie żałuj pieniędzy i dopóki nie masz nic potwierdzongo żyje z myślą, że jest dobrze
 
Chodzisz na nfz

chodzisz na nfz?,Może zmien lekarza, niby dużo i niedużo, u mnie że 1:4 A w finale delecja.Robilas NIPT?, spory koszt dziewczyny zachwycają się nim ja niestety odradzam. Moj Lekarz jak zobaczył wyniki Sanco też się w 90 % uspokoił ale mimo to nadal się doszukiwał ,znalazł nieprawidłowości i od razu dzwonił do Genomedu.Glowka tak naprawdę może być mniejsza nie każdy ma dużą główkę.Moja córcia miała bardzo duża w stosunku do ciała ,będąc w 22 tygodniu wczorajsze wymiary kosteczki wyglądały na 19 czyli 3 tygodniowe opóżnienie. Bądź dobrej myśli 1:440 to naprawdę wynik dość dobry przy 1:4.Zmień lekarza i rób kolejne badania, nie żałuj pieniędzy i dopóki nie masz nic potwierdzongo żyje z myślą, że jest
 
Wczoraj zmieniłam lekarza i pobrano mi krew na test Nifty do każdego lekarza chodziłam prywatnie. Teoretycznie 1:440 to ryzyko pośrednie, ale całość badania usg, białko, bhcg, wymiar główki, do tego stan przedrzucawkowy i wewnątrzmaciczne, zahamowanie wzrostu płodu dużo tego wszystkiego.
Mam dosyć, tydzień cieszyłam się, że jest dobrze, bo od początku było dużo niepewności.
 
Wczoraj zmieniłam lekarza i pobrano mi krew na test Nifty do każdego lekarza chodziłam prywatnie. Teoretycznie 1:440 to ryzyko pośrednie, ale całość badania usg, białko, bhcg, wymiar główki, do tego stan przedrzucawkowy i wewnątrzmaciczne, zahamowanie wzrostu płodu dużo tego wszystkiego.
Mam dosyć, tydzień cieszyłam się, że jest dobrze, bo od początku było dużo niepewności.
U mnie z pierwszą ciaza było źle ,przełożyłam prawie 5 miesięcy zamiast cieszyć się ciaza _macica dwurozna.Urodził się synio. W drugiej powiedziałam, że mnie nie położą A jednak od 8 tygodnia leżałem 😔 i zachodze sobie w głowie po co to było, zamartwianie, brak dworu brak zabaw że synkiem.Choc nie chciałabym kolejnej ciąży to wiem ,ze teraz nikt mnie nie uuziemi"co ma wisieć nie utonie",może gdybym więcej chodziła i nie liczyła na cud to samo rozwiązałoby się wczesniej
 
Naprawdę nie wiem co napisać w takiej sytuacji. Bardzo Ci współczuję, bo wiem co to znaczy zamartwianie się od samego początku. Nie będę już pisała o początkach ciąży, bo to niepotrzebny stres. Teraz się denerwuje i to bardzo bo gdyby to była inna wada to jakoś bym sobie poradziła. Ale wiemy jak wygląda życie/przeżycie dziecka z zespołem edwardsa.
 
Naprawdę nie wiem co napisać w takiej sytuacji. Bardzo Ci współczuję, bo wiem co to znaczy zamartwianie się od samego początku. Nie będę już pisała o początkach ciąży, bo to niepotrzebny stres. Teraz się denerwuje i to bardzo bo gdyby to była inna wada to jakoś bym sobie poradziła. Ale wiemy jak wygląda życie/przeżycie dziecka z zespołem edwardsa.
Bądź dobrej myśli!,ja byłam do wczoraj! końca w głowie nie zarejestrowałam, że może być źle.Pamietaj każda matka wierzy zawsze swojemu dziecku cokolwiek by się stało bądź proszę przy nadziei! Nie będę Ci pierniczyć o Bogu którego dla mnie nie ma,wierz w co chcesz tylko wierz !
 
U mnie z pierwszą ciaza było źle ,przełożyłam prawie 5 miesięcy zamiast cieszyć się ciaza _macica dwurozna.Urodził się synio. W drugiej powiedziałam, że mnie nie położą A jednak od 8 tygodnia leżałem 😔 i zachodze sobie w głowie po co to było, zamartwianie, brak dworu brak zabaw że synkiem.Choc nie chciałabym kolejnej ciąży to wiem ,ze teraz nikt mnie nie uuziemi"co ma wisieć nie utonie",może gdybym więcej chodziła i nie liczyła na cud to samo rozwiązałoby się wczesniej
zgadzam sie u mnie tez lezenie, sterydy progesteron a na prenatslnych bardzo zle ze wyglada na triplodie, i opieprz po co ja te wszystkie wspomsgacze biore na chora ciaze co powinna sie poronic w pierwszych tyg. dlatego nigdy eieceh lezenia i cufowanua. natura wie najlepiej co robi
 
reklama
zgadzam sie u mnie tez lezenie, sterydy progesteron a na prenatslnych bardzo zle ze wyglada na triplodie, i opieprz po co ja te wszystkie wspomsgacze biore na chora ciaze co powinna sie poronic w pierwszych tyg. dlatego nigdy eieceh lezenia i cufowanua. natura wie najlepiej co robi
Dokładnie, 10 tabletek duphastondziennie ,luteina *2,magnez,witaminy,już nie wspomnę o lekarzu który brał 400 zł za wizyte.Organizm wie sam czego chce
 
Do góry