reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Witam Was poniedziałkowo!
Coś czuję że dzisiaj będzie mnóstwo "ruchu" na forum... z tego co pamiętam wiele z nas ma dzisiaj wizytę u gina! Ja jadę na 13.45 :szok:

Mam pytanie do puchnących dziewczyn:
Od jakiegoś czasu obserwuję że mój organizm zatrzymuje wodę. Puchnięcie rąk i ból stawów w dłoniach zwłaszcza w nocy ostatnio mnie lekko niepokoił. Gin w środę oczywiście powiedział, że to normalne. Ale dzis w nocy ból był juz tak silny, że prawie nie byłam w stanie otworzyć sobie butelki z wodą. Musiałam najpierw trochę rozruszać stawy. W ciągu dnia te objawy w większości znikają, ale utrzymuje się takie drętwienie z lekkim bólem stawów no i ogólnym choć niewielim opuchnięciem dłoni.
Czy któraś z Was ma coś takiego?
Współczuję puchnięcia! Mnie to na szczęście nie dotyczy, ale faktycznie dużo osób skarży się na puchnięcie i zatrzymywanie wody w organiźmie!

Ponieważ już na poważnie zaczynam kompletować wyprawkę dla dziewczynek, zaczynam mieć mnóstwo wątpliwości. Powiedzcie mi np jakie kosmetyki planujecie kupić dla dzieci?
Ja myślałam o jednej serii - Nivea. Czyli np kupić:
- krem nivea na każdą pogodę
- żel do mycia ciała i włosów (no właśnie - czym myjemy włoski noworodka?? wystarczy taki żel? bo chyba szampon odpada...)
- krem nivea przeciw odparzeniom

Ponadto do naprzemiennego stosowaniaz powyższymi kosmetykami: Sudocrem, Oliatum lub jego polski zamiennik Emolium.

Potrzebna jest jeszcze do tego oliwka? Co jeszcze proponujecie?

Ja mam kupione takie kosmetyki: emulsja do kąpieli, mydełko i szampon (którego nie trzeba odrazu używać) z Oilatum, Sudocrem, Alantan - zasypkę, i krem Physiogel - do natłuszczania skóry. Do tego zestawu nie trzeba używać oliwki.
Najpierw kupiłam szampon i oliwkę z Johnson &Johnson - ale jak odwiedziła mnie przyjaciółka mojej mamy - dermatolog - to odrazu mi to kazała "wywalić" bo to podobno bardzo uczula dzieci!
Zobaczymy w praktyce jak to się będzie sprawdzać :-)

Mam jeszcze jedno pytanko do dziewczyn które leżały na patologii ciąży. Czy można mieć piżamę, czy konieczna jest koszula? Bo tak myślę i myślę i wydaje mi się że koszula to bardziej po porodzie:confused:
Planuję też zabrać spodnie dresowe i normalne koszulki - można tak chodzić? Przepraszam jeżeli są to głupie pytania ale nigdy nie leżałam w szpitalu i trochę się stresuję:-(
u mnie w szpitalu można było chodzić tzn. w moim przypadku leżeć - w czym się chciało... więc jak już wszystkie piżamy miałam brudne (bo leżałam ponad tydzień) to chodziłam w spodniach dresowych i w koszulce!
Na "po porodzie" mam kupioną koszulę i piżamę (spodnie + bluzka), ale myśle że na pierwsze dni po cc lepsza będzie koszula!

Witajcie:-)Zauważyłam dziś ogromną zmianę:tak:Skurcze mialam dosyc bolesne ale może z 10 w ciągu całego dnia:-):-):-)Maluszki troszkę mniej ruchliwe.Za to mam w sobie taką energię,że nie umiem usiedziec w miejscu;-)Ciągle bym coś robiła.Ach!!!Jak miło gdy brzuszek tak ciągle nie twardnieje.Pozdrawiam;-)
to dobrze że skurcze trochę ustąpiły... ja też mam pełno energii, ale nic nie mogę zrobić bo mój mąż na mnie krzyczy że mam leżeć i nic nie robic!! zwariować tak można!

