reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Hej dziewczyny 😊 jestem w 15t4d i również otrzymałam niezbyt dobre wyniki badań prenatalnych ☹️ ryzyko ZD 1:239, pozostałe trisomie ok, bo powyżej 20000. Na usg wszystko było idealnie, przezierność 1,6mm, kość nosowa obecna, serce ok, lekarz nie miał żadnych zastrzeżeń. Za to biochemia mocno rozjechana 🙄
Wolne B-HCG 3,656 MoM, a Pappa 0,718 MoM.

W przyszłym tygodniu umawiam się na amnio.

Czy ktoś bardziej doświadczony może mi powiedzieć czy poziom pappa rzeczywiście jest taki niski? Wiem, że powinno być jak najbliżej 1, ale jakoś się pocieszam że 0,7 to znowu nie tak źle 🤷🏼‍♀️
 
reklama
Ja mam podobnie ,ryzyko skorygowane do 1:87 . Przeziernos karkowa wyszła dość spora nt4,5mm
Mam 30 lat i zlecili mi wlasnie tą amniopunkcje
U mnie przeziernosc wyszła normalna 1.7 i na usg było widać kość nosowa bardzo wyraźnie. Mi się wydaje, ze u mnie podbił wiek, 2 poronienia no i ta beta... we wtorek ide na powtórkę amnio ale jak się nie uda tym razem to chyba odpuszczę i zrobię NIFTY.
 
Serduszko ma zdrowe?
Tak, a przynajmniej tak było jak się urodził. Niestety stres mi towarzyszył do porodu ale taką podjęliśmy decyzję- niezależnie od wszystkiego. Na pewno 1:35 to wysokie ryzyko ale wiek 35l i 4 straty, wysokie betahcg i fala zwrotna serduszka to były czynniki decydujące. Kosc nosowa tez byla dluga i wyrazna co jest na odwrot przy ZD. To że jest zdrowy to dla mnie (osobiscie) cud.
 
Hej, czy któraś z was robiła może w ostatnim czasie amniopunkcję w Instytucie Matki i Dziecka na Kasprzaka w Warszawie i może mi napisać co i jak, jak wygląda cała procedura? :) Dostałam skierowanie i muszę ją zrobić w przyszłym bądź maksymalnie następnym tygodniu, a zupełnie nie wiem jak to ugryźć...
 
Hej, czy któraś z was robiła może w ostatnim czasie amniopunkcję w Instytucie Matki i Dziecka na Kasprzaka w Warszawie i może mi napisać co i jak, jak wygląda cała procedura? :) Dostałam skierowanie i muszę ją zrobić w przyszłym bądź maksymalnie następnym tygodniu, a zupełnie nie wiem jak to ugryźć...
A jakie masz ryzyko ?
 
Ryzyko wyszło mi 1:421, ale maluszek ma pęcherz moczowy olbrzymi i miał NT na granicy 2,5mm w 12+4tc przy CRL 7cm
Ja mam 1 do 292 USG idealne ale mój wiek to 41 lat i stąd to ryzyko. Miałam wyliczone ryzyko podstawowe 1 do 67 a po badaniach 1 do 292.amniopunkcje mam w poniedziałek w multimedzie w Warszawie
 
reklama
Ja mam 1 do 292 USG idealne ale mój wiek to 41 lat i stąd to ryzyko. Miałam wyliczone ryzyko podstawowe 1 do 67 a po badaniach 1 do 292.amniopunkcje mam w poniedziałek w multimedzie w Warszawie
U mnie w wieku 24 lat wyszło takie ryzyko.. Skorygowane u mnie to właśnie 1:421 :/ Dzwoniłam się umówić na amnio, teraz czekam na telefon zwrotny z terminem.
 
Do góry