reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie nasze i naszych maluszków

Moja corcia ma miesiac i 4dni,gdy ja karmie zawsze w rozku lub kocyku ma bardzo spocona glowe tyl glowy...az cieknace wodą...
mama mi mowila ze moga to byc objawy krzywicy...ale tu te ........nic niemowia o podawaniu dziecku czegokolwiek:(:dry::sorry2::sorry2::sorry2:

wiec jestem w kropce

chyba zaczne podawac przeciez niezaszkodzi
 
reklama
Ja daje synkowi jedna krople dziennie Wit d przywiozla mi kolezanka z Polski,a nastepna buteleczke przywiezie mi mama,ktora konsultowala sie z lekarzem i ten powiedzial zeby podawac codziennie 2 krople,a gdy ciemiaczko bedzie juz male to 1 kropelke dziennie:tak:
 
Przyczyna pocenia sie Twojej coreczki nie jest krzywica tylko jest jej poprostu zacieplo podczas karmienia. Dla takiego malenstwa ssanie cycy to wielki wysilek. Moj Kubus poci sie gdy karmie go przed nocnym spaniem. Moze zacieplo ubierasz swoja dzidzie.?
 
Fasoleczka, po prostu przystawiaj corcie do piersi jak najwiecej. Staraj sie nie denerwowac i mysl pozytywnie. Malo kto wierzy, ze laktacja zaczyna sie w mozgu!!!Moja znajoma po 3 miesiacach bez cycusia powrocila do karmienia. Synek wisial jej na cycusiu praktycznie non stop ale sie udalo!Wymaga to wielkiego poswiecenia i zaangazowania. Badz wytrwala i nawet gdy maluszek placze i odkreca glowke to sie nie poddawaj i przystawiaj ja ponownie. Staraj sie jej nie dawac nic oprocz piersi, jesli bedzie bardzo glodna a nie bedzie zainteresowana cycusiem to podawaj jej mleko ze strzykawki albo lyzeczki. Mozolne to ale zobaczysz ze sie uda!!! Powodzenia :)
 
Dziekuje Michaga:-D

No niby trosie sie udaje,herbatke mlekopedna przyslala mi kolezanka z niemiec,az 3 kartony wiec bede spijac ile wlezie...
Wczoraj to mi mleczko z cycusia poszlo na przescieradelko wiec cos tam sie kreci....
mala cala noc niedostala butli tylko cyca i z ranka takze spala jak suseł:sorry:
Ale slyszalam ze jej w brzuszku burczy wiec zrobilam jej flaszke tylko 90 z czego wypila moze 70 wiem wiem niepowinnam ale tak mi jej szkoda bylo....
Kroczek po kroczku i miejmy nadzieje ze damy rade...

A co jecie jak karmicie piersia?
Bo ja 1 kananpecze albo tosta na caly dzionek moze jeszcze 1 magdalenke i to koniec....niewchodzi mi jedzenie a jak niejem to niema sensu karmic piersia bo przeciez mala zadnych witamin niedostaje....:-(:zawstydzona/y::zawstydzona/y::-(
musze sie jakos przelamac...
 
michaga...

powiedz prosze to ile zajelo Twojej znajomej odstawienie butli?
Skad mam wedziec ze juz moge ja odstawic?
Ja robie jej butle pare razy dizennie ale najpierw daje (*)(*)
staram sie podawac jak najmniej....:tak:

buziaczki dla was
 
fasoleczka staraj sie duuuuzo pic wody, a takze przystawiaj mala czesto do piersi. Poza tym herbatka Hipp dla mam karmiacych, no i herbata bawarka...polecam!
 
fasoleczka też dobre jest picie soku jabłkowego w dużych ilościach.
JA co prawda 3 lata temu karmiłam piersią ale wiem ze to pomaga bo też na początku nie miałam dużo pokarmu.I tak jak pisała myleene herbatka z mleczkiem.I dużo dużo wody lub soku jabłkowego.
 
reklama
Ja z moim Olafem tez mialam problem na poczatku, byl szybciej glodny jak wilk niz moja mleczarnia zaczela produkcje :-) Dokarmialam Go butelka, ale zawsze na pierwszy rzut szedl cycus, ssal ile bylo pozniej dawalam Mu tylko 30 ml w butli co powodowalo ze tylko chwilowo zaspokajal glod, pol godziny pozniej czasem godzine byl znow glodny. I znow ta sama strategia najpierw cycusie a pozniej butla, po 3 dniach mialam juz tyle pokarmu ile bylo trzeba i butla poszla w zapomnienie :-) Musisz byc wytrwala i konsekwentna w dzialaniu.
A co do jedzenia musisz jesc jak najwiecej zdrowych produktow, warzywa i owoce, duzo nabialu i pij duzo. Jesli nie jesz nie rzutuje to na Twoj pokarm, bo wszystko jest ciagniete z Twojego organizmu, wiec dziecku krzywdy nie robisz tylko sobie, wyczyscisz sie z witamin, kosci, wlosy, paznokcie no i zeby bedziesz miec do kitu, wiec proponuje sie zaczac racjonalnie odzywiac:tak:
Powodzenia zycze i wytrwalosci ;-)
 
Do góry