reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zęby idą....czyli jak radzicie sobie z ząbkowaniem u malucha?

Hej dziewczyny,
Chcialabym zasiegnac Waszych porad w kwestii zabków mojego maleństwa -otóż 16maja Ania skonczy roczek a niestety nie ma jeszcze ani jednego zabka i wcale sie na to nie zanosi-czy musze podjacjakies dzialania w zwiazku z tym i czy z obserwacji mozecie powiedziec ze bedzie to bolesniejsze doznanie dla rocznego malucha anizeli dla 6 miesiecznego-za opiniez góry wielkie dzieki-pozdrawiam:-)
 
reklama
Nie podejmuj na razie żadnych działań,ząbki same powinny wyrosnąc w niedługim czasie. Z reguły pojawiaja się wczesniej,ale nie ma się czym martwic. Podczas ich wypadania nie powinno byc dużo większego bólu niż w przypadku 6 miesięcznego malucha.
 
czesc, mojemu synkowi tez powoli wychodza (bardzo sie slini, draznia go dziasla i gryzie wszystko w zasiegu raczki), ale czytalam, ze moze to troche potrwac (3-4 miesiace)zanim rzeczywiscie pojawi sie zabek. A tez podobno zalezy jak bylo w rodzinie, mi np. zabek wyszedl jak mialam 3 miesiace...
 
hej, mojemu prawie 5 miesięcznemu robaczkowi wychodzą dwa ząbki:) już je widać !! cieszę się,że prawie tego nie odczuwa!!!
 
Hej dziewczyny,
Chcialabym zasiegnac Waszych porad w kwestii zabków mojego maleństwa -otóż 16maja Ania skonczy roczek a niestety nie ma jeszcze ani jednego zabka i wcale sie na to nie zanosi-czy musze podjacjakies dzialania w zwiazku z tym i czy z obserwacji mozecie powiedziec ze bedzie to bolesniejsze doznanie dla rocznego malucha anizeli dla 6 miesiecznego-za opiniez góry wielkie dzieki-pozdrawiam:-)


Witam,

mojej strszej córce pierwszy zabek wyszedł jak miła skończone 13 miesięcy. Na pierwszy zabek spokojnie możemy czekac, az do 15 misiaca, jesli do tej pory się nie pojawi udajemy się do lekarza.

Córka bardzo ciężko przechodziła ząbkowanie :( młodsza córka, która przed roczkiem ma juz 3 zabki, zaraz będzie 4 przechodzi to duuużo łagodniej. Ale nie uznawałam bym tego za regułę.

Życzę cierpliwości i pozdrawiam :)
 
u nas pierwsze objawy pojawily sie w 3 miesiacu... Kacper zaczal sie niesamowicie slinic wsadzal wszytsko do buzki... a pierwszy zabek odkrylam w 6 miesiacu :) objawy pojawiaja sie duzo wczensiej niz same zabki...
synkowi mojej sasiadki pierwsze zabki pojawily sie w 14 miesiacu :) na raz wyszly mu 4 a potem pokazywaly sie jak grzyby po deszczu... przy takim wieku duze prawdopodobienstwo jest ze zabki beda wychodzic jeden za drugim... jesli mala bedzie bolesnie przechodzic zabkowanie polecam HEEL-VIBURCOL N CZOPKI 12 SZT. - Apteka internetowa - Domzdrowia.pl dziala przeciwbolowo i uspokajajaco :)
pozdrawiam :)
 
mój maluszek ma niecałe 3 miesiące i chyba wychodzą mu ząbki czytałam w internecie ze jest to możliwe ale to szybko miałyście tak?
Moja Zuzia jak się urodziła to już miała zaczątek dolnej jedynki.Teraz a 2 m-ce i jej się wyrzyna no i mamy z tym troche cierpienia ;) Pediatra nie chciał mi uwierzyć dopóki nie zobaczył sam :D


 
Mój synek za kilka dni skonczy 4 miesiace. Od 2 dni stał sie marudny i ma chwilowe napady placzu. Właściwie objawy ma takie, jak opisane w tym wątku https://www.babyboom.pl/forum/zdrow...anie-waszych-dzieci-podczas-zabkowania-17519/ . Pcha do buzi wszystko co dostanie do ręki i wypija strasznie duzo herbatki, najlepiej chlodnej. Dolne jedynki są tak białe, że praktycznie widać je przez dziasła. Wczoraj byłam u pediatry, ktora wykluczyła chorobę. Gorączki tez nie ma, najwyzej 36,8. Czy to mozliwe, żeby ząbkował tak wcześnie? W jakim wieku u waszych pociech wyszly pierwsze ząbki?

Dodam jeszcze, że 3 dni temu zaczęłam raz dziennie dodawać kaszkę do mleka (karmie NANem od 2 miesiąca), raz dziennie pół łyżeczki. Może to rekacja na kaszkę? Dzis odstawie i zobaczę co bedzie. Proszę napiszcie co o tym myslicie.
 
reklama
Mysle ze zaczyna zabkowac, kazde dziecko w swoim czasie zabkuje. Moj syn mial 3 mies jak sie zaczelo a pierwszy zab pojawil sie po 1,5 mies. a w wieku 6 mies. miala ich juz 6!!!
 
Do góry