reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zwolnienie lekarskie

Margolis , Agamamaani - a dlaczego Wy składałyście tak wcześnie wniosek? Od kiedy jesteście na L-4 ? Ja od 23 stycznia i 182 upływa mi 1 sierpnia .Papiery wysłałam teraz w poniedziałek .Jestem na L-4 od 23.01-19.02 , potem byłam tydzień w pracy i znowu od 27.02 do teraz na L-4
 
reklama
adasia pisze:
Margolis , Agamamaani - a dlaczego Wy składałyście tak wcześnie wniosek? Od kiedy jesteście na L-4 ? Ja od 23 stycznia i 182 upływa mi 1 sierpnia .Papiery wysłałam teraz w poniedziałek .Jestem na L-4 od 23.01-19.02 , potem byłam tydzień w pracy i znowu od 27.02 do teraz na L-4

ten tydzień przerwy się nie liczy dla ZUS - wiem, bo też miałam kilka dni przerwy pomiędzy zwolnieniami. przerwa musiałaby być ponad miesięczna (chyba 2, o ile się nie mylę), żeby ZUS zaczął liczyć od nowa te 182 dni. jeżeli jest krótsza to zliczają to razem. wg moich szybkich wyliczeń termin 182 dni mija Tobie 23 lipca.
 
my z Margolis jesteśmy na zwolnieniu od 10 stycznia :)

papiery powinno się złożyć na 6 tygodni przed upłynięciem tych 182 dni.. policz kiedy powinnaś złożyć- ja złożyłam o 1,5 tygodnia za późno ..
ZUS ma na decyzję 6 tygodni od złożenia im podania ( decyduje data złożenia w urzędzie lub data stępla pocztowego przy wysyłaniu)
lepiej po porstu złożyć wczesniej żeby nie zostac bez kasy .. zwłaszcza jeżeli ZUS wypłaca ci pensję a nie pracodawca - pracodawca może się zgodzić na wczesniejsze wyrównanie, a zus wyrównuje przy następnej wypłacie..
 
Jejku, dziewczyny powiedzcie mi jak to jest z tym swiadczeniem rehabilitacyjnym - ja nic nie wiem. Mówicie o wnioskach z zakładu pracy, o decyzjach lekarza... Proszę napiszcie jak to wszystko wygląda. Mi 182 dzień wypada pod koniec sierpnia, no ale czas składania z tego co juz sie od Was dowiedziałam przypadnie mi gdzieś na połowę lipca. Jakie dokumenty i od kogo mam dostać, co muszę sama załatwić - proszę pomóżcie:)
 
Truskawko tu masz wszystko http://praca.gazeta.pl/gazetapraca/1,68745,3364390.html?as=2&ias=7

dokumenty o warunkach pracy powinni ci z pracy wysłać ( ja tam dzwoniłam wcześniej i przypominałam o sobie, bo moja firma wielka jest zapomnieliby) a dokument N9 lekarz ci powinien wypełnić - jakby co z firmy forumlarza dla lekarza nie przysłali możęsz sobie wydrukować - parę postów wyżej podawałam Adze link do tego formularza.. do tych formularzy najlepiej dołączyć ksero karty ciąży i wyniki badań ostatnic ( wtedy masz mniejsze prawdopodobieństwo, że cię na komisję wezwą)

papiery musisz wysłać do ZUSu na 6 tygodni przed upływem tych 182 dni.
 
Wygląda na to , że jednak ten tydzień mi odjeli a jeszcze byłam dwa dni w międzyczasie na urlopie
 
adasia pisze:
Z pracy na pisemku wynika , że 182 dni upływa mi 1 sierpnia.Nie wiem jak to liczyli

adasia pisze:
Wygląda na to , że jednak ten tydzień mi odjeli a jeszcze byłam dwa dni w międzyczasie na urlopie

może kadrowa się pomyliła? trudno mi powiedzieć. ja się dowiadywałam w ZUSie jak oni to liczą i mi powiedzieli, że tak krótkie przerwy nie powodują, że 182 dni zaczynają "biec" od następnego zwolnienia. najlepiej się upewnić w ZUSie.
 
reklama
Cha,a czy inaczej jest gdy pierwsze zwolnienie na dwa miechy były od chirurga(zlamana noga),potem byłam 3,5 tyg. w pracy i nastąpił szpital i znowu zwolnienie,a nastepnie powrót do pracy na tydzien i znowu zwolnienie.U mnie w pracy nic nei mówią,a w Zusie to już się chyba ze mną pogubili ;D
 
Do góry