reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

1 DZIECKO PO 30-STCE

witam sie po weekendzie
Esch, o kurcze, ta nasza sluzba zdrowia..brak slow. na szczescie, ze sie dostalas w koncu do lekarza. zdrowka zycze!
Alus, to mezus dzielny, ze cie tak kluje, no ale bardziej ty:) kiedy pierwsze podgladanko?
Carioca, udanego i szybkiego zakonczenia remontu w takim razie:)
Najka, sensi, Antila, anus, vonka, Monik, moniolek, majeczka, Ewa, Leyna - udanego dnia
my bylismy na weekend u moich rodzicow, pogoda nie byla super, ale wypoczelismy. do tego objadlam sie okrutnie i przytlam 2 kilo..ta... w takim tempie to dobije do 80-tki... myslalam, ze sie przezieblilam, ale to chyba jakies uczulenie, bo dzisiaj juz lepiej sie czuje. bylam na pierwszych zakupkach dla malucha, kupilam pare sztuk, na razie wiecej nie, bo mam dostac po szwagierce worek rzeczy za 2 tyg, wiec sie wstrzymuje:) poza tym zaczelismy chodzic do szkoly rodzenia, ostatnio bylo spotkanie z polozna na temat porodu, calkiem fajnie mowila, choc i tak strach mnie troche oblecial i jakby nie docieralo do mnie, ze ja mam za jakis czas rodzic. potem byly cwiczonka. niestety nie umiem za bardzo oddychac przepona, wiec musze to pocwiczyc. zajecia sa w pon i srody, wiec za 3 tyg. skonczymy, a potem prawdopodobnie wyskoczymy na 2 tyg. nad morze:)
milego dnia, ide troche posprzatac:tak:
 
reklama
KAjduś - ja zaczynam dopiero w czerwcu - zajęcia przez 2 miesiace 2 razy w tygodniu !:szok::szok::szok:połozna powiedział mi ,ze 2 miesiace przed porodem trzeba zacząc,żeby nie pozapominać ?
ale czy ja będę rodzic sn? nie wiem- mój dzidziuś ma w 23 tyg. wagę 620g to chyba b. dużo - jeśli będzie duży to tylko cc !
A pamietasz moze wymiary swojego synka z 23 tyg. - z usg połówkowego???
 
Kajduś nie martw się tym nieumieniem;-) oddychania: ja do szkoły rodzenia nie chodziłam, a jak mnie przyparło:-D to i oddychać się nauczyłam ekspresowo:laugh2::laugh2:. w trakcie porodu powiedzą Ci co robić:tak:

Esch
kuruj się kobitko:tak:
 
Anus, u mnie na usg w 23t4d dzidziol wazyl 652 g, tydzien pozniej jak bylismy na tym ug 3 d, czyli w 24t4d waga byla miedzy 700 a 775 g (w zaleznosci od wymiaru brzuszka, nogi czy glowki). lekarz mowil, ze to ladna waga i ze przy porodzie szacuje gdzies na 3600g:) wiadomo, to tylko szacunki, ale wydaje mi sie ze twoj maluch zupelnie prawidlowo przybiera, w normie i nie za duzo.
co do szkoly rodzenia, to tez polozna radzila, zeby pozniej chodzic, ale nam terminy nie pasowaly, jedyna opcja 2 weekendy ale dopiero w lipcu wiec to juz za pozno. mam nadzieje, ze nie zapomne, zreszta tak jak pisala sensi, przy porodzie polozne mowia co robic, wiec oddychanie na pewno sobie przyppomne. mamy 8 spotkan lacznie, a u ciebie to by wypadalo az 16, czy ja dobrze licze?
 
KAjduś tak - tez nei wiem czemu tak dużo - to są jakieś 2 bloki- jeden ciażowy drugi noworodkowy. Moze dlatego ??????
więcej napiszę po spotkaniu organizacyjnym za miesiąc.
uff - ulżyło mi z tą wagą :-)

własnie szukam w internecie wanienki - i tak mi przyszło do głowy pytanie do mamuś :

mam łazienkę w której nie ma pralki ani żadnej płaskiej powierzchni stojącej .
czy w zwiazku z tym powinnam zakupić przewijak i oddzielnie wanienkę ? - chodzi mi o to czy oczka, uszka itp. przemywane wacikami przed kąpielą dobrze jest robić na przewijaku a potem hop do kąpieli i tak myślę , gdzie ja dziecko położę.

widziałam też takie komplety przewijak i wanienka ale wtedy ten przewijak się gdzieś odstawia na bok? rety ale jestem zielona :-)
 
No to teraz nadrabiam zaleglosci ;-)

Alek kciuki dalej trzymam!!! Jak postepy??

