reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

>>>Zdrowie grudniowych dzieciaczków<<<

ja mam dawac żelazo 3x30ml i wydaje mi sie ze to bardzo duzo Mam dawac przez msc a potem po 3tyg zrobic badania Mam zaufanie to tej mojej lekarki ale i tak sie martwie
 
reklama
Witam!!

WeroNisia była z tatusiem przed chwilą na szczepieniu (druga dawka Hib) - waży 10200 gram i ma 79 cm :-)

Mam pytanko odnosnie tego Hib-a - wiedziałam, że są trzy dawki Hib-a, ale trzecia ma byc rok po drugiej dawce, a dzisiaj lekarz namieszał mojemu mężowi i powiedział, że zaprasza za 6 tygodni na kolejne szczepienie. Nie wiem...
jak to jest własciwie? wiecie?

 
Ja czasem czyszcze uszy bo miodek sie az wylewa,tak samo jak tekarka mowila ze nie wolno oczyszczac noska inaczej niz sola fizjologiczna,a i tak czyszcze bo glutki same ciezko wychodza a ona kicha tylko i kicha a gluty dalej w nosie ;)
 
Magduś, my na glutki w nosie aplikujemy Młodej roztwór wody morskiej w sprayu (oj, jak ona tego nie lubi, ale jest skuteczne). Kiedys dostawała po "psiku" do noska co rano i wieczór, teraz jesteśmy mniej systematyczni...

Dor, u nas pierwszy Hib był w po ok 6 tygodniach chyba, potem znów po co najmniej 6 tygodniach i znów po conajmniej 6 tygach, ale chyba nie wcześniej niż po pół roku, a teraz następne szczepienie dopiero jak skończy rok, chyba na zółtaczkę...chyba że coś manieszałam...
 
Dor dopiero maialby dostac druga dawke Hiba ??? ale macie klocka w domu ;D ;D

my bralismy skojarzona infanrix co 6 tyg 3 dawki po 120zl ::) i teraz po roku bedzie 4 a ostatnio w lipcu mielismy wzw (zoltaczke) darmowa :laugh:

 
aOla - wzw typ B już dostała trzy dawki.

Gabi - my skojarzonej NIE braliśmy, a Hib-em zaczeliśmy szczepić dopiero przy trzeciej dawce z Wzw B - żeby nie była  Mała  3 razy kuta.
Klocka mamy?........... eeeeeee tam........... kochaniutkie kilogramy :-) :)

Hib - doczytałam na necie.......... sa trzy dawki tej szczepionki i czawrta przypominająca po roku od tej trzeciej dawki. A te trzy dawki w odstęach conajmniej 6 tygodniowych. Ale............. jeżeli dziecko przyjmuje pierwszą dawkę gdzy skończy 6 miesięcy wtedy sa tylko dwie a trzecia po roku od drugiej.
Jeszcze się upewnie jak to mamy u naszej córy zrobić.
Hib - odpłatnie 45,- jedna dawka

Kolejne szczepiania (standardowe-bezpłatne):
12 miesiąc życia gruźlica (przy braku blizny z poprzedniej szczepionki)
13-14 miesiąc odra+świnka+różyczka
16-18 miesiąc błonica+tężęc+krztusiec, Polio
6 lat błonica+tężec+krztusiec, Polio i zaleca się wzw A (odpłatnie)
7 lat odra, gruźlica
 
Dor1976 pisze:
Kolejne szczepiania (standardowe-bezpłatne):
12 miesiąc życia gruźlica (przy braku blizny z poprzedniej szczepionki)

juz nie szczepią nawet jak nie ma blizny nam wyznbaczyli na 12 m-c życia jak skończy rok Maja Odra, świnka rózyczka
 
reklama
wanda_23 pisze:
Asiu - ciesze sie zes zapytala o te uszka i ze jednak dobrze robie :)

???????????????? to chyba nie ja ;) :laugh: :laugh: :laugh:
ja uszka czyszcze zazwyczaj po kąpaniu jak się zmocza żeby wytrzec tylko iale \zgadzam sie dobrze robisz :laugh: :laugh: :laugh:
 
Do góry