reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zamartwica - niedotlenienie mózgu

Witam,
dziś byłam z Jankiem w CZD w Międzylesiu na kontroli okulistycznej. Nie wiem czy Wasze dzieci miały to badanie, ale jest ono strzaszne. Wsadzają dziecku do oka metalowy przyrząd i rozszerzają na 2 cm! Janek tak płakał, że myślałam, że pęknie mi serce. Na szczęście wszystko jest ok, nawet bardzo ok, bo nie musimy tam wracać, a często dzieciom poniżej 5 tygodnia życia, zalecają powtórzenie badania.
Teraz czeka mnie neurolog, wizyta u ortopedy i u audiologa.

kleo_mk masz na myśli badanie dna oczu :sorry:?
Mój Adrianek urodził się w zamartwicy (5 pkt w skali Apgar) i miał wykonane badanie dna oczu około 8-miesiąca życia (również w CZD). U niego obyło się bez tego metalowego przyrządu, gdyż źrenice (po specjalnych kropelkach) bardzo dobrze mu się rozszerzyły :tak::-). Poza tym podczas badania nie zaciskał powiek i pani doktor mogła dokładnie obejrzeć oba oczka. Na szczęście u nas wynik też jest ok :-):-):-).
 
reklama
Nimfii a wiesz że chyba tez by mi się taki fartuszek przydał, tylko że u mnie córcia jak beknie nawet czasami nie wiadomo kiedy to i jej z buzi wypłynie co nieco i wszystko ląduje na ubraniu to musiałaby cały dzien w fartuszku chodzić:-):-)
 
teraz podczas karmienia rozbieram malego do pieluszki i sliniak zakladam :tak: juz ma dosc plan na ubrankach ktroe nie chca sie sprac... na szczescie przy odbijaniu malemu rzadko cos "wyskakuje" z buzki ;-)
 
Ja staram sie zakładać gorsze ubranie do karmienia. Kupiłam vanisz do plam ale jak od razu upiore to zejdzie a jak już przyschnie to nie bardzo. Szczególnie nie bierze marchewki.
 
ubranka dziecka piore tylko w platkach mydlanych albo w proszku dla dzieci wiec nie ma szans zeby zeszlo nawet przy 60stopniach prania :-p no a marchewka jest najgorsza :no: no ale trudno, jak juz musze mu cos zalozyc to ma na sobie body bo to i tak bede musiala raczej wyrzucic :-p a lepsze ubranka planuje zostawiac dla drugiego dziecka :tak:
 
Martwiłam sie że jak zacznę wprowadzac posiłki to będą luźne kupy a tu odwrotnie wyszło. Może wiecie co dawac żeby trochę były luźniejsze. Córcia nie płacze przy robieniu, normalnie robi tylko naprawdę twarde.:-:)-:)-(
 
oj... moj ma teraz takie twarde bobki ze az strach :eek: ale jako ze sie nie meczy przy robieniu to czytalam zeby sie tym nie przejmowac :tak: ty mozesz podac jabluszko, ono fajnie dziala na uklad pokarmowy... u mnie juz samo jablko nie dziala wiec dalam mu z brzoskwinia bo ona tez rozrzedza kupki, ale u ciebie to moze byc za wczesnie.

Niestety jest tak ze kaszki zaklejaj kupki i uklad pokarmowy... Moze sprobuj mu je robic rzadrze troszke (podajesz butelka??) no i ponoc dziecko powinno pic jak najwiecej :tak: to tez troszke rozrzedza
 
No ja mam ten problem że ona nie bardzo chce jeść jabłka, krzywi sie. czasami uda mi się jej wcisnąć. Wczoraj zrobiła jedną kupę twardą a następną już nie. A dzisiaj znowu twarda, tylko też właśnie steknie dwa razy i robi. Widać że nie męczy ją to robienie. z marchewka jest tak samo że nie bardzo ją lubi. najbardziej je dania z ziemniakami, takie jak dynia czy szpinak.
 
A sok jablkowy? On tez zrobi swoje ;-) Na przewod pokarmowy dobrze dzialaja tez banany ale one sa bardziej na biegunke niz zaparcia. No ale mozesz sprobowac w jakiejsc postaci ;-)
 
reklama
Nimfi ona i soku nie chce. zauwazyłam że co jest z jabłek to się krzywi. kupiłam jej herbatkę z malin i dzikiej róży to ją pije ale na musa jej wciskam coś z jabłek bo musi chociaż trochę.
w czwartek mam wizytę u neonatologa trochę sie boję.
A twój synek ma już ząbki? i powiedz jak on Ci śpi w ciągu dnia i w nocy?
 
Do góry