reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie Naszych Dzieci

Priscilla zaopatrz się w ORS200 Hippa. To taka dawna marchwianka na kleiku ryżowym wskazana przy biegunkach u dzieci. Do kupienia w aptece. Orsalit masz bezsmakowy? Bo jest jeszcze malinowy i chyba bananowy, może będzie trochę lepszy? I moja rada jak Viki przestanie pić to natychmiast do szpitala jedźcie!
Gdybyś miała jakieś pytania jeszcze to chętnie odpowiem.
Trzymajcie się i dużo zdrowia dla Córci!
 
reklama
Vici - moze to trzydniowka?? My niedawno tez to mialysmy. Temperaturka dochodzila do 39,4.

Woloszki, rotawirusy nie wymagaja leczenia szpitalnego. Biegunka moze trwac do 9 dni. Mamy czekac i duzo pic. Jak zauwazymy odwodnienie to do szpitala. Mam nadzieje, ze te objawy sa bardzo widoczne i nie przeocze. Na razie mala jest bardzo pogodna, sa momenty kiedy strasznie marudzi, ale ogolnie jest bardzo dzielna jak na ta chorobe. A kupi do 7-8 razy na dobe. Trudno to nazwac kupkami bo to praktycznie sama woda, nawet nie ma zadnego zapachu. Mam nadzieje, ze uda nam sie uniknac szpitala.

Na domiar zlego, dzis stwierdzono u mojej mamy osteoporoze. Wiadomo jakie podjescie jest w panstwowej sluzbie zdrowia. Po 2 tyg latania i jechania na lekach przeciwbolowych w koncu dali jej skierowanie na rtg. Musze poszukac gdzie to mozna leczyc prywatnie. Moze ktoras z Was slyszala o jakims lekarzu co sie tym zajmuje?
Sorki za ta wzmianke - mialo byc o zdrowiu dzieci ;-)
 
Priscilla trzymam kciuki zeby sie szpitalem nie skonczylo. Ale u nas tez niby byl rotawirus, robili mu w trzy dupy badan nawet na salmonelle ale nic nie wyszlo. Po nawodnieniu i po innych lekarstwach wkoncu kupki sie ustabilizowaly.
Ja od tej pory jestem przewrazliwiona i co Maja jest troche chora to odrazu sprawdzam ciemiaczko bo przy odwodnieniu jest wklesle. No a najlepsze jest to ze Maja od narodzin ma takie lekko wklesle i ja a kazdymn razem panikuje i mam stracha :-( Wiem ze jeszcze szczypie sie skore dziecka zeby sprawdzic czy jest odwodnione nam tak lekarz tez sprawdzal.
Najwazniejsze to zeby duzo duzo duzo pila ale to juz sama wiesz :tak:
Wiec trzymajcie sie tam dziewczyny i zeby wam te chorobska=wirusy wyszly razem z tymi kupkami i nie wrocily :tak: ;-) :-D :-)
 
Viki cale szczescie chetnie pije. Ciemiaczko ma troche wklesle, ale chyba zawsze takie miala. Wczesniej nie zwracalam na to uwagi - za duzo ma wlosow aby sie to rzucalo w oczy ;-)
Szpitala panicznie sie boje i pojade tam naprawde w ostatecznosci. Dzis juz kupki byly mniejsze. Nadal czesto je robi, ale juz zatrzymuja sie w pampersie, wiec to duza odmiana :-) Mam nadzieje, ze to znak, ze juz powoli wychodzi z tego chorobska.
 
No to trzymamy kciuki :tak:
Jak Maja miala biekunke w tamtym roku latem w te straszne upaly to jak dziecko sie cieszylam jak wkoncu zatrzymywaly sie w pieluszce ;-)
 
Ale mi Was szkoda, a dzieciaczków jeszcze bardziej :-(
Priscilla trzymajcie sie dzielnie, trzymam kciuki, byście nie musiały do szpitala jechać, na pewno sie uda!!!!
U nas na razie oprócz wielkiego marudzenia, które zaczyna sie codziennie o 17 a kończy o 20... wrrrrr, to jest ok :) Tylko mała ma jakiś taki wielki brzuszek, tak mi się wydaje, a jak wasze dzieci? Nie wiem czy taki wydęty, czy może to jeszcze brak mięśni, ale to jedyne co mnie troszkę martwi :(
 
Wiki to teraz ma wklesly brzuszek ;-)
Ale juz chyba ok. Tylko rano byly 2 kupki i na razie cisza. Jestem pozytywnych mysli :-)
 
Priscilla - trzymaj się - jeszcze troszkę i Wiki całkowice pokona choróbsko. Zaraz pewnie zacznie rozrabiać jak zdrowy dzidziuś:-) .
Życzę Wam dużo zdrówka:tak: .
 
reklama
Margarett nasza Maja tez ma taki brzuszek jak pileczka wyglada :-D
A jeszcze jak go porzadnie wypchnie to wyglada jak te glodujace dzieci z Etiopii.
 
Do góry