reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZOSTAŁAM MAMĄ ♥ - o zdrowiu, opiece i pielęgnacji dzieci

dzieciom karmionym mm należy podawać butlę max co 4 h. ja podaję co 2,5-3h. jak śpi ładnie to wtedy co 4h.

czemu tak? ja czytałam, że minimum 3 h trzeba odczekać, bo mm się trawi wolniej niż mleko matki...
też mam dylemat czy wybudzać.. ale raczej wybudzamy, bo nasza MUSI przybierać ...

rada od nas - nie odkładajcie ważenia na później! szczególnie jak maluchy tak długo śpią... ja się na tym przejechałam...

o dzizasss nie chce mi spać ten bąbel już od 10tej....
 
reklama
czemu tak? ja czytałam, że minimum 3 h trzeba odczekać, bo mm się trawi wolniej niż mleko matki...
też mam dylemat czy wybudzać.. ale raczej wybudzamy, bo nasza MUSI przybierać ...

rada od nas - nie odkładajcie ważenia na później! szczególnie jak maluchy tak długo śpią... ja się na tym przejechałam...

o dzizasss nie chce mi spać ten bąbel już od 10tej....
raczej źle napisałam - chodziło mi o noworodki.. niemowlaków jeszcze nie ogranęłam :tak:
moja je przeważnie co 3h, ale ona potrafi niedojadać, ma fazę że zje tylko 30-50ml i po tych 2,5h budzi się głodna.
po pierwszym miesiącu dziecko już zjada więcej wiec myslę że nie będzie potrzeby dawać co 2,5h tylko już normalnie 3 a potem 4 ale to już jak będzie trochę wieksza..
dzisiaj w nocy to w ogóle dziwnie było, bo zawsze jej robię 100ml, to o 1 zjadła tylko 30ml, a o 4 pomyślałam że zrobię jej mniej i zrobiłam tylko 60ml i wydoiła wszystko i jeszcze by jadła ale zaraz przycieła komarka i na tyle by było...

mam nadzieję tylko że ta ropka z pępuszka jej zedjdzie... chya się wkurzę i kupię spiryt, bo ten octenisept tylko mi babrze ten pępek ;/
 
Kurcze dopadł nas dylemat. Zapisalismy Sie w Krk do przychodni. To co sie w niej dzieje to ludzkie pojęcie przechodzi. Traktują pacjenta jak BARDZO UCIAZLIWEGO PETENTA :(. Na wizycie patronazowej pani doktor przez 10 min podawała mężowi klucze aktywacyjne do karty bankomatowej, potem kolejne kilka min rozmawiała z pielęgniarka o kolorze farby do gabinetu. Oprócz tego odebrała jeszcze kilka telefonów. Z B. Byliśmy baaardzo zniesmaczeni. No i każde jej zalecenie okazało się o kant d... Potluc i robimy wszystko dokładnie odwrotnie. Próbowaliśmy postępować wg jej wytycznych ale skutkowało to tylko większymi nerwami naszymi a przez to też Ady. No i będziemy zmieniać lekarza. Tylko jak że będziemy się za kilka miesięcy przeprowadzać pod Krk to chciałabym zapisać Ade do mojej pediatry. Tylko że to 30 km od nas. Ale lekarka jest sprawdzona i bardzo jej ufam. Myślicie że to dobry pomysl? Strasznie jestem skolowana :(. Poradzcie coś.
 
od dziś będę dawać espumisan, chyba idzie kolka..
w sobotę czeka Alicję pierwsza wakacyjna wyprawa, jedziemy na 2 dni na Mazury. Jak się uda, to w sierpniu znowu pojedziemy..
joasiu, podaję wit. jakoś w drugiej poł. dnia
 
Ostatnia edycja:
Róża my mamy ten Juvit i jest ok

Nam pępek odpadł w 2 tyg, ale my ze szpitala jeszcze z klamrą wyszliśmy bo kikut nie zasechł, gdyż pępowina strasznie gruba była, a w domu ja przecierałam gazikami nasączonymi spirytusem a później octenisept i nic się nie babrało
 
aha, napisać wam miałam, czego dowiedziałam się od lekarza o szczepieniach:

na szczepienie idziemy, kiedy dziecko ma skończone 42 dni

będę szczepić 5 w 1, 6 w 1 ma tylko tę przewagę, że jest jeden zastrzyk na 1szej wizycie i w 7 mies. brak zastrzyku. A różnica w cenie spora, bo trzeba już 6 w 1 za każdym razem brać. Lekarz poleca więc 5 w 1.

Rotawirusy 2x300 zł, przy ulewaniu jest ryzyko, że to będzie drogie ulanie :) na rota weźmiemy więc 1szą dawkę ok. 3 mies. życia, może ulewanie się unormuje do tego czasu

Pneumokoki: ponieważ starsza była w wieku 2,5 lat szczepiona, raczej nam nie przyniesie chorób pneumokokowych do domu. Ala nie będzie też żłobkowa, więc na razie nie dajemy pneumokoków
 
mam pytanie

jak czyścicie noski maluszków??

Moja często ulewa i strasznie ma nosek zapchany wydzieliną. Wkrapiałam jej roztwór soli fizjologicznej i kładłam na brzuszku zeby spłynęło, odciągałam też fridą i cigle jej coś w tym nosku zalega, nie mogę oczyścić porządnie :-:)-( doradźcie coś proszę
 
reklama
nadalka- była położna środowiskowa, pokazałam jej ten pępek z ropką powiedziała że wszystko ok. Nadal mamy go przemywać wodą i osuszać.

Sara chyba przybrała od piątku 6 gram :-D
Nie wiem, co ta położna wpisała w książkę, rozczytać się nie umiem.
Chyba że to jest 3260 a nie 3026 (w piątek było 3020)

Ja też muszę się za nos zabrać, bo rzęzi i rzęzi...
Róża - ja podaję infacol jest dużo lepiej, wczoraj nawet jej te gazy nie wybudziły, a jeśli już to sama po nich zasnęła. Więc u nas to sukces, No ale w dzień jest gorzej... i druga połowa nocy to tylko cyc, gazy i rączki....
 
Do góry