reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ABC-pierwsze soczki,zupki obiadki...

A właśnie solicie potrawy?
Kuba często je to co my, a nasze sole, oczywiście nie do przesady, takze w swoim jadłospisie Kubuś ma sól.

U Nas tez paluszki a raczej talarki to to co synalek lubi najbardziej ... ale staramy sie mu ograniczac ze wzgledu na sól, chyba ze dostane - ale jest cieżką - paluszki niesolone ...
Ja często zanim dam Kubuśkowi paluszka to zdapuje tę sól, jeśli jest jej duża ilość.


A my zamiast naleśników robimy gofry, to w sumie ten sam przepis i smak.
 
reklama
Moniqo pulpety robie w wersji mocno alergicznej, wiec nie wiem, czy moj przepis sie przyda:dry: Dla mam dzieci, ktore jedza normalnie to pewnie bedzie jakis kosmos...
Do zmielonego miesa (ok. 150g) dodalam 2 zoltka z jajka przepiorczego, 2 lyzeczki namoczonej w nutri kaszki ryzowej, lyzeczke suchego kleiku ryzowego, troszke soli i podzielilam na 2 czesci- do jednej dalam posiekanego koperku i ociupnke bialego pieprzu a do drugiej ugotowana, przetarta rozyczke brokula. Jedno ugotowalam w sosie koperkowym (woda, sol, bialy pieprz, koperek, maka ziemniaczana) , drugie w sosie brokulowym (woda, rozdrobniony brokul, maka ziemniaczana).
Podobne jadlam, kiedy karmilam Paule piersia, tylko wtedy moglam uzywac maki pszennej, wiec sos nie byl taki kislowaty.
 
Ika dzięki wielkie za przepisik, może mi w końcu jakas pieczeń wyjdzie hihi

Ja używam zamiast soli wegety tzn wstrząsam ją mocno i to co się odzieli te warzywka suszone dodaje do porawy, a nalesniczki najczęściej daję same bez niczego bo robie takie malutkie żeby miała do łapki, zresztą jak widzi naleśniczki na patelni to już nie odejdzie i tylko klepie sie po brzuszku i pogania żeby jej dać
 
ja robie pulpety tak: mielone miesko surowe, zotlko i kaszka manna. formuje pulprty i gotuje w bulionie warzywnym. przepis wziety z babycook. Sprawdzony :-)
 
Gufi ja tez tak robie pulpety, ale dla siebie. :tak: Niestety karmienie dziecka alergicznego wymaga pomyslowosci.
Ika korzystalam z przepisu z broszurki nutri, ale przerobiam go 'pod Paule'. A i tak na guzik mi to bylo, bo na obiad zrobilam Pauli te pulpety z koperkiem z dodatkiem ryzu, wymieszalam i wyszla taka gestawa zupka a Paula zjadla 3 lyzeczki (sosik jej smakowal) i zaczela pluc:no:. Probowalam jej dac zmiksowane, ale nie chciala, po dodaniu Nutri zjadla z butelki pol porcji:no:
 
a ja robie tak
z surowego:miesko,starta cebulka lub podduszona an masle,jajo,oregano/majeranek,papryka,namoczona buleczka albo bulka tarta do srodka,obtaczam to w mace i gotuje albo na rosolku albo na wodzie - potem robie w sosach,pomidorowym,koperkowym,pietruszkowym.

tez sa dobre pulpeciki z gotowanego mieska tak powiedzmy 40 dkg- gotowane miesko z zupki mielicie,dodajecie wsyztko jak na pulpety/mielone normalne,potem w bulce tartej obtaczacie i obsmazacie.Nastepnie na ten tluszczyk wrzucacie z 4 pokrojonych w krazki porow i przesmazacie.Wrzucacie spowrotem oulpeciki i nastepnie zalewacie rosolkeim lub woda,dodajecie pomidory z puszki,koncentrat.Dusicie chwilke doslownie.Z ryzem najlepsze.do tego brokuly,mniam.


Ja sama nie uzywam prawie w ogole bulionow z kostki,sa dla mnie za slone.

Pozdrawia Katka:ninja2:


 
Kuba je w sumie obiady takie jak my wiec je posolone - chociaż z solą nie przesadzam. Widzę, że się tu trochę od przepisów zaroiło to pewnie coś wykorzystam:tak:
 
reklama
Mój Kubuś to najlepiej lubi zupy które gotuje dla nas. Wyjmuje jakies mięsko z zupy siekam, potem marchewka i ziemniaki lub makaron i dziobie to widelcem i dolewam wywar z zupy. Wczoraj np jadł szczawiową.
Dziś jak mam schabowe to gotuję mu oddzielnie krupniczek, ale tak jakbym nam gotowała, tylko bez soli, ale z przyprawami.
Pulpety tez lubi.
On w ogóle jest mięsożerny...
 
Do góry