reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy

Lewatywa - Enema. Kosztuje ok. 6 zł.
No ja pudrów nigdy nie używałam i nie mam zamiaru. Tym bardziej dla czyjegoś kaprysu ;)

Kup Tantum Rosa, chociaż 5 saszetek (koło kilkunasty zł wyniesie). I sudocrem dla malucha. Asioczek wstawiła listę, Saly na 1 stronie podała na których str. są ściągawki ;)
 
reklama
Samhain dziękuję, właśnie z tej listy korzystam. Czyli pudru nie tylko kremik jakiś, ale jaki sudocrem czy jakiś zwykły na odparzenia np z Ziajki??
 
Ja używałam zawsze tylko sudocremu i wystarczało, jest genialny na wszelkie zmiany skórne.
Jak Ci mama ma zrzędzić to kup ten puder ;) Albo jej wyjaśnij, że mąka ziemniaczana tak samo działa, gdybyś już naprawdę musiała używać...
 
Samhain dobre :) Przekonam już że tego się nie używa i już, położne to uczyły sudocrem i puder, ale jak mówisz wystarczy tylko sam sudocrem
 
Monika ja ze względu na bardzo korzystne ceny (nawet 30% taniej niż w tradycyjnej aptece - zresztą mozna zapytać w jakiejś aptece ile kosztuje i sprawdzić potem na ich stronie) polecam Ci aptekę "dbam o zdrowie". Sprawdziłam na ich stronie i w Bielsku są 3. Zamawiasz przez internet a odbierasz na drugi lub 3-ci dzień od zamówienia we wskazanej przez Ciebie aptece. Ja zrobiłam tam dla chłopców wszystkie apteczne zakupy.
Apteka internetowa - www.doz.pl
Jezlei chodzi Ci o konkretną listę to ja osobiście kupiłam:
-Oilatum - emulsja do kąpieli leczniczej
-sudocrem
-bepanthen maść
- maść cholesterolowa
- olika bambino
- tormentiol
- gaziki do pępuszków
- podkłady poporodowe Bella
-ziółka mlekopędne.
No i to chyba tyle. Miłych zakupów.
 
A jak będziesz wierna aptekom "Dbam o zdrowie" to na kartę stałego klienta nazbierasz sobie punktów, które się wymienia na nagrody ;) Ja ostatnio przy wymianie karty i bez zakupów i bez tracenia p-tów dostałam w prezencie świetne dmuchane piłki dla dzieci :) Więc tez polecam.
 
dziewczyny przyznam, ze zastanawiam się nad tą lewatywą...
właściwie czemu kupujecie własną? Pytam, bo jak pierwszy raz rodziłam to miałam jedyny raz w życiu lewatywę w szpitalu i było Ok jak na lewatywę rzecz jasna :-p
Czy ta enema jest lepsza? Monika jak miała zatwardzenie nawykowe ( na marginesie jestem prawie ekspertką od zatwardzenia u dziecka :tak:) i wylądowała na to w szpitalu, to miała tam właśnie wlewki z enemy, więc wydaje mi się, że to w szpitalach stosują.
 
Ona_Mika ja w aptece kupiłam:

- Tantum Rosa
- Bepanthen
- Sudocrem
- podkłady ginekologiczne Bella
- podkałady na łóżko 60x90
- majtki jednorazowe - siateczkowe
- gaziki LEKO
- jałowe gaziki 5x5
- maść pośladkowa przeciw odparzeniom ziajka
- krem ziajka do pielęgnacji ciała
- oliwka ziajka
- płyn do kąpieli ziajka
- sól fizjologiczna jałowa w ampułkach
- frida do udrażniania noska
- paracetamol w czopkach dla niemowlaków
- woda utleniona spirytus salicylowy

Mam nadzieje że nasze listy pomogą ci wybrać potrzebne tobie produkty bo jak widać co mama to troszkę inne potrzeby i zkupy :)
 
Ostatnia edycja:
I ja się w trącę do tego wątku

RAPUNZEL mnie własnie w szpitalu Enemę zrobili chociaz miałam swoją także wydaje mi się że tez jej uzywają ja swoją pózniej zostawiłam :-)

Co do Waszych list hmm wygląda że ja nie kupiłam za wiele bo:
podkłady na łózko
podpaski Bella
gaziki sterylne
lewatywę

Może dlatego że maśc na sutki mam jeszcze z zeszłego roku ja kupiłam PURELAN100 rewelka co do płynów do kąpieli wody do noska czopków itp na razie odpuszczam sól fizjologiczną chyba tez przy FILIpie nie miałam tego i dzieciątku nic nie było do przemywania buzki i oczek stosowałam wode przegotowaną , nosek czysciłam nawilżoną wodą watką nauczyła mnie położna, czopków nie potrzebowałam .
Ale oczywiście kazda z nas ma inny punkt widzenia i inne potrzeby .:-)
 
reklama
dziewczyny przyznam, ze zastanawiam się nad tą lewatywą...
właściwie czemu kupujecie własną?
Bo nie wyobrażam sobie żeby mi ktoś obcy tyłek spenetrował, choćby gumową rurką :-p To upokarzające i poniżające (subiektywna ocena). Wolę intymnie, w domu...

A swojej listy zakupów aptecznych nie wklejałam, wspomniałam tylko o kremie, bo cała lista za długa -no i Asioczek zrobiła świetną :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry