reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie nasze i maluchów

reklama
Dziewczyny mam pytanie - od kilku dni zauwazylam ze malej rano glowa smierdzi łojem !!! jest mozliwe zeby teraz miala ciemieniuche ?? czym myc wloski zeby sie tego pozbyc ??

Tomkowi też czasem tak śmierdzi..a ja myślałam że oliwka się zważyła albo co:szok::-D
Bo smaruję główkę bo troszkę stupków mamy..tylko bardzo często zapominam wyczesać:zawstydzona/y:
 
Wiesz co, spróbuj jej podawać przez tydzień lacido baby. Jak mój miał problemy z kupkami (nie robił po pare dni) to pediatra mi kazała dawać 2 razy dziennie w czasie posiłku. Rozrabiałam w 2ml wody i dawałam mu strzykawką. Pomogło. Teraz on robi i tak takie kupy konsystencji stałej bo je mleko ar ale robi na luzie, postęka postęka i ok. Nie płacze ani nic tylko sobie "ciśnie".
A co do deserków to staraj się unikać marchewki, bananów bo one zestalają. Dawaj jabłuszko, gruszki, śliwki, brzoskwinie....

A mi Aluś po bananach i marchwi zaczął robić ŚLICZNE kupy - konsystencja idealna, no i żółty kolor :) Po gruszkach ma gazy :-D na razie nie daję mu gruszek...No i Alek też cisnie kupę śmiesznie :-D
Ciemieniuchy nie mieliśmy na szczęście, ale dzięki Wam wiem chociaż jak wygląda i czego się spodziewać po tym :tak: dzieki :-)
 
Dziewczyny mam pytanie - od kilku dni zauwazylam ze malej rano glowa smierdzi łojem !!! jest mozliwe zeby teraz miala ciemieniuche ?? czym myc wloski zeby sie tego pozbyc ??

ja mialam masc na ciemieniuche ale bylo to na bazie parafiny wiadomo:):):) i smarowalam tak z godzinke przed kapiela. no i u nas na mokro nie chciala sie wyczesywac ale na sucho ok... z tym ze julce glowa nie smierdziala lojem w ogole i to bylo dla mnie dziwne ale juz miala caly srodek glowki w łuskach!
moze dobrze jest myc olejuszka? ja jej nie kupilam ale wiele osob mi polecalo!

A ja mam takie pytanie.. stosuje ktoras szampon babydream??? mam go ale zastanawiam sie czy myc w nim glowke malej? nie lubie nowosci bo od nowosci jesli chodzi o kosmetyki to my roznych wysypek od razu dostawalismy!

u nas te łuski byly zielono zólte..... na szczescie ladnie odchodzily po tej masci....
trzeba duzo wyczesywac!
 
Daffi ja miałam trochę kosmetyków z tej serii i przyznam, że było ok ;) W ciąży używałam kremu na rozstępy z Babydream, bo niestety 3/4 ciąży kupowałam Perfecte Mamę i tylko kasę traciłam :-( Za Perfectę 35 zł a za Babydream 6!!!! A to samo praktycznie, no i Babydream ma ładny zapach :tak:

Ale tak jak Aluś po urodzeniu mógł mieć każdy kosmetyk, tak teraz coś mu się skóra wrażliwsza zrobiła i muszę kombinowac - zero oliwki, tylko Oilatum lub emolium do kąpania, Jonhson poszedł w zapomnienie...został tylko niezawodny sudockrem na pupę, a na suche miejsca (nie wiem, skąd się biorą) stosuję Linoderm z alantoiną.
Tania i dobra polska maść dla niemowląt :))))
 
reklama
Daffi ja miałam trochę kosmetyków z tej serii i przyznam, że było ok ;) W ciąży używałam kremu na rozstępy z Babydream, bo niestety 3/4 ciąży kupowałam Perfecte Mamę i tylko kasę traciłam :-( Za Perfectę 35 zł a za Babydream 6!!!! A to samo praktycznie, no i Babydream ma ładny zapach :tak:

Ale tak jak Aluś po urodzeniu mógł mieć każdy kosmetyk, tak teraz coś mu się skóra wrażliwsza zrobiła i muszę kombinowac - zero oliwki, tylko Oilatum lub emolium do kąpania, Jonhson poszedł w zapomnienie...został tylko niezawodny sudockrem na pupę, a na suche miejsca (nie wiem, skąd się biorą) stosuję Linoderm z alantoiną.
Tania i dobra polska maść dla niemowląt :))))

Jak nie lubisz sudokremu (ja też) to polecam suderm. Też w takim opakowaniu a dużo fajniejszy, bo ma lżejszą konsystencje,łatwiej go rozsmarować i zmyć a opis prawie identyczny. Nie wiem tylko ile kosztuje bo mi tata kupił przez pomyłke:-), ale pudło 150 g więc na dłuuuugo starczy.
 
Do góry