reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zalany test ciążowy?

S

Sylwia0314

Gość
Dzień dobry. Około 21-22 dni temu miało miejsce zbliżenia intymnego z moim partnerem. Nie było stosunku dopochwowego, jedynie tylko petting. Martwię się, że coś mogło dostać się do moich dróg rodnych.. (preejakulat lub ejakulat). 14 lipca dostałam miesiączkę, którą wywołuję progesteronem besins od 20 dnia cyklu i przyjmuję kapsułki 2 razy dziennie przez 10 dni. Miesiączka ta była bardzo skąpa (z dużymi przerwami i bólami brzucha i miednicy) i trwała zaledwie 3 dni... Dodam, że choruję na pcos i niedoczynność tarczycy. W trakcie przyjmowania progesteronu byłam tydzień nad morzem więc może zmiana klimatu wpłynęła na miesiączkę...Zrobiłam test ciążowy apteczny pink superczuły i w oczekiwaniu na wynik nie pokazały mi się żadne kreseczki. Dopiero po paru godzinach pokazała mi się rozmazana kreska w linii Testowej. Załączam zdjęcia. Proszę o pomoc w interpretacji wyniku. Czy to błędny wynik? Bardzo się boję ciąży, a nie planuję na ten moment, a dopiero w najbliższej przyszłości. Proszę o pomoc. Pozdrawiam Sylwia
 

Załączniki

  • 20240717_190053.jpg
    20240717_190053.jpg
    1 020,9 KB · Wyświetleń: 681
  • 20240717_190121.jpg
    20240717_190121.jpg
    838,2 KB · Wyświetleń: 150
  • 20240717_190127.jpg
    20240717_190127.jpg
    871,6 KB · Wyświetleń: 158
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Nie ma szans na ciążę z pettingu. A test jest nieważny, zepsuty albo źle zrobiony.
Dziękuję Ci ślicznie za odpowiedź! Czy powinnam powtórzyć test z apteki, czy zrobić Beta HCG z krwi dla świętego spokoju? Dodam, że gdy robiłam ten test to z zalecieniami producenta czyli strumień przez 10 sekund. Czy zmiana klimatu będąc nad polskim morzem mogła mieć wpływ na skąpą miesiączkę?
 
Dziękuję Ci ślicznie za odpowiedź! Czy powinnam powtórzyć test z apteki, czy zrobić Beta HCG z krwi dla świętego spokoju? Dodam, że gdy robiłam ten test to z zalecieniami producenta czyli strumień przez 10 sekund. Czy zmiana klimatu będąc nad polskim morzem mogła mieć wpływ na skąpą miesiączkę?
Na miesiączkę może mieć wpływ bardzo wiele rzeczy. Stres, podróż, jak i dużo różnych innych czynników (nawet zmiany w diecie). Szansa na ciążę jest zerowa, ale dla własnego spokoju możesz zrobić betę, testy Ci w tej sytuacji nic nie powiedzą bo i tak będziesz się na nich doszukiwać niewiadomo czego ;)
 
Na miesiączkę może mieć wpływ bardzo wiele rzeczy. Stres, podróż, jak i dużo różnych innych czynników (nawet zmiany w diecie). Szansa na ciążę jest zerowa, ale dla własnego spokoju możesz zrobić betę, testy Ci w tej sytuacji nic nie powiedzą bo i tak będziesz się na nich doszukiwać niewiadomo czego ;)
Ostatnio częściej miewam stresy, podróż nad morze (W obydwie strony) była dla mnie męcząca plus ta zmiana klimatu i upały :( Ok, jutro polecę na betę :) (i obowiązkowo morfologia bo może spadła mi hemoglobina a mam anemię..)Czy po tych 21-22 dniach od zbliżenia, wynik bety z krwi będzie już wiarygodny? Pierwszy raz będę robić to badanie także proszę o wyrozumiałość :) W najbliższej przyszłości jak już będę starać się o maluszka to będę już wiedziała co i jak z testami i beta hcg z krwi :)
 
Ostatnio częściej miewam stresy, podróż nad morze (W obydwie strony) była dla mnie męcząca plus ta zmiana klimatu i upały :( Ok, jutro polecę na betę :) (i obowiązkowo morfologia bo może spadła mi hemoglobina a mam anemię..)Czy po tych 21-22 dniach od zbliżenia, wynik bety z krwi będzie już wiarygodny? Pierwszy raz będę robić to badanie także proszę o wyrozumiałość :) W najbliższej przyszłości jak już będę starać się o maluszka to będę już wiedziała co i jak z testami i beta hcg z krwi :)
Tak, będzie wiarygodny
 
Dzień dobry. Około 21-22 dni temu miało miejsce zbliżenia intymnego z moim partnerem. Nie było stosunku dopochwowego, jedynie tylko petting. Martwię się, że coś mogło dostać się do moich dróg rodnych.. (preejakulat lub ejakulat). 14 lipca dostałam miesiączkę, którą wywołuję progesteronem besins od 20 dnia cyklu i przyjmuję kapsułki 2 razy dziennie przez 10 dni. Miesiączka ta była bardzo skąpa (z dużymi przerwami i bólami brzucha i miednicy) i trwała zaledwie 3 dni... Dodam, że choruję na pcos i niedoczynność tarczycy. W trakcie przyjmowania progesteronu byłam tydzień nad morzem więc może zmiana klimatu wpłynęła na miesiączkę...Zrobiłam test ciążowy apteczny pink superczuły i w oczekiwaniu na wynik nie pokazały mi się żadne kreseczki. Dopiero po paru godzinach pokazała mi się rozmazana kreska w linii Testowej. Załączam zdjęcia. Proszę o pomoc w interpretacji wyniku. Czy to błędny wynik? Bardzo się boję ciąży, a nie planuję na ten moment, a dopiero w najbliższej przyszłości. Mam 26 lat. Proszę o pomoc. Pozdrawiam Sylwia

Jeżeli druga kreska pokazała się po paru godzinach, to test jest nieważny. Na opakowaniu każdego testu jest instrukcja po jakim czasie należy go odczytać.
 
reklama
Jeżeli druga kreska pokazała się po paru godzinach, to test jest nieważny. Na opakowaniu każdego testu jest instrukcja po jakim czasie należy go odczytać.
Dziękuję za informację. Trochę się zestresowałam bo jeszcze nie planuję ciąży. Zrobiłam dziś badanie beta hcg z krwi. Czy po otrzymaniu wyniku powinnam jeszcze zrobić test ciążowy, czy w pełni zaufać wynikowi z krwi?
 
Do góry