reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ZOSTAŁAM MAMĄ ♥ - o zdrowiu, opiece i pielęgnacji dzieci

a ja nie wybudzam na jedzenie
jak śpi to niech śpi naje się potem przecież
co innego jak są dzieci z niską waga urodzeniową wtedy to trzeba wybudzać na pewno i te karmione piersią bo te co karmione butelką to inaczej już
 
reklama
A ja nie wiem już czy mam wybudzać czy nie:baffled: Wczoraj była u mnie położna i powiedziała żeby dziecka nie wybudzać jak spi, ok ale mój mały wtedy potrafi sobie po4 a nawet po 5 godz. spać :sorry2:. Dzis w nocy spał od 20.30 do 2 i w końcu sama go wzięłam do karmienia bo chyba by sobie spał jeszcze ....Boję się że mało będzie przybierać i jak na złosc tez go nie zwazyli i chyba dopiero to w sierpniu na szczepieniach zrobią, tyle czasu w nieswiadomosci czy przybiera dobrze czy nie.
Powiedzcie mi a jak ten kikut odpadnie to psikacie to jeszcze przez jakis czas octeniseptem, czy już nic nie robicie przy nim?
A mam jeszcze pyt. czy wasze dzieci tez czasem jak jedzą to im się tak jakby bródka zatrzęsie? Bo mój czasem tak ma że je i w któryms momencie tylko ta bródka mu tak parę razy się ruszy/zatrzęsie (nie wiem jak to nazwać). I nie wiem czy to normalne u takich dzieci.
 
a własnie co do octaniseptu tak jak myslalam to jedynie chwyt marketingowy
jak zobaczylam jak połozna wyciaga syfy spod pępka to się przeraziłam
to jest za słabe, dzisiaj polecę po fiolet albo zrobię roztwór ze spirytusu jak przy Zuzi, to przynajmniej wysusza porządnie a tak to widziałam jak się tam babrze brrrr

justyna ja nie wybudzam
ale moja się urodziła z dużą wagą urodzeniową i myślę że się najada skoro ładnie śpi itd (odpukać)
nawet pytałam neonatolog w szpitalu czy ona może tak długo spać, powiedziała że skoro się najada i pięknie je to może tak długo spać :)
gorzej czasami z cycuchami jak już pęcznieją ale one też się dostosują do naszego ssaka i będzie tyle mleczka ile trzeba
potem będzie ten kryzys laktacyjny że dziecko może przy piersi spędzać dłuzej czasu żeby piersi pobudzić do produkcji mleczka ;)
 
z pępkiem bywa różnie, nam po octenisepcie i wodzie z mydłem odpadł po 8 dniach, spirytusowy odpadał 14 dni

psikałam raz dziennie jeszcze po odpadnięciu kikucika aż odpadł strupek


bródka się trzęsie i u mojej
 
U nas również kikut odpadł w 8 dobie.Bez psiukania, czyszczenia po prostu staraliśmy się nie zalać i pampersa tak zaginać, żeby go nie podrażniać. Wydaje mi się, że trochę przed czasem, bo później kilka dni się paskudził ropą i odrobiną krwi, ale codziennie po kąpieli psiukaliśmy octeniseptem i teraz jest już czyściutki. Najważniejsze, żeby odpadł w całości, bo jak coś zostanie może być konieczne wypalanie tak jak miała mojej znajomej córeczka.
 
reklama
Do góry