reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

6 Weidera - polecam ;)

Witam, postanowiłam zacząć polecane przez Was ćwiczenia, bo nie mogę patrzeć na swój ogromniasty brzuch, a wakacje za pasem i chciałoby się w miarę bez stresu móc wyjść na plażę....
Mam pytania "techniczne" dotyczące ćwiczeń:
- w ćwiczeniach 1 i 3, gdzie unosimy na zmianę jedną nogę, czy liczba 6 powtórzeń dotyczy wszystkich powtórzeń łącznie, czy ma być po 6 na każdą nogę? (jakoś nie chce mi sie wierzyć, żebym na końcu programu była w stanie zrobic 3 serie po 24 powtórzenia na każdą nogę....?)
- w ćwiczeniu 5, robimy nożyce przez 3 sekundy, w tym czasie przyciągając na zmianę nogi, opuszczamy nogi, i kolejne powtórzenie czyli nożyce przez 3 sekundy? a może to ma być tak, że unosimy jedną nogę, zatrzymujemy na 3 sekundy i zmeiniamy od razu na drugą nogę na 3 sek. - takie "powolne nożyce"?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam wszystkie ćwiczące i planujące ćwiczyć mamy :-)

witaj, co do pierwsze pytania ... to cie zmartwie .. 6 powtórze tzn 6 na kazdą nogę. Niedawno sie doczytalam ze tak jest prawidłowo. Ale ... gdy rok temu przeszłam przez 6W robiłam np. 6 powtórzeń na obie nogi czyli wychodziło po 3 na kazdą. A efekt i tak był widoczny.
Co do pytania o nozycze ... ja robiłam normalnie , nie wytrzymawałm przez 3 sekundy. Dodatkowym utrudnieniem jest robienie skrętów podczas nożyc tzn. ręce masz pod głową i skerty robisz tak aby skierowac np. prawy łokiec do lewego kolana.

powodzenia!!!
 
reklama
Hogata, dzięki za błyskawiczną odpowiedź :-) . Dzisiejszy dzień traktuję wobec tego jako dzień "0" z 6 powtórzeniami na obie nogi łącznie, a jutro lecę już z pełnym programem lub może jeszcze dziś wieczorem będzie mi się chciało.
A skręty podczas nożyc to dobry pomysł, ćwiczy się w ten sposób skośne mięśnie brzucha, będę tak robiła. Mam nadzieję, że starczy mi sił i motywacji (chociaż motywację mam dość dobrą, biorąc pod uwagę, że jadę na wakacje ze znajomą o figurze modelki..... oj co z tego że to trochę powierzchowne! ;-) )

Hogata, widzę że jesteśmy w pewnym stopniu "sąsiadkami" - pochodzę z Konstancina i mieszkałam tam do roku 2003! Wprawdzie od dwóch lat mieszkam w Pile, ale i tak Konstancin czy Warszawa, w której też mieszkałam, są mi bliskie. Pozdrawiam!
 
Hogata, dzięki za błyskawiczną odpowiedź :-) . Dzisiejszy dzień traktuję wobec tego jako dzień "0" z 6 powtórzeniami na obie nogi łącznie, a jutro lecę już z pełnym programem lub może jeszcze dziś wieczorem będzie mi się chciało.
A skręty podczas nożyc to dobry pomysł, ćwiczy się w ten sposób skośne mięśnie brzucha, będę tak robiła. Mam nadzieję, że starczy mi sił i motywacji (chociaż motywację mam dość dobrą, biorąc pod uwagę, że jadę na wakacje ze znajomą o figurze modelki..... oj co z tego że to trochę powierzchowne! ;-) )

Hogata, widzę że jesteśmy w pewnym stopniu "sąsiadkami" - pochodzę z Konstancina i mieszkałam tam do roku 2003! Wprawdzie od dwóch lat mieszkam w Pile, ale i tak Konstancin czy Warszawa, w której też mieszkałam, są mi bliskie. Pozdrawiam!

proszę bardzo, miło jest pomóc....a ja jestem oryginalnie ze szczecina...a wtych okolicach jestem od 2001 roku....szkoda bo miło by było sie spotkac na zywo...ja mam jedna kolezanke tu w górze poznaną własnie przez BB ... spotykamy sie na spacerach z dziecmi a ostatnio byliśmy u niej w gościnie...było super!!!

Trzymam kciuki. Przeszłam 6W i naprawde warto !!!
 
Hogata, czasem wpadam na dłużej do Warszawy i często zaglądam wtedy do Konst. może kiedyś tak się ułoży, że będziemy mogły się spotkać? Fajnie by było naprawdę!
Ja tutaj w Pile też nawiązuję znajomości przez BB :tak: .

Pozdrawiam i będę tu zaglądała, bo przecież mam zamiar regularnie ćwiczyć :-)
 
Witam panie wlansie odnalazlam metode 6W i juz pierwszy dzien przecwiczylam
fajnie by bylo jakby to zadczialalo chociaz musi bo cwiczenia sa ogolnie dobre a wydluzajac ilosc serii i ilosc powturzen to brzuch powinnien sie wzmocnic
no nic ja juz prubuje
:tak: :tak: :tak:
 
Miloku, a więc zaczęłyśmy program ćwiczeń tego samego dnia - i oby nam obu udało się dotrwać do końca, oczywiście z oczekiwanymi rezultatami!

Pozdrawiam i powodzenia!
 
Hogata, czasem wpadam na dłużej do Warszawy i często zaglądam wtedy do Konst. może kiedyś tak się ułoży, że będziemy mogły się spotkać? Fajnie by było naprawdę!
Ja tutaj w Pile też nawiązuję znajomości przez BB :tak: .

Pozdrawiam i będę tu zaglądała, bo przecież mam zamiar regularnie ćwiczyć :-)

Będzie mi bardzo miło....proponuje np. tężnie ... :-)

miloku .. trzymam kciuki i wytrwłości zycze :tak:
 
Jejku, Hogata, tyle lat mieszkałam dokładnie naprzeciwko parku w Konstancinie - tuż obok restauracji Konstancja.... aż mi się łezka w oku zakręciła, jak wspomniałaś o tężni..... koniecznie musimy się spotkać! :tak:
 
ola ja tez nm zycze wytrwalosci i efektow

powiem tylko ze te cwiczenia to wcale latwe nie sa
nie iwem czy dam rade zrobic 2 serie dzisiaj le bede sie starala:tak:
 
reklama
Miloku, ja już dziś po dwóch seriach ćwiczeń - oj łatwo nie jest! Niestety nie jestem w stanie zrobić dwóch serii jedna po drugiej, dlatego zrobiłam jedną serię, potem trochę ćwiczeń na pośladki, nogi i mięśnie grzbietu, a potem druga seria... Mięśnie brzucha zawsze miałam słabe :-(

Fajnie, że jesteś - to super mobilizacja (mam nadzieję że poziom motywacji np, za tydzień będę miała taki sam lub wyższy) - powodzenia!! :tak:
 
Do góry