reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy

dziewczyny czy możecie mi powiedzieć czy jak kupie szcztkę do włosków dla maleństwa to muszę ją przed użyciem jakoś wyparzyć? czy moge bez niczego tak od razu ją użyć?
 
reklama
dotinka ja osobiście nie wyparzałam ani szczotki ani grzebyka i mojemu synusowi nic z tego powodu nie było .Myślę że znów nie ma co przesadzac z nadmierną sterylizacją wszystkiego ale oczywiście zrobisz jak uważasz pozatym kupujesz to zapakowane wiec wybór należy do Ciebie

pozdrawiam

misia do paznokci nożyczek tez nie wyparzałam co najwyżej można je przetrzec spirytusem
ja kupiłam normalne nożyczki a nie te zokrąglone dla dzieci one moim zdaniem sa niepraktyczne
 
izoldzia ja właśnie nie chce wpaść w szpony jakiejś przesadnej sterylności dlatego pytam. wolę zapytać niż niepotrzebnie świrować. dziękuje ślicznie za odpowiedź tą co do nozyczek też :) kurcze taka starszawa już jestem a tu dzięki temu forum czuje się jak pierwszoklasitka w szkole która nic nie wie ;)
 
Widzę zakupy ruszają pełna parą.
Kasiek śliczne te łóżeczko i wózeczek.
Minkotka, śliczności, nikt by takiej wyprzedaży nie ominą :tak:

Co do butelek to zmawiam te z TomeeTippe jedną 150ml drugą 250ml ( te w dwupaku, wychodzą taniej a ja na pół z siostrą), myslicie że to dobry pomysł?? i zamawiam u tego allegrowicza
Butelki, pieluchy itp i tam tez inne akcesoria, dużo sierpniowych mam tu zