reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie nasze i naszych maluszków

W Uk wszytsko nie jest problemem. Nie wiem jak to sie dzieje ze kobiety bez wskazan na cesarke w panstwowycm szpitalu w UK maja ja ot tak na zyczenie gdyz boja sie porodu naturalnego, a inne ktore rzezczywiscie powinny miec cesarke i musza o nia walczyc ...

Ja mam slabe oczy. Fakt faktem oczy badalam w PL w 5 m-cu w ciazy i uslyszalam ze nie ma przeciwskazac do nat. porodu (ale grubo po porodzie dowiedzalam sie tez ze badanie takie powinno byc wykonane znacznie pozniej...przy koncowce). W UK spytali mnie sie tylko jak duza mam wade. Nikt nie badal moich oczu, ale przy drugim dziecku nie dam siebie w balona zrobic.

Ojciec moj (nie rodzil hehehe) majac wade tylko -3, dzwigal pewnego dnia w pracy i odkleila mu sie siatkowka. Przykleili mu, i mu sie odlepia notorycznie. Lekarze w klinice w Warszawie rece rozkladaja i twierdza ze nie sa w stanie nic zrobic ze chyba w ciagu pol roku obumrze mu oko i bedzie na nie slepy.
Z siatkowka i slabym wzrokiem nie ma zartow....no ale w Anglii uielbiaja sie bawic czlowiekiem, jak wszedzie zreszta.
 
reklama
Czesc dziewczyny. Moja 10 miesieczna Amelka ma skaze bialkowa i jest na cycku, za kilka dni wybieram sie do pracy i zostanie z tatusiem. Kiedys podawalam jej mleko bebilon pepti aleobecnie nie chce wziac tego do buzi nawet jak jest bardzo glodna. Jestem w UK i lekarz polecil mi SMA ale nie jestem do konca przekonana czy ja nie uczuli. Na nutramigen nie chcial wypisac recepty. Czy ktoras z Was podawala dziecku ze skaza mleko SMA? Czy ono nie uczuli? Moze wiecie jakie inne moge kupic mleko? z gory dzieki
 
Witam kochane!!!

Jestem po ''emergency cesarce''2 dni po powrocie do domku wylądowałam w szpitalu.
dostałam skrętu w płucach,caly tydzien probowali dojsc do tego co mi jest.W koncowym czsie wykryto
-zapalenie płuc
-zapalenie pęcherza
-wode w płucach
Niestety na ten czas musialam oddac maluską mojej mamie,a ona byla zmuszona karmic malutka BUTELKA.
Ja bylam w takim bólu ze nawet pokarmu sciagac niemoglam:(:no::no::no:
Pozniej morfiny i inne kroplowki zatrzyki cala seria tabletek(angielska sluzba zdrowia niewidzi w tym nic zlego i normalnie pozwolili mi oddciagac i dawac malej)nnieskorzystalam..zbyt ryzykowne przy takim leczeniu.
Mala dalej ciagnie butle,nauczylam ja ssac cycuszki-niestety mlecka niejest zbyt duzo wrecz malusko....

Czy ktoras z was zakupila tutaj jakies herbatki lub ma jakis pomysl na wyprodukowanie mleczka?

Byłabym bardzo wdzieczna,bardzo mi zalezy na odlozeniu butelki...
:confused::confused::confused:
 
Pierwszą córeczkę rodziłam w Polsce i wit. D3 dostałam przed wyjściem ze szpitala, z zaleceniem podawania raz dziennie kropelki przed karminiem doustnie. Nie sprawiało mi to żadnego utrudnienia, zawsze po kąpieli podawałam jej kropelke i karmiłam, Maja nie ma problemu z odkształconymi bioderkami, główką czy chorymi i kruchymi ząbkami. Teraz spodziewam się kolejnej córeczki, i rówznież zamierzam podawać. Poprosiłam mamę żeby przywiozła mi z Polski, bo tu faktycznie nie wiedzą co do czego, z drugiej strony warto zwrocić uwagę na niektore dzieci na placu zabaw... Mysle, ze mimo wszystko warto:-)
 
Jeśli chcesz to sprawdzę u mnie w polskich sklepach,jesli gdzies dostanę to ci wysle. Kiedys widzialam,wiec moze uda mi sie kupic;-)
 
Ja tak samo jak przedmowczyni podaje mojemu malenstwu jedna kropelke witaminy po kapieli i zaraz po podaniu karmie mleczkiem. Znajoma polozna z Polski tak mi polecila i tak profilaktycznie robie. Jedna kropla dziennie nie zaszkodzi a moze zapobiec krzywicy.
Generalnie jestem za podawaniem profilaktycznie witaminy D3.
 
Niedawno wrocilam z urlopu w Polsce i odwiedzilismy z synkiem lekarza. Od razu przepisala wit. D3 i powiedziala, ze to dziwne ze w UK nie podaja bo jest to zalecenie jakiegos swiatowego instytutu. Poza tym ta wit jest potrzebna no chyba, ze dziecko wypija ponad litr mleka dziennie to wtedy dzienne zapotrzebowanie wit.D3 jest dostarczone.
 
reklama
Do góry