reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ABC-pierwsze soczki,zupki obiadki...

Milkshake ojj trudno nam bedzie, ja niestety nie ptrafie Mayi zmusic do zasniecia bez cyca a to juz jest zly nawyk az mi wstyd:zawstydzona/y:

A u nas wyglada to tak

6 cycus
spanko
8 cycus
10 kaszka owocowa sniadaniowa, albo jogurt z owocami
spanko
12 lunch makaronik z mieskiem, albo ryz z mieskiem i danonek
cycus
spacerek
15 cycus
17kaszka lub jakis obiadek to zalezy na co nastroj mamy
19/30cycusie

no ale pozniej jeszcze cycus 3 razy w nocy niestety
 
reklama
a Hania je ostatnio coraz wiecej pochlania takie ilosci ze szok:

w nocy cyc,czasem raz...a czasem,jak dzis od polnocy co 1,5 godziny

pobudka 6-7 <do tej godziny cyc>

1 sniadanko,ok.8 - zawszecos skubnie,dzis zrobilam jej paste jajeczna z maselkiem - i o dziwo zjadla <szukam wszelkich sposobow zeby zjadla jajo,bo nie lubi>

8 - 8:30 - 1 spacer,zaprowadzamy Zuzie do przedszkola,zakupy

godz.9:30 - 10 - 2 sniadanko,dzis 2 danonki <wczoraj jgurt z bananem i brzoskwinia>,jakis bialy serek zmiksowany z pomidorem itp

10 - 11 - drzemka,nawet 3 godziny i dluzej

13-14 - pobudka,jesli budzi sie o 13,dostaje obiad,jesli nie,to po 14,bo o druhiej odbieram Zuzie z przedszkola <zupka,sama gotuje,do tego daje jej na talerzyku jakies warzywka ugotwane i pokrojone w slupki>,zawsze obiadek z miesem,

16 - owoce,ze sloiczka,bo wtedy jestem na spacerze,od pol sloika do calego

17 - zawsze cyc,dopomina sie twardo o niego,nawet jakby slonia zjadla

18-19 - kolacja,jakies jarzynki,dzis buraczek,wczoraj marchewka z ziemniaczkiem i maselkiem,do tego jeszcze zjadla duzo jogurtu z owocami

no i cyc na zawolanie,ze 2 -3 razy w iagu dnia wola;jakies chrupki,chlebek ryzowo-kukurydziany,woda.

 
Franek:-):-):-)
ok. 7.30 mleko 120ml
ok. 9.30 kaszka z owocami ok. 150 ml
ok 12.00 dwa małe lub jeden duży danonek
ok. 15.00 obiad ok. 190 ml
ok. 18.00 deser czyli zmiksowane owoce lub gotowy słoiczek 120 ml
ok. 20.00 mleko z kleikiem ok. 150 ml
ok. 3.00 mleko 150 ml
ok.6.00 czasem cyc ale to już ostatki tak co półtora - dwa dni (kończymy z cycem)

W tzw. międzyczasie chrupki kukurydziane lub biszkopty - przez cały dzień 4-5 sztuk i kompocik lub soczek ok 200 ml

Pozdrawiam:-D:-D:-D
 
Jak tak czytam ile jedzą Wasze dzieci, to moja Agatka wypada blado na ich tle z jedzeniem. Nie martwie się bo dużo przybiera, więc pewnie tyle jej wystarczy

ok 7.00 cyc
ok 9.00 kaszka z owocami na mleku ok 150 ml
ok 12-13 owoce 100 ml
ok 15-16 obiadek (góra 130 ml)
ok 18 mały danonek
ok 20-21 kaszka owocowa na mleku ok 120-150 ml
noc- cyc kilka razy :wściekła/y:
Poza tym w dzień też cyc ze 2-3 razy, ale o różnych porach.
Codziennie też ok 300-350 ml soczków, wody i herbatki
Chrupek ani biszkoptów jej nie daję, czasami kawałek jabłka.

I teraz jak to piszę to zdałam sobie sprawe, ze Agatka po prostu tym cycem nadrabia i dlatego wydawało mi się, że je mnie niż Wasze dzieci.
Pozdrawiam
 
Czesc Kobietki
Wcisne sie tu do was do rozmowy. Moja Rihana tez glodomorek i je slicznie tylko brakuje mi juz pomyslow co do gotowania obiadkow. Co prawda mam ksiazke kucharska dla niemowlat ale niewiele jest tam do wyboru a do tego niektore dania to wymagaja duzo czasu na przygotowanie. Jakbyscie mialy jakies szybkie danka to bardzo prosze
nasz harmonogram wyglada nastepujaco:
7-7:30 ryzyk albo weetabix + ewentualnie toast i woda/soczek
potem za jakies pol godzinki- 45min mleczko ok 100-200ml zaleznie jak jest glodna
9-10 drzemka
11:30 lunch - kurczaczek albo jakies miesko z warzywkami + jakies owoce lub jogurcik i oczywiscie cos do picia
12-14 spanko
14:30 mleczko 200-250ml
17 obiadek - jakies warzywka, kalafiorek z serkiem czy cos w tym stylu
18:30 mleczko 200-250ml
i 19 spanko do rana :-D
 
Gufi jeszcze raz dziękuję za przepis na kisilek - rewelacja - ja go robie z soczku malinowego robionego przez moją mame
Moniqa a jak robisz kluseczki lane dla Dawidka bo pewnie ciut inaczej niż dlamdorosłych??/
dziś Emilka będzie jadła króliczka swojskiego kupionego przez dziadziusia a
przygotowanego przec babcinke (co ja bym zrobiła bez tych moich rodziców) no a juz od kilku tygodni Emiś zjada tylko robione zupki przeważnie na cielencince i potrafi wrąbac taką michę jak dla dorosłego,
poza porządnymi posiłkami typu kaszka na gęsto, obiadek, kisielek to mleczko nadal jest be ja myśle, że ona chyba woli łyche niż smoka
 
wczoraj bylismy na grillu u znajomych i byly pomidory faszerowane - dalam malej sprobowac i jadla az jej sie uszy trzesly :tak: a do niedawna miala odruch wymiotny na wieksze czastki jedzenia ... szkoda tylko, ze ja wogole nie mam czasu na gotowanie, bo bym Nince zaczela robic jakies bardziej dorosle jedzonko. no ale praca i dom to juz i tak zbyt duzo zajec, wiec bedziemy jechac na sloiczkach ...

a wy juz robicie maluszkom jakies bardziej dorosle potrawy?
a mozna juz dawac maluszkom kaszke jaglana?
 
Gufi musisz sprobowac,ja gotuje juz krupnik na kaszy jeczmiennej,bardz czerwony zabielany maka z ziemniakami ,wczoraj jadla rozosl z kluskami i tylko je podziabalam i zjadla,ryzowka ale to juz dawno i to tyle,teraz zastanawiam ie nad ogorkowa...ale chyba ogorki sa ciezkostrawne...
 
reklama
Agus Maya miala juz ogorkowa 2 razy i naprawde jej smakowala, ostatnio czytalam ze to bradzo dobra zupka dla dzieci bo ma wyrazisty smak. Mayi nic nie bylo wrecz przeciwnie domagala sie wiecej
 
Do góry