reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych dzieci - wszystko o chorobach, lekach, profilaktyce.

U nas też czerwona kulka po szczepieniu.

Byłyśmy na bioderkach, wpisane IB niby ok, a kazał dalej pieluchować- całą dobę..będę tylko na noc.
 
reklama
U nas też czerwona kulka po szczepieniu.

Byłyśmy na bioderkach, wpisane IB niby ok, a kazał dalej pieluchować- całą dobę..będę tylko na noc.[/QUOTE


Ania u nas też było IB i nakaz pieluchowania, ale konsultowałam się z moja lekarką pediatrą i powiedziąła mi że to są przestarzałe metody i nie ma czegoś takiego jak pieluchowanie, jeżeli dziecko ma wadę to dostaje jakieś specjalne majtki, a pieluchami to można krzywdę tylko dziecku zrobic, że najlepszyp lekarstwem jest dla dziecka swoboda ruchów, a nie jego krępowanie, więc ja sobie odpóściłam pieluchowanie, wierzę mojej lekarce, bo jest uznanym pediatrą w Krakowie do tego jej syn jest ortopedą więc jest na bierząco
 
mi z Kingą głupia baba z przychodni na NFZ kazała pieluchować. ale ja poczytałam w necie i poszłam do innego lekarza prywatnie i usłyszałam że pieluchowanie więcej robi szkody niż pożytku i jak jest problem to sie stosuje np ortezę a nie pieluchy (które mogą sie przecież poprzesuwać ) . Lekarz pokazał mi ćwiczenia z Kingą i już po 6 tygodniach z granicy normy było ślicznie. Teraz z Kubusiem też idziemy do tego ortopedy. to lekarz z Krakowa, bardzo dobry. do nas przyjeżdża raz w tygodniu a dzieci do 2 lat przyjmuje bez kolejki :)) Poleciła mi znajoma i już jego sie będę trzymać.
Dlatego jak usłyszycie pieluchować w tył zwrot i szukać innego lekarza. Szkoda naszych dzieci na konowałów
 
U nas mała swego czasu polubiła kłaść główkę w jedna stronę, wiec walczyłam z nią i zaczeła teraz kłaść namietnie na drugą... ehh dziś zrobiłam małej przeprowadzę w łóżeczku i śpi z drugiej srony. Wczoraj też byłą u mnie sąsiadka ( jest rehabilitantką małych dzieciaczków ) i pokazała jak ćwiczyć z małą, jak ją układac na rękach i gdzie prawidłowo zawieścić karuzele nad łóżeczkiem. Fajnie mieć taką sąsiadkę :-)

A jak u Was z tym przewracaniem główki na strony ? pinujecie tego czy nie musicie ?
 
Bebzonik pozazdroscic sasiadki
ja tez musze pilnowac zeby Alicja miała główke w prawo obrócona bo ma bardziej spłaszczona z lewej bo w brzuszku była przytulona do lewej ściany macicy. wiec musze zmieniac jej przyzwyczajenie dopuki sie nie wyklaruje

W szpitalu Alicja miała bioderka Ib i kazali pieluszkowac (czego nie robiłam)
Wczoraj byłam do kontoli po 8 tyg i Alicja ma już Ia wiec wszystko ok choc nie pieluchowałam i tez jestem zdania ze można zaszkodzic tym pieluchowaniem niz pomóc
 
Ostatnia edycja:
a my kładziemy małego w łóżeczku jednej nocy z jednego końca (tak żeby był twarzą do nas), a drugiej nocy z drugiego (też twarzą do nas). Oba końce materaca są lekko podniesione za pomocą segregatorów :-)
 
Ja małego w nocy jak karmię to raz na jednym boku kładę a póżniej po następnym karmieniu na drugi bok.Ale widzę ze też ma tendęcje do trzymania głowy na jednym boku.
 
reklama
A jak buziaczki naszych Wrześniowych maleństw?? Pozbyłyście się już czerwonych krostek ?? U Nas dzisiaj położna stwierdziła trądzik niemowlęcy. Pediatra w środę mówiła że to potówki. Przemywałam krochmalem i pruszyłam mąką ziemniaczaną, było już fajnie. Wczoraj za namowa farmaceuty posmarowałam maścia Bepanthen i dzisiaj twarz Kamilka cała buźka w krostkach i jest ich 2 razy więcej :angry:
Położna kazała smarować Alantanem albo Olliatum a Wy jak sobie poradziłyście??
 
Do góry