reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

A może są jakieś mamusie lub przyszłe mamusie z Legnicy??

dotka55 całym sercem ci polecę Feminę- tam w sierpniu rodziłam przez cc. Do Feminy nie musisz nic mieć dla dzidziusia oprócz chusteczek nawilżających ( chociaż próbki dostaniesz w paczce promocyjnej)- dostajesz kaftaniki, pampersy, tetrę i rożki ile chcesz bez ograniczeń. Dla siebie koszule, majtki poporodowe, podkłady czyli standardowo. Opieka w Feminie świetna, no może jedna Pani pediatra jest niezbyt miła- ale da się przeżyć. Moją ciążę prowadził dr Kazzie jak dla mnie to najlepszy lekarz na świecie:-) Więcej informacji chętnie przekażę na priva, więc jak coś to pisz śmiało.

Co do Legnicy wiem na 100%, że jeszcze jest zakaz. Związane jest to zapewne z grypą AH1 N1-zwłaszcza, że i w Legnicy pojawiła się:-(
 
reklama
Witam ;)

Jestem z okolic Legnicy ;)
Będe rodzić w lutym właśnie w legnickim szpitalu.
Odwiedzin nadal jest zakaz i do konca lutego prawdopodobnie nie zostanie zjdety.
Automatem jest to związane z porodami rodzinnymi.

DOTKA do spzitala dla malucha ubranek itp brac nie musisz tylko na wyjście. Wszelkie kosmetyki tez mają z 3 firm wiec jak by jakies uczulenia automatem zmieniają na inne.
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny, czy któraś niedawno rodziła w legnickim szpitalu?? Interesuje mnie co trzeba zabrać ze sobą i może wiecie jak to jest z porodami rodzinnymi czy jest taka możliwość i jaka jest ewentualna odpłatność??
 
Hej dziewczyny, czy któraś niedawno rodziła w legnickim szpitalu?? Interesuje mnie co trzeba zabrać ze sobą i może wiecie jak to jest z porodami rodzinnymi czy jest taka możliwość i jaka jest ewentualna odpłatność??

dla mamy
- 3 - 4 koszule z duzym peknieciem wygodnym do karmienia
- szlafrok
- kapcie i klapki pod prysznic
- 2 biustonosze do karmienia lub o 1 rozmiar wieksze od noszonego dotychczas
- wkladki laktacyjne - pani nie polecala gerbera, bo sa dosyc sztywne i na poczatek maja zbyt mala chlonnosc, za to ok sa bella, avent, penaten
- podpaski z wkladem wchłaniajacym 2-3 opakowania- pani poleca Tena Lady ( Wkłady/Pieluchy anatomiczne TENA Lady EXTRA od1zl (873045823) - Aukcje internetowe Allegro)- przydatne zwlaszcza w pierwszej fazie porodu i pierwsze chwile po porodzie
- takie mega wielkie podpaski bella, na opakowaniu jest napisane, ze to dla dzieci PODKŁADY POPORODOWE DLA KOBIET BELLA PO PORODZIE (871056403) - Aukcje internetowe Allegro
- majtasy jednorazowe siateczkowe ( bron boze fliselina) lub bawelniane ale luzne na pupie - pani powiedziala ze 3 szt tych jednorazowych wystarcza bo tylko sie je przeplucze i gotowe do noszenia ponownego - ja znajac swoje lenistwo kupie wiecej
- sztucce, kubek, woda mineralna niegazowana
- skarpety z froty lub bawelny bezuciskowe - 2 -3 pary
- odciagac do pokarmu - reczny, tłokowy, pani polecala avent, medele i lakte - dzisiaj sie za to wzielam i przeszukalam i avent podstawowy zestaw ponizej 100 zł mozna kupic wiec chyba to jest najrozsadniejszy wybor. pani tez mowila ze warto sprawdzic czy wszystkie uszczeli dobrze trzymaja i czy ma dobry zasys, bo pozniej sa kombinacje z uszczenianiem a to juz sie nie sprawdza
- przybory toalletowe - w tym tantum rosa caly zestaw
- reczniki 2-3 szt
- papier toaletowy - nigdzie nie jest idealnie:baffled:

dla bąbla
- czapeczka - najlepiej nie wiazana bo sie dzieci denerwuja i nie lubia
- kaftanik lub body - pani mowi ze lepiek kaftanik\
- spiochy
- skarpetki -- bo dzieci najszybciej marzna w kopytka
- rozek - bo w szpitalu maja mega sfatygowane
- pieluchy jednorazowe - new born
- chusteczki nawilzone
- smoczek

smoczek i chusteczki sa w razie w, gdzyby dzidzia musiala na lampach z zoltaczka byc to monius ma dziecko uspokoic a chusteczki oszczezic ciaglego wyciagania z inkubatora w celu wymycia pupy.
pani nie poleca niedrapek, a zdecydowanie bardziej nozyczki i obcinanie paznokci:biggrin2:

to jest lista podana przez szpital.
porod rodzinny 100 zł
 
Witajcie Dziewczyny!!!

