reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

500+ tylko dla zaszczepionych na COVID-19?

testy nad kobietami ciezarnymi dopiero sie zaczely. Szczepionka jest dopuszczona warunkowo. Nie jest do konca przebadana. Nie znamy jej dlugofalowych skutkow. Kazdy zrobi jak chce i mam nadzieje, ze nikt nikogo do niczego nie bedzie przymuszal.
Większość leków stosowanych u kobiet w ciąży nie raz i nie dwa jest dopuszczonych warunkowo, a naprawdę w co drugiej ciąży się je stosuje…
 
reklama
wiesz w aspekcie finansowym to osoby nie zaszczepione przekładają się na wzrost wydatków socjalnych (leczenie pacjentów) więc dla mnie uzależnianie socjalu od tego jakiś sens ma

(Generalnie 500 plus uważam za patologiczną łapówkę a nie realną pomoc i uważam że ten program nigdy nie powinien powstać …)
Idąc tym tokiem rozumowania powinno się odebrać prawo do 500+ np. palaczą, czy nawet osobą chodzącym zimą bez czapki. Bo nadwyrężają system opieki zdrowotnej i generują koszta...
 
Idąc tym tokiem rozumowania powinno się odebrać prawo do 500+ np. palaczą, czy nawet osobą chodzącym zimą bez czapki. Bo nadwyrężają system opieki zdrowotnej i generują koszta...
Gdyby to odemnie zależało to program w ogóle by nie istniał :)

Aczkolwiek nie ma co porównywać pandemii która niemal położyła służbę zdrowia w całej Europie do sytuacji o jakich piszesz.
 
Większość leków stosowanych u kobiet w ciąży nie raz i nie dwa jest dopuszczonych warunkowo, a naprawdę w co drugiej ciąży się je stosuje…
dlatego trzeba rozwazyc czy korzysc przewyzsza mozliwe skutki uboczne.. a ta decyzje powinna podjac kazda z nas, po konsultacji z lekarzem.
 
Gdyby to odemnie zależało to program w ogóle by nie istniał :)

Aczkolwiek nie ma co porównywać pandemii która niemal położyła służbę zdrowia w całej Europie do sytuacji o jakich piszesz.
Ale pisałam już wcześniej nie chodzi tu o zasadność programu. Tylko o zasadność jego odbierania.

I może i rak płuc nie paraliżuje służby zdrowia, ale jednak generuje spore wydatki. Więc dlaczego nie zakazać palenie? Dla mnie to jedno i to samo. Ktoś koło mnie kopci, truje mnie i siebie. Jak od tego zachoruje dostaje drogą chemię, lub radioterapię. Często jest długotrwale hospitalizowany. Na prawdę nie wiszisz podobieństwa?
 
Szczepionki Covid-19 zostały zarejestrowane na podstawie szczegółowych wyników badań klinicznych I, II i III fazy. W tej chwili w III fazie są badania nad bezpieczeństwem i skutecznością szczepionki dla dzieci poniżej 12 r.ż. Dopuszczone do użytku szczepionki Pfizer-BioNTech, Moderny, AstraZeneki oraz Janssen (Johnson & Johnson) musiały przejść wszystkie etapy przed dopuszczeniem do użycia przez Europejską Agencję Leków. To tylko w odpowiedzi, bo i tak decyzja należy do ciebie :)

Poproszę linki do badań, które tak twierdzą. Mogą być po angielsku.

To porównanie to bardzo duże nadużycie z twojej strony. Wykluczenie z życia publicznego jest czymś innym, nie uważasz?

Wiezniow się wyklucza z życia publicznego ze względu na popełnione przestępstwa. Osoby nie zaszczepione maja być traktowani tak samo jak więźniowie? Za jakie przestepstwa?

A dlaczego rozdawanie pieniędzy widzisz jako pomoc? Przecież 500+ dostają zarówno ci, którym nie brakuje, jak i ci, którym brakuje. W takim układzie to żadna pomoc, to naprawdę kupowanie głosów. To, co jest przerażające, to nie zapędy, ale fakt, że ludzie widzą w tym dobro. Tak, potrzebuje tych pieniędzy, bo średnio 2000-4000 wydaje na rehabilitację i specjalistów dla dzieci. Uwierz mi, że wolę nie mieć 500+, a wiedzieć, że moje dziecko może bezpiecznie iść do placówki na rehabilitację, czy chodzić do przedszkola niż przy kolejnej fali znów ja izolować i zabierać możliwość rozwoju. Wolę nie mieć 500+, a sytuację w państwie na tyle stabilna, że nie będę się bała o powrót do pracy.

Zaraz, zaraz. Czy to nie ty mowilas, ze cokolwiek się nie stanie to i tak twojej sytuacji to nie poprawi? Czy tak czy siak, twoje dzieci nadal będą w grupie ryzyka.

Pomijajac powody, dla których wprowadzono 500+ uważam, ze odebranie tego swiadczenia osobom niezaszczepionych, jest ciosem poniżej pasa. Z tych pieniędzy rodziny korzystają i, w większości przypadków, spożytkowuja je z korzyścią dla dzieci. Przypadki patologiczne pomińmy.
Przeraza mnie chęć wykluczania KOGOKOLWIEK z życia publicznego. Co poniektórzy już zapomnieli jak Polaków segregowano na podstawie koloru włosów, pochodzenia społecznego czy wyznaniowego.
Teraz tak, wykluczenie z miejsc zatloczonych nie może być przeprowadzone. Nie można zabronić komukolwiek dostępu do żywności czy napojów. Gdzie w takim razie osoby niezaszczepionych maja robić zakupy? Coś jeść musza. A może maja umrzeć z glodu?
Basen, kina, teatry dla zaszczepionych. Ok. A do jeśli ja się zdecyduje otworzyć basen dla nie zaszczepionych? Ktoś mi zabroni? I do czego takie coś ma doprowadzić? Supermarkety dla nie zaszczepionych? Kina?
Po ulicach jak się poruszać? Nie wychodzić z domów? Przecież tego się nie wyegzekwuje. Niby jak?
Francja próbowała ograniczyć szeroko pojęte swobody obywatelskie i dostęp do kawiarni, kin i teatrów. I co? Tłumy wyszły na ulice i rząd szybkim rakiem wycofał się z większości projektów. A ustawa nawet jeszcze nie przeszła przez parlament.
No ale mowa o Polsce…
 
@frez.ja1987 Za zakazem palenia jestem także.

A przecież wybór jest - można zaszczepić się i pobierać świadczenie lub nie zaszczepić się i nie dostać świadczenia. To jest przywilej, a nie obowiązek...
Dla mnie to jest szantaż, a nie wybór. Rozumiem ograniczenia typu zakazy udziału w imprezach publicznych. Tu chory realnie może zarazić. Ale jak zagraża innym pobierając świadczenie?
 
No to może pójść w inną stronę - niech sobie 500+ zostanie, a osobom niezaszczepionym odebrać kwotę wolną od podatku... Bo jego podatki będą szły na leczenie tych, co się nie zaszczepili ;-)
 
reklama
Jestem ciekawa opinii osób, które nie chcą się szczepić - który składnik szczepionki wg Was może zrobić Wam krzywdę?

Wszystkie.


Gdyby to odemnie zależało to program w ogóle by nie istniał :)

Aczkolwiek nie ma co porównywać pandemii która niemal położyła służbę zdrowia w całej Europie do sytuacji o jakich piszesz.

Służba zdrowia padła, bo nakłady finansowe od lat były na nią za małe. Medycy od wielu lat prosili i błagali o podwyższenie wydatków na służbę zdrowia. Obily się one o głuche uszy elit rządzących. Przyszła pandemia i wyszło, ze medycy mieli racje. Nie moja wina, ze jeden, drugi czy trzeci rząd nie uznał za stosowne wypisać odpowiednio dużego czeku na służbę zdrowia.
W Japonii służba zdrowia nie padła. Od lat nakłady na nia są solidne.

dlatego trzeba rozwazyc czy korzysc przewyzsza mozliwe skutki uboczne.. a ta decyzje powinna podjac kazda z nas, po konsultacji z lekarzem.

Absolutnie.
 
Do góry