Kajda a jak Twoja infekcja bakteryjna o ktorej pisalas kilka dni temu?? Mam nadzieje ze udalo Ci sie wszystko opanowac!!!

Ewa jak to milo ze znalazlas chociaz chwilke i zagladnelas do nas!!!!!:tak::tak::tak: A nie czekacie ze slubem na przyjazd Twoich rodzicow??? No i piekne zdjecie coreczki!

Sensi ciesze sie ze mimmo natloku spraw zagladasz na nasz wateczek!

Esch czekam na Twój pozytywny teścik;-)
W tym miesiacu to niemozliwe :-( (no chyba ze wiatropylna jestem ;-):-D:-))
A ja utwierdzam się w przekonaniu, że Kuba będzie jedynakiem :zawstydzona/y:.
Mam nadzieje ze zartujesz.....

Najka wspolczuje alergii... wiem co to znaczy uczulenie :-(

Vonka to pewnie upomne sie o fluidki w przyszlym miesiacu :tak:

Anusieńka do Ciebie tez pewnie zastukam w sprawie fluidkow za kilkanascie dni ;-):tak:

Carioca witaj, witaj... mam nadzieje ze nie zapomnialas o trzydziesteczkach!!!

Agunia witaj na naszym watku. Napisz moze cos wiecej o sobie.

No to chyba nadrobilam...
a teraz pora na antybiotyk i jogurcik....
 
Anusieńko ja miałam przewijak taki nakładany na łóżeczko i wanienkę oddzielnie. Plusy tego;
1. przewijak służył mi dłużej niż wanienka (po 3 m-cu. życia kąpaliśmy już Kubę w dużej wannie, bo chlapał za mocno)
2. kiedy Kuba był malutki wanienkę stawialiśmy w pokoju na podłodze i tam kąpaliśmy ( w pokoju było cieplej i jakoś tak poręczniej-z wanienki od razu na nasze łóżko, żeby wytrzeć, nałożyc pieluszkę, ubrać, nakarmić). Nigdy nie robiłam toalety na przewijaku (z wyjątkiem mycia dupki -u noworodka kupa po każdym karmieniu).

Esch nie żartuję
 
Witam,

pomarudzę troszkę z noska mi cieknie, gardełko też nie takie jak powinno być, herbata z cytryną + sok z cebuli musi pomóc.

Poczytałam wszystko, ale wybaczcie dzisiaj głowy brak - niech mi przynajmniej ten katar odpuści

najważniejsza informacja - moja córunia :-p waży 950g, na razie ułożenie pośladkowe.

mam łazienkę w której nie ma pralki ani żadnej płaskiej powierzchni stojącej .
czy w zwiazku z tym powinnam zakupić przewijak i oddzielnie wanienkę ? - chodzi mi o to czy oczka, uszka itp. przemywane wacikami przed kąpielą dobrze jest robić na przewijaku a potem hop do kąpieli i tak myślę , gdzie ja dziecko położę.

widziałam też takie komplety przewijak i wanienka ale wtedy ten przewijak się gdzieś odstawia na bok? rety ale jestem zielona :-)

mamy taką samą łazienkię - ja zastanawiałam się nad opcją przewijaka z wanienką
buziaki dla wszystkich, Oluś pierwsze koty...
 
Moniolek a sprobuj mleko z miodem i startym imbirem wypic lub herbatke z krwawnika i plasterkiem imbiru
 
reklama
Witam:-)
Anusieńko,Kajda spokojnie nic nie zapomnicie:happy:
Esch no to strasznie Cię dopadło.
Sensi jedynacy mają całkiem fajnie, wiem coś o tym.
Moniolku to córa już prawie cały klogram osiągnęła
 
Do góry