reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zęby idą....czyli jak radzicie sobie z ząbkowaniem u malucha?

U mnie przed pierwszymi ząbkami były to prawie 4 miesiące (z różnym nasileniem objawów) jakichś marudków, które ustępowały po posmarowaniu dziąsełek żelem, stąd wiedzieliśmy że to od ząbków. Potem były ok. 3 miesiące marudzenia (wychodziły kolejne ząbki, ok. 2/miesiąc, ale z każdym kolejnym było coraz lepiej. Potem już mogliśmy odstawić znieczulacze, bo przestawał zauważać wychodzące ząbki. :happy2:
 
reklama
Mój Kuba miał ogromny "ślinotok" przed ząbkowaniem. A co najciekawsze tych ząbków nie było i nie było... widać:confused: W końcu udaliśmy się do lekarza i dowiedziałam się, że dziecko może odczuwać dolegliwości związane z ząbkowaniem pół roku przed pojawieniem się ząbka... :szok: Dziś Kuba ma już ponad 16 miesięcy i ma 16 ząbków:-)
 
hej moj maly ma 11 m-cy i ma 4 zeby na gorze i 2 na dole jak dotąd wszystko bylo ok od wczraj ma zapuchniete dolne dziasła goraczka 38.5 i do tego biegunka co poadawalyscie lub podajecie przy biegunce i czy mialyscie cos takiego ???
 
oprocz podawania srodkow wazna jest tez dieta : gotowane jablk, ryz , sucharki, banany, marchew...po trochu i z umiarem ...wazne jest tez podawanie napojow-ale nie soczkow i innych rzeczy tylko czarna herbata (najlepiej nieslodzone). przegotowana woda...odgazowana cola-coc nie nalezy przesadzac..zdrowia zycze :-)
 
zgadzam sie z ludwinem co do diety ale pamietaj ze dziecko baaardzo szybko sie odwadnia przy biegunce ja bym nie podawała smecty dla dzieci jest specjalny kleik ryzowy nazywa sie HIPP ORS 200, wody tez bym nie podawala bo przy biegunce wyplukuja sie mikroelementy a woda nic nie ma w aptekach sa specjalne saszetki dla dzieci przy biegunce sie podaje i robi z nich plyn bogaty w mikroelementy i brakujace wlasciwosci wyplukame z organizmu. nie wiem co to jest cola-coc ale gazowanych rzeczy najlepiej nie podawac wogole do 3 lat, nawet odgazowanych no i oczywiscie bym smarowala dla ulgi malucha do okola zelem na dziasla ja polecam dentinox-gel i przeciwbolowe, to normalne ze dzieciaczki goraczkuja ale trzeba uwazac pozdrawaim.
 
Witam mauski:)ja mojemu Oliemu dawalam smecte na biegunke,dziaselka smarowalam dentinox-em,polecam:)no a przy goraczce to panadol ale bardzo rzadko:)dzieci szybko sie uodparniaja od lekow,trzeba uwazac:)do piciia herbatka:)
 
A może warto odwiedzić pediatrę...gorączka i biegunka to poważna sprawa. Nie sugeruj się, że to na pewno przez ząbkowanie.
 
reklama
Witajcie,
Mam pytanie... Czy Wasze szkraby miały temperaturę(i jaką) podczas ząbkowania? Moja Ola miała wczoraj ponad 38st, a potem temperatura utrzymywała się na poziomie 37,7st. W nocy bardzo jęczała i spać nie mogła, a wczoraj pojawiły się luźniejsze kupki. Innych objawów infekcji(katar, kaszel itp..) nie zauważyłam u małej.
Wydaje mi się, że to ząbkowanie, jak myślicie?
 
Do góry