reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ABC-pierwsze soczki,zupki obiadki...

Dziewczyny,a podawałyście Maluchom moze banany? bo ja jakoś nie mam przekonania.Ola wcina pomarańcze i nic jej nie dolega,ale do banana nie mogę się przełamać.
 
reklama
aninaaa - ja po prostu skrobie lyzeczka banana.Wybieram te dojrzale.Ale sa tez w sloiczkach,moze na pierwszy raz,podaj takiego.

A ja jestem ciekawa,czy ktoras z WAS robila sama szpinak dla dziecka?Bo sloiczkowy H nie smakuje.A jak robie dla domownikow,dodaje czosnek,mleko,przyprawy..wiec nie bardzo to sie nadaje jeszcze dla H.
podpowiecie

A ciekawa jestem czy uzywacie juz jakis przypraw dla dzieciaczkow.Bo ja do dan obiadowych nadal nic i sie czasem zastanawiam czy czegos nie dolozyc.
 
Katka ja w domu bardzo malo uzywam soli, w zasadzie prawie wcale, ale zastepuje to ziolami, a Maya jada z nami no moze nie wszystko ale i ziemniaki z koperkiem, i zupke ogorkowa, pomidorowa itp. Wszystko z ziolami nie daje tylko czosnku. Wydaje mi sie ze najwazniejszy jest umiar, a dzieciaczki karmione piersia i tak biora z nas wszystko to co my jemy wlacznie ze smakami przypraw. tak mi sie wydaje
 
Ponawiam pytanie odnośnie gołąbków. Czy mam dać bo już w zamrażarce są 4 malutkie. A przed chwilą dostałam porządną zjebkę od moje matki, że chcę dziecku takie coś podać. Sama już nie wiem, tak się cieszyłam, mam juz warzywka z dziadkowej tzn. teściów działki przygotowane, mięsko widać ładne, różowe i pod Bogiem, wszystkie dzieciaki u nich na wsi na gołąbkach się wychowały, a moja miastowa matka mnie zrąbała, że zamiast sprawdzonych słoików podaje mu coś co jest niewiadomego pochodzenia.
Co mam zrobić???
 
Rudykotku - z miesa ja daję Ali
pstrąga, króliczka, indyczka i gołębie

Nic jej nie jest - jej starsza siostrzyczka wychowana była na samych rybach i gołębinie i i też żyje
z tego co czytałam gołębie mają bardzo delikatne i zdrowę mięsko,
a ryby - owszem lubią uczulać ale są poza tym bardzo zdrowe

Acha mam pytanko:
co dajecie na drugie śniadanko bo Ala jak ma jeść 2 razy pod rząd mleczko to sie krzywi
 
Na drugie śniadanie robie Olkowi kaszkę na mleku z kleikiem np ryżowym i do tego dla smaczku daje jakiś owoc, jabłko morele. Zjada łyżeczką, a później dżemie jak młody prrryyyy....

Szpinak kiedys podałam Olkowi ale to razem z innymi jarzynkami, nawet był dobry.

Drugi raz zamrażać nie wolno!! Szczególnie mięsa!!

Rybek natomiast jeszcze nie probowałam..... moze czas zacząć..
 
Ja na drugie sniadanie podaje Mayi kaszke z owocami tzn jest tam banan pomarancza jablko pyszne sama czasem z przyjemnoscia sprobuje. Jak nie to to dostaje jogurt z owocami i kaszka ryzowa

Rudykot ja nigdy nie jadlam golabkow, zreszta tutaj sa one w ogole nie popularne, ale tez slyszalam ze jest zdrowe.
 
Moja mala wlasnie zjadla 1/2 kubeczka jogurtu naturalnego danone :-) osłodzilam jej go troszenke łyzeczka banana z morelami (hippa) i chyba bardzo smakowalo :-)
 
polecam jako podwieczorek albo drugie sniadania kisielek :-) moja Ninka jak poczuje, ze zrobilam kisiel, to tak szeroko otwiera buzie, ze szok :tak: i potrafi zjesc nawet 200 ml tego kisielku :szok:
 
reklama
Do góry