reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaparcia w ciąży

ONA1227

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Maj 2014
Postów
6 381
Miasto
LUBELSKIE
Cześć.
Jestem w 16tc i mam strasznie zaparcia. W WC nie byłam już 10dni. Śliwki ,błonnik,warzywa ,owoce ,dieta -NIC nie daje i nie pomaga 😔
 
reklama
Pamiętaj by pić min 2 l wody dziennie. Sproboj buraki i błonnik z pingwinkiem. Tylko trzeba brać regularnie, codziennie. W ostateczności sok z kiszonej kapusty, tylko uwaga, bo przeczyszcza. Na koniec zostaje lactulosum.
 
Dostałam coś do picia z makrogolem,jedynie co to nie mam po tym wzdęć. Boje się też pić te specyfiki ,niby doktorka wyraziła na to zgodę ,ale jakoś nie ufam sama sobie 🙂😔 Zaparcia zaczęły mi się w ciąży z córką ,ale to było 6lat temu,później bywało różnie,raz lepiej raz gorzej,ale było w miarę ok
 
Dostałam coś do picia z makrogolem,jedynie co to nie mam po tym wzdęć. Boje się też pić te specyfiki ,niby doktorka wyraziła na to zgodę ,ale jakoś nie ufam sama sobie 🙂😔 Zaparcia zaczęły mi się w ciąży z córką ,ale to było 6lat temu,później bywało różnie,raz lepiej raz gorzej,ale było w miarę ok
żeby makrogol działał MUSISZ dużo pić. Działanie makrogolu to ściąganie wody do jelit, by rozluźnić masy kałowe. By mógł działać trzeba dużo pić. Najlepiej 3 l na dobę. Dużo kiszonek polecam. A pół litra soku z kapusty raczej nie zawodzi. Pilnuj picia. Do tego dieta. Nią można dużo wyregulować .
 
U mnie ( też się strasznie męczyłam ale aż tyle dni bym nie wytrzymała 😶 ) śliwki uregulowały wszystko, ale po prawie 2 tygodniach.
Codziennie rano i wieczorem po 5-6 śliwek moczonych w wodzie popitych od razu szklanką wody.

Lactulosum podobno genialnie się sprawdza.
 
U mnie ( też się strasznie męczyłam ale aż tyle dni bym nie wytrzymała 😶 ) śliwki uregulowały wszystko, ale po prawie 2 tygodniach.
Codziennie rano i wieczorem po 5-6 śliwek moczonych w wodzie popitych od razu szklanką wody.

Lactulosum podobno genialnie się sprawdza.
Różnie. U mnie nie do końca. Musiałam brać podwójną dawkę, a smak dla mnie nie był najlepszy. No i lactulosa działa drażniąco na jelita.
 
Różnie. U mnie nie do końca. Musiałam brać podwójną dawkę, a smak dla mnie nie był najlepszy. No i lactulosa działa drażniąco na jelita.
ja po lactu sięgać nie musiałam , śliwki w końcu dały radę ale fakt faktem pół ciąży je wcinałam.
Dostałam takiego wstrętu do nich że obecnie nawet tych świeżych śliwek nie mam ochoty jeść ( a lubię śliwki 😒 ... tzn lubiałam ) .
 
Dostałam coś do picia z makrogolem,jedynie co to nie mam po tym wzdęć. Boje się też pić te specyfiki ,niby doktorka wyraziła na to zgodę ,ale jakoś nie ufam sama sobie 🙂😔 Zaparcia zaczęły mi się w ciąży z córką ,ale to było 6lat temu,później bywało różnie,raz lepiej raz gorzej,ale było w miarę ok
makrogol nie wchlania sie w jelitach. Zmiekcza tylko stolec i pobudza perystaltyke do wydalenia go. Ja na poczatku ratowalam sie lactuloza, jak tydzien sie nie wyproznialam.
 
reklama
ja po lactu sięgać nie musiałam , śliwki w końcu dały radę ale fakt faktem pół ciąży je wcinałam.
Dostałam takiego wstrętu do nich że obecnie nawet tych świeżych śliwek nie mam ochoty jeść ( a lubię śliwki 😒 ... tzn lubiałam ) .
ja tak miałam z burakami, w ciąży same w godziły, ale po że 2 lata nie tknelam. Po lactulose że 2 razy musiałam sięgnąc. O zaparcia h więcej nauczyłam się przy coreczce
 
Do góry