reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie L4 ciąża

reklama
Tak atakujecie osoby, które pierw radzą dostarczyć zaświadczenie o ciąży pracodawcy, a nie iść na L4. Ale z drugiej strony jeśli pracodawca zwolni autorkę z obowiązku świadczenia pracy. To ona ma wolną rękę. Może jechać na wakacje, chodzić po sklepach, iść do kina czy jechać 100km do rodziców na obiad i zostać tam na weekend bez obawy, że akurat system ją wylosuje do kontroli ( bo w soboty też są kontrolę ) może zarówno mieć farta i nie mieć żadnej kontroli, ale również wyjątkowego pecha i być skontrolowana kilka razy w ciągu całej ciąży. A jeśli trafi na naprawdę paskudną osobę to wstrzymają jej świadczenie chorobowe i z automatu zostanie bez pieniędzy do wyjaśnienia sprawy, a to się może ciągnąć.
Byłabym w stanie zrozumieć, gdyby pracodawca sam jej kazał iść na L4 żeby mieć ją z głowy. To ja bym sama wzięła L4 dla spokojnej głowy i żeby się nie szarpać z pracodawcą.
Biorąc z marszu L4 sama kopie pod sobą dołki, uniemożliwiając wiele rzeczy. Bo zaznaczam, że to nie będzie L4 z powodu dolegliwości, które utrudniają funkcjonowanie tylko z powodu ciężkiej fizycznej pracy. A to dwie różne rzeczy. W tej pierwszej ledwo funkcjonuje, z trudem wykonując podstawowe czynności. W drugiej siedzisz w domu na dupie bo musisz, bo nigdzie się nie ruszysz bo jestem na L4 a nie na " urlopie "
Ale co kto woli.
 
Któraś już napisała ironicznie o wieszaniu ubrań na wieszakach. Jakby to było zajęcie lekkie, łatwe i przyjemne. Tak nie jest. Proponuje się najpierw przyjrzeć sobie zanim się wywali opinie o jadzie do strony przeciwnej.
 
Któraś już napisała ironicznie o wieszaniu ubrań na wieszakach. Jakby to było zajęcie lekkie, łatwe i przyjemne. Tak nie jest. Proponuje się najpierw przyjrzeć sobie zanim się wywali opinie o jadzie do strony przeciwnej.
się pracowało to się wie 😏
😙
i pomyśleć że zrezygnowałam bo było mi za lekko🙈🙈🙈, bo zanudzałam się na śmierć bo ... 🤷‍♀️nie potrafiłam pracować na spokojnie, jak to kierowniczka stwierdziła : ale po co ty tak gonisz, masz na to caaały dzień 😶
No cóż ...

Także wice wersa , wice wersa .
np do układania na paletę folii strecz po 20kg ( ok ok 19,6 tak dokładnie ) paczka na wysokość 2metrów 👍z wyrobieniem się z odpowiednią ilością a nie na lajciku .
 
Ostatnia edycja:
Także jeśli chce się wypowiadać na temat która praca jest jak ciężka, trzeba przejść przez różne faktorie żeby poznać ten świat 😏

To dlaczego pracuję w takich warunkach z taką pracą ?
Kurcze bo mi wygodnie, bo mam kilometr do pracy, bo w razie czego w każdej chwili mogę podjechać do domu do teściów gdyby coś się działo, bo mam super koleżanki w tej pracy, bo mam wolne weekendy i nie muszę się martwić o soboty i niedziele, bo tak.
 
Także jeśli chce się wypowiadać na temat która praca jest jak ciężka, trzeba przejść przez różne faktorie żeby poznać ten świat 😏

Nigdy nie zamierzałam pracować w faktorii. Wole pracować umysłowo niż fizycznie.
Nie sztuka się narobić. Grunt to tak pracować, żeby był pełen etat, płacono ci jak za dwa a robić jak na pół etatu.
Niestety takie posady wymagają innych zdolności niż tylko te manualne.
 
się pracowało to się wie 😏
😙
i pomyśleć że zrezygnowałam bo było mi za lekko🙈🙈🙈, bo zanudzałam się na śmierć bo ... 🤷‍♀️nie potrafiłam pracować na spokojnie, jak to kierowniczka stwierdziła : ale po co ty tak gonisz, masz na to caaały dzień 😶
No cóż ...

Także wice wersa , wice wersa .
np do układania na paletę folii strecz po 20kg ( ok ok 19,6 tak dokładnie ) paczka na wysokość 2metrów 👍z wyrobieniem się z odpowiednią ilością a nie na lajciku .
No ja jakos mocno wątpię w to Twoje doświadczenie... w handlu jest jak w gastronomii - kto pracował ten się z cyrku nie śmieje 🤷🏽‍♀️ a Ty mocno drwisz 🤦🏽‍♀️
 
reklama
Ja obecnie pracuje w handlu i to w branży z odzieżą i akcesoriami. Dostawy przychodzą często tak ciężkie, że jak trzeba na zapleczu poukładać kartonu jeden na drugim to z ciężaru „za przeproszeniem” zesrać się idzie.. także to też nie jest taka lekka praca 🤷🏼‍♀️
 
Do góry