U nas weekend minął nawet ok... brzuch się uspokoil... nie napinał się za bardzo... Ale niestety od sobotniego popołudnia zaczął mi bardzo doskwierać ból spojenia łonowego!! kurde normalnie przejście do łazienki czy obrócenie się sprawiało mi tyle bólu!!!! przerąbane!!! dzisiaj jest już trochę lepiej - pewnie dlatego że mam wizytę u gina to się mój organizm uspokaja:-p spojenie mniej boli, ale mam takie dziwne uczucie w dole brzucha jak chodze... nie umiem tego określić, ale myślę że to poprostu przez ten ciężar jaki noszę na codzień:-) zobaczymy co powie dzisiaj lekarz!!:szok: odezwe się po wizycie!

Anulka!! trzymaj się i szczęśliwego rozwiązania... ale masz fajowo!!
Macie też takie uciążliwe bóle krocza?
 
reklama
witajcie
Anulka!! kochana trzymam kciuki daj znać jak wrócisz z dzieciakami
u mnie weekend ok. choć w sobote dzieciaki pokazały,że one rządzą moim brzuchem nie Ja, ale jakoś minęło,
właśnie zaczęłam się zastanawiać, że chyba czas już gromadzić majdan, jak myślicie, szczerze zero nic nie mam, nawet najmniejszej skarpetki...

dajcie znać jak po wizytacg, fakt 4 stycznia miał być ich wysypem,ja dziś zrobiłam wyniki zobaczymy, do lekarza w środę

pozdrawiam miłego dnia
 
witajcie
Anulka!! kochana trzymam kciuki daj znać jak wrócisz z dzieciakami
u mnie weekend ok. choć w sobote dzieciaki pokazały,że one rządzą moim brzuchem nie Ja, ale jakoś minęło,
właśnie zaczęłam się zastanawiać, że chyba czas już gromadzić majdan, jak myślicie, szczerze zero nic nie mam, nawet najmniejszej skarpetki...

dajcie znać jak po wizytacg, fakt 4 stycznia miał być ich wysypem,ja dziś zrobiłam wyniki zobaczymy, do lekarza w środę

pozdrawiam miłego dnia
goga u mnie w rodzinie jest 7 ciezarnych na 2010 rok. jak zaczelysmy wymieniac poglady to wszystkie pokolei na mnie siadly, ze dziwia sie, ze jeszcze nic nie mam do tego przy ciazy z blizniakami. one zaczely zakupy w 6 mis. ciazy. wiec od rana zabralam sie za internetowe zakupy (porownywalam ceny ze sklepowymi i te na necie sa nizsze). milam juz wczesniej wypatrzonych pare ciuszków wiec dzis tylko wciskam kupuj:-) ale szczerze powiem, ze robie to z jakims przerazeniem bo ciagle mi sie zdaje , ze za wczesnie. do tego wydalam juz chyba ponad 500zl a wydaje mi sie, ze nic nie kupilam;)

magda_b ja mam bol kosci lonowej. od jakiegos tygodnia. taki, ze jak z lozka wstane to ledwo do wc dochodze. ale moja jedna dzidzia jest tak nisko, ze lekarz w sobote obwodu glowki nie mogl jej zmierzyc. powiedzial, ze ten bol to od ulozenia niestety. jedyne co mi moze pomoc to podlozenie sobie jakiegos waleczka pod pupcie, zeby miednica byla wyzej i troszke pod szyje dzidzie zjechaly;)
 
właśnie zaczęłam się zastanawiać, że chyba czas już gromadzić majdan, jak myślicie, szczerze zero nic nie mam, nawet najmniejszej skarpetki...

dajcie znać jak po wizytacg, fakt 4 stycznia miał być ich wysypem,ja dziś zrobiłam wyniki zobaczymy, do lekarza w środę

pozdrawiam miłego dnia

Gosia i tak długo wytrzymałaś. Ja na twoim etapie miałam już sporo rzeczy dla dziewczynek. Pokój mamy już prawie dopracowany, a jutro jadę kupić kosmetyki. Boję się że poleżę do rozwiązania a mój M to trochę jest nieporadny w tych sprawach:-D
W każdym razie wolę się zabezpieczyć.

