reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie naszych maluszków ( kolki i inne dolegliwości)

Ulenka- ja osłonowo podawałam przy antybiotyku acidolac lub dicoflor .... , po jednym dniu brzydkich kup przeszło... acidolac starsza lubi przyjmować jako proszek od razu do buzi..
 
reklama
Ula a może daj inny probiotyk co?? Np lakcid . U nas inhalacje sa strzalem w 10. Zawsze dzialaja i dlugo Majka jest po nich zdrowa, a tak po antybiotyku co miesiac chora.
 
Kurczę nie mogłam czekac z antybiotykiem chyba bo Oli bardzo mocno kaszle świszcząco, to tchawica i krtan zapalenie. Sama nie wiem czy dobrze robię podając mu go ale choroba dzis juz 8 dzien trwa i jest gorzej z dnia na dzien, katar znowu leci ciurkiem, zadnej poprawy a inhalowalam go naprawdę solidnie, z 5ml soli, smarowalam mascią rozgrzewającą, naprawdę nie mam sobie nic do zarzucenia, gdyby stan sie nie pogarszał walczyłabym jeszcze ale boje sie ze przeciągam sprawę a i tak mały sie męczy.
Ilona a inhalacje przy samym katarze robicie tylko z soli?
U nas to nie byla zwykla infekcja wirusowa, to cos mocniejszego. Tamten mały od paździrnika choruje, moj mąz sie zaraził, teściowa walczy z gorączką, mnie cos chwyciło ale albo przeszło albo dopiero porządnie złapie bo cąłuski wilgotne mi Synek daje :)
 
Ula czasami lepiej podac antybiotyk niż meczyć sie z choroba. Sama widzisz ze nie jest lepiej a to juz 8 dzien. Ja bym podala antybiotyk i nie miala do siebie żalu. Przeciez chcesz pomoc dziecku. U nas od kataru zawsze jest zapalenia oskrzeli i wtedy inhalacje z soli i pulmicortu. Ostatnio jak mala byla chora, pediatra chciala dac antybiotyk a ja tak subtelnie powiedzialam ze w maju na zapalenie oskrzeli dostala inhalacje i bardzo dlugo nie chorowala. Tym sposobem zamiast antybiotyku byly inhalacje. Jak tak szczerze mowiac nie wiem co jest lepsze. Bo jakby nie bylo pulmicort to steryd.
 
tez podaję i podawalam diclofor.
Kasia a do Ciebie mam pytanko bo my mimo antybiotyku mamy sie nhjalowac dalej? a wy przestaliscie tak? czemu?
my nie inhalujemy sie jak antybiotyk wszedl bo a płucach czysto wiec bez sensu ... sam antybiotyk i osłonka
A jak stosujecie pulmicort?
My najpierw mamy dawac berodual - 1 ml soli plus 5 kropelek tego leku
potem
pulmicort - 1 ml soli i pol ampułki czyli 1ml tego leku
a Wy?
my dajemy razem 1ml pulmicort 10 kropli berodualu i 2.5ml soli
i to 2 razy dziennie

Ula moze wes wlasnie lactacit osłonke tą zmień u nas tez na drugi dzień kupa brzydka ale pozniej juz ok wiec moze osłonke zmień
a wlansie co do osłonki jak wam lekarze każą podawać ją ? jak czesto ?
 
reklama
dicoflor raz dziennie, kurcze kupilam ten dicoflor tyle kasy dalam ponad 40 zł (w aptece za leki ok 150 zł...), a lakcid jest na bazie mleka czy cos takiego a my chyba skazowcy?
za dicoflor 40 zł ??????????????????????????????
ja specjalnie wstałam zerknac u nas 16.40 :| Dicoflor 30 :/
a lakcid nie mam pojecia zerknij na google

juz wiem moje ma 10 kapsulek ;P ;P no i w kapsułkach mamy bo wiem ze w saszetkach tez jest
 
Do góry