mam pytanie, czy legnickie mamy byłyby chętne spotkać się we Wrocławiu pod koniec marca (póki co padła propozycja 21.03)??


podam ogólnego linka dot. spotkania z mojego wątku (mam majowych'09) - https://www.babyboom.pl/forum/dzieci-urodzone-w-maju-2009-f259/spotkania-organizowane-przez-nas-i-bb-37860/ (ja jestem współorganizatorką wrocławskiego spotkania, ale na 2 stronie przeczytacie o charakterze tych spotkań)

Jeżeli znalazły by się chętne - to proszę o wiadomość na priv :biggrin2:.
Pozdrawiam
Aga
 
dla mamy
- 3 - 4 koszule z duzym peknieciem wygodnym do karmienia
- szlafrok
- kapcie i klapki pod prysznic
- 2 biustonosze do karmienia lub o 1 rozmiar wieksze od noszonego dotychczas
- wkladki laktacyjne - pani nie polecala gerbera, bo sa dosyc sztywne i na poczatek maja zbyt mala chlonnosc, za to ok sa bella, avent, penaten
- podpaski z wkladem wchłaniajacym 2-3 opakowania- pani poleca Tena Lady ( Wkłady/Pieluchy anatomiczne TENA Lady EXTRA od1zl (873045823) - Aukcje internetowe Allegro)- przydatne zwlaszcza w pierwszej fazie porodu i pierwsze chwile po porodzie
- takie mega wielkie podpaski bella, na opakowaniu jest napisane, ze to dla dzieci PODKŁADY POPORODOWE DLA KOBIET BELLA PO PORODZIE (871056403) - Aukcje internetowe Allegro
- majtasy jednorazowe siateczkowe ( bron boze fliselina) lub bawelniane ale luzne na pupie - pani powiedziala ze 3 szt tych jednorazowych wystarcza bo tylko sie je przeplucze i gotowe do noszenia ponownego - ja znajac swoje lenistwo kupie wiecej
- sztucce, kubek, woda mineralna niegazowana
- skarpety z froty lub bawelny bezuciskowe - 2 -3 pary
- odciagac do pokarmu - reczny, tłokowy, pani polecala avent, medele i lakte - dzisiaj sie za to wzielam i przeszukalam i avent podstawowy zestaw ponizej 100 zł mozna kupic wiec chyba to jest najrozsadniejszy wybor. pani tez mowila ze warto sprawdzic czy wszystkie uszczeli dobrze trzymaja i czy ma dobry zasys, bo pozniej sa kombinacje z uszczenianiem a to juz sie nie sprawdza
- przybory toalletowe - w tym tantum rosa caly zestaw
- reczniki 2-3 szt
- papier toaletowy - nigdzie nie jest idealnie:baffled:

dla bąbla
- czapeczka - najlepiej nie wiazana bo sie dzieci denerwuja i nie lubia
- kaftanik lub body - pani mowi ze lepiek kaftanik\
- spiochy
- skarpetki -- bo dzieci najszybciej marzna w kopytka
- rozek - bo w szpitalu maja mega sfatygowane
- pieluchy jednorazowe - new born
- chusteczki nawilzone
- smoczek

smoczek i chusteczki sa w razie w, gdzyby dzidzia musiala na lampach z zoltaczka byc to monius ma dziecko uspokoic a chusteczki oszczezic ciaglego wyciagania z inkubatora w celu wymycia pupy.
pani nie poleca niedrapek, a zdecydowanie bardziej nozyczki i obcinanie paznokci:biggrin2:

to jest lista podana przez szpital.
porod rodzinny 100 zł

:szok::szok::szok::szok: to chyba już muszę zacząć kompletować torbę bo inaczej nie zdążę :-D :-D
 
reklama
Do góry