pauli1983 ja również kupuję ze strachem, wydaje mi się to wszystko takie nierealne - pomimo ogromnego brzucha:-) Jednak należę do tych co wolą się przygotować. Ja w sobotę kupiłam pieluchy, przewijak, flanelki, majtki poporodowe dla siebie, prześcieradła do łóżeczek, pościel i wydałam ponad 300zł:szok: Szok ja kasa się rozchodzi.

nagda_b ja również czuję taki ucisk na spojenie, resztą nie ma się co dziwić, siedzi tam parę ładnych kilogramów. A noce są dla mnie masakryczne. Wstaję 5-6 razy, potem nie mogę zasnąć, ciężko mi się przekręcić i jęczę przy tym jak staruszka:-(

Oj robi się coraz ciężej:tak:
 
Ja w sobotę kupiłam pieluchy, przewijak, flanelki, majtki poporodowe dla siebie, prześcieradła do łóżeczek, pościel i wydałam ponad 300zł:szok: Szok ja kasa się rozchodzi.

A noce są dla mnie masakryczne. Wstaję 5-6 razy, potem nie mogę zasnąć, ciężko mi się przekręcić i jęczę przy tym jak staruszka:-(

Oj robi się coraz ciężej:tak:

Ja mam tak samo. Jak myślę o nocy to aż mi się kłaść nie chce. Pierwszy sen jest ok, ale jak wstanę to podnieść się nie mogę. Jęczę, stękam i po kilku minutach jakoś wstaję choć pierwszy krok jest strasznie ciężki. Potem ułożyć się z powrotem wygodnie to tragedia! Śpię na lewym boku - na wznak już nie dam rady! Ale za to drętwieje mi lewa ręka i lewe biodro. Jest naprawdę coraz ciężej.

A co do zakupów - mi został przewijak, pieluchy, i rzeczy dla mnie do szpitala oraz kosmetyki dla Dziewczynek. Muszę jak najszybciej to kupić dla świętego spokoju.
 
zabiorę się za zakupy w przyszłym tygodniu, mój mąż jest co prawda zaradny, ale jak go znam zakupy będą wyglądać tak:wejdzie do sklepu weźmie pierwsze lepsze,aby szybciej wyjść nie znosi zakupów, poszukam w necie, myślałam o hurtowni,żeby w jednym miejscu kupić łózeczka,pościele,ciuszki itp., ale jeszcze pomyślę

nie kojarzycie w którym wątku mozna dostać pomocną rozpiskę ile czego kupić bo już się gubię, ale chyba dziś posiedzę wieczorkiem i poszukam, jakby któras miała taką listę to będę wdzięczna, ile kupić sztuk np. body,pajacyki,itp.

chyba zaczynam panikować,czy dam radę wszystko kupić,jak będzie w szpitalu, jaki poród, jakoś jeszcze 4 dni temu tak nie miałam, ale trza się wyluzować:wściekła/y:
 
Hej.Nie wiem czy trafiam w temat bo tyle tu tego że cięzko się połapać:) JA mam 5 stycznia wizytkę(jutro)jestem w 15 tygodniu i zastanawiam sie czy będzie możliwe rozpoznanie płci...Co o tym myślicie???
 
trzyma kciuki za Anulke...!!!!

moze juz tuli swe skarby dwa....

A ja dzis wstalam o 12.....hehehe niezle....

ale za to wczoraj sie dowiedzilam ze moj Kolega sie we mnie ZAkochał.....:szok:
 
Dziewczyny! jak dobieracie rozmiar jednarazowych majtek? Na tych co oglądałam w aptekach internetowych są tylko rozmiary - brak jakichkolwiek szczegółowych danych?
 
reklama
evus2090 ja dowiedziałam się o płci w 18tyg. ale u każdej z nas wybwa różnie,zależy jak dzieci się ułożą, moje przez parę tygodni były dziewuchami,potem okazało się, że jest parka więc trudno okreslić, zależy od ich ułożenia, doświadczenia lekarza,usg

wstałaś o 12, chyba nigdy w życiu nie wstałam o tej porze, ja maks do 9
 
Do góry