reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie L4 ciąża

A ja niw rozumiem, jakim prawem oceniacie dziewczynę na podstawie wpisu, no pytam jakim ? To jest wporzadku ?
Przecież sama opisała sytuacje - chce L4 bo praca ciężka a ktos tam inny poronił, a jeszcze jak tu pracować skoro się mdłości boi mieć (nie że ma!!! Napisała wyraźnie że chce L4 bo MOŻE mieć)
Oceniamy tylko to co sama opisuje .
 
reklama
Przykre to jest chodzenie na l4 kiedy się nie spełnia kryterium chorobowego.
Autorka nie pytała o wsparcie tylko o L4.
skoro jesteś tak wybitnie zainteresowana tematem to zajmij się pracodawcami, żeby ZAWSZE zmieniali stanowisko pracy, żeby nie ucinali przy tym wyplat, bez problemu zwalniali na wizyty u lekarza, I zajmij się wyludzaczkami zwolnień. A nie siedzisz na forum i jeczysz.
 
Przecież sama opisała sytuacje - chce L4 bo praca ciężka a ktos tam inny poronił, a jeszcze jak tu pracować skoro się mdłości boi mieć (nie że ma!!! Napisała wyraźnie że chce L4 bo MOŻE mieć)
Oceniamy tylko to co sama opisuje .
Nie napisała, ze idzie na to l4 ze już je ma czy ze zaraz będzie mieć, tylko ze się boi. Ludzie kochani, trzeba od razu mówić ze jest wyłudzaczka ?
 
Ale nikt jej nie broni iść na L4 skoro źle się będzie czuła w ciąży. Tutaj bardziej chodzi o to, że to l4 będzie naciągane. Później dzięki takim osobą, kobieta która naprawdę potrzebuje tego zwolnienia go nie dostanie. Dlaczego? Bo lekarze boją się wystawiać zwolnień. Myślisz, że na NFZ lekarz wystawi Ci L4 jeśli nie ma do tego podstaw? Nie.
Prywatnie jeśli zapłacisz nie małe pieniądze już tak. Ale to i tak nie zawsze. Bo lekarze nie chcą wystawiać. Boją się kontroli z zusu i konsekwencji. Mimo, że taki lekarz chce dobrze dla pacjentki. Jeśli będzie wstawiał takie " lewe " zwolnienia w końcu straci do tego prawo.
Ja naprawdę nigdy nie miałam nic przeciwko zwolnień w ciąży. Ale tutaj to przecież ona nawet nie ma potwierdzonej ciąży, a już planuje iść na L4.
Owszem dziś robiłam betę :) już resztę komentarzy niech pani zostawi dla siebie, pozdrawiam.
 
reklama
Do góry