reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

100 pytań do... czyli pytania wyrwane z kontekstu:))

Lori podziwiam ze tyle zrobilas siedzac z maluszkiem w domu... Judys mam nadzieje ze plan sie powiedzie.
Ja tez chcialam macierzynski troche wykorzystac ale realia niestety mnie przerosly. Ania do konca 3 miesiaca jadla co godzine w dzien i w nocy, potem w nocy budzila sie co 2 godziny az do konca 6 miesiaca, w dzien spala drzemkami nie dluzszymi niz 30 min, czasem po 10 min, czesto nawet herbaty nie zdazylam wypic. Nie byla spokojnym niemowlakiem, bardzo duzo plakala i miala silne kolki. Dlatego na ten macierzynski nic nie planuje. No ale moze mi sie trafi duzo spiacy maluch, ktory nie ma problemow z brzuszkiem :)
 
reklama
cytryna - fakt faktem Mati był spokojniutkim dzieckiem. W okresie niemowlęcym ominęły tez nas kolki, ulewania, bolące brzuszki i nawet ząbkowanie. Wszystko spokojnie. Jedynym zmartwieniem było ciągłe wiszenie na cycki, bo on jak jadł to nieustannie przysypiał wiec zamiast szybko zjeść i po sprawie to dziumgał jeden cycek 30 minut i drugi cycek 30 minut, a jak swojego nie wydziumgał to za pół godziny sie budził.
Jest tez spiochem, do dzisiaj lubi sie zdrzemnąć w ciagu dnia a potrafił kimać w dzień nawet po 3 godziny.
 
Kobietki mam pytanie
Jednak ślub bierzemy pod koniec czerwca a jako że pracuje w przedszkolu to juz nie ide do pracy bo w sierpniu konczy mi sie umowa. Czyli, że w pracy nie zdąże podac nowego nazwiska. Czy jesli po porodzie zglosze sie po macierzynski do ZUSU to nie bedzie problemu ze w pracy mam jeszcze panienskie a we wrzesniu bede miala inne?
 
No bo to istotne jakby do dnia porodu Ci nie przedłużyli to nie należy się macierzyński.Na dzień porodu musisz podlegać ubezpieczeniu.Skoro to wyjaśniłyśmy:-) to mówię dalej dokumenty o macierzyński składasz w zakładzie pracy a oni przekazują do zus.Przedszkole musi wypełnić druk Z3 gdzie są Twoje dane ewidencyjne i dane o zarodkach na tej podstawie naliczny jest macierzyński.Wtedy podasz nowe nazwisko albo zrób to od razu w czerwcu/lipcu zakład pracy będzie miał czas żeby zgłosić to na odpowiednich drukach.Do porodu jesteś pracownikiem
 
ale wlasnie w lipcu i sierpniu przedszkole jest zamkniete i nie bede mogla tego zrobic :-)
Czyli nie mam co sie martwic. Dzieki za odpowiedz:-)
 
Galaxia-z dokumentami do macierzyńskiego załączysz akt zawarcia związku małżeńskiego i tyle.U Was przedszkole 2 miesiące jest zamknięte?Księgowa itp też nie pracują?
 
reklama
Do góry