reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy

Samhain skoro tak, to ja również zaopatrzę się w tantum rosa, choć do tej pory używałam ze względu na grzybicę i wcale mi to nie pomogło...
Jak urodziła się Monika, to mi to psikanie solą fizjologiczną zaleciła położna, ale pewnie wtedy nie było nic lepszego. Natomiast odnośnie lewatywy rozumiem twój punkt widzenia, ale sama to zrobisz, czy z czyjąś pomocą (czytaj faceta)?
 
reklama
Roszpunka moje milutkie ponacinania po 1szym dziecku goiły się dużo wolniej i trudniej bez TR niż rany cięte i szarpane po 2gim -z TantumRosa w użyciu :) Na nacięcia jest dobre, na zmiany grzybiczne pewnie za słabe. Mam nadzieję że znajdę nazwę tego nowego specyfiku w atomizerze :baffled: Szkoda że nie kupiłam go od razu jak o nim usłyszałam, teraz muszę szukać.

Enemę można sobie zaaplikować samodzielnie lub z pomocą faceta -na instrukcji są obrazki jak :-p Wolę sama, ale nie zarzekam się, możliwe że on to sprawniej zrobi.

Tormentiol pamiętam z własnego dzieciństwa :) Później nie stosowałam nigdy. Wiele leków które pomagają - zgodnie z przeznaczeniem, ma działania uboczne które z czasem powodują wycofanie ich z rynku. Pewnie nikt nie kwestionuje że był skuteczny. Ale skoro ma lepsze zamienniki...

P.S. Trochę mnie ta torba szpitalna w szafie przeraża... a myślałam że spakowanie jej podziała na mnie uspokajająco... :baffled:
 
Samhain mnie moja torba też straszy już praktycznie pełna a jeszcze musze tam upchać rożek i ręczniki :baffled: Jak na nią patrze to jakby to nie była dla mnie tylko dla kogoś innego.:baffled:
 
Samhain po dawniejszym opisie twoich przebojów z kroczem wierzę na 100% w TR i na pewno sie zaopatrzę... nie jestem tylko pewna, w jakiej ilości rozpuścić saszetkę ( wg instrukcji jest chyba od szklanki do pól litra wody, czyli spory rozrzut :baffled:) i czy można to jakoś podgrzać do przemywania czy takim zimnym trzeba i jak długo może stać ten roztwór)

misia
, a po co chcesz tam upychać rożek???:szok:
przecież do odbioru może ci mąż przywieźć chyba
przyznam, że nie mam bynajmniej oporów przed szpitalnym rożkiem :-p
 
Dziękuję wszystkim za rady na pewno z każdej skorzystam. O tej aptece co mama Emilki poleciła nawet bym nie pomyślała bo jest bardzo droga, ale faktycznie przez internet jest dużo taniej nawet może taniej od apteki w której zawsze coś kupuje, bo jest najtańsza.

Mam pytanie czy np zamiast Bepanthen można na brodawki stosować krem Alantan Plus , bo też przeczytałam ze jest na odparzenia u niemowląt i do pielęgnacji brodawek.
I jeszcze jedno jak w tej aptece otrzymuje się tą kartę o której na stronce pisze. Dostane po zamówieniu czy teraz jakoś się ją zamawia??

Ps. Mam jeszcze problem ze znalezieniem soli fizjologicznej, podkładów ginekologicznych i podkładów na łóżko, czy mógłby mi ktoś pokazać o jakie chodzi?? Z góry dziękuję
 
Ostatnia edycja:
ONAMIKA myśle ze jakpójdziez do apteki i powiesz ze chces zpodkłady na łóżko to babka będzie wiedziała o co Ci chodzi a mówiąc o podkłaach ginekolog. masz na mysli podpaski a raczeej pieluszki są to takie długie mega podpaski też do kupienia w aptece no a sól fizjologiczną też w kazdej mają
 
reklama
Rapunzel oczywiście że nie mam oporu przed szpitalnymi rożkami ale u nas można mieć wszystko swoje co się chce a ja chce w szpitalu mieć mój rożek. Pierwsze ubranko dla dzidzi też będę mieć swoje. Ostatnio kuzynka pokazała mi pierwsze ubranko swojej córeczki ze szpitala i się rozczuliłam. Zostawiła je sobie na piamiątkę i ja też chciałabym mieć taką pamiątkę. Zamiast rożka może wezme kocyk ale jeszcze zobacze co się zmieści.
Ona_Mika ja kupiłam w aptece dokładnie takie podkłady na łóżko
Podkłady higienuczne SENI SOFT 90 x 60 cm * 5 szt (387137878) - Aukcje internetowe Allegro
Dziewczyny powiedzcie mi jak nalezy uprać pościel tzn w jakiej temperaturze ją można prać. Dzisiaj odebrałam pościel z poczty i nie było żadnej kartki ani metki i nie wiem
 
Ostatnia edycja:
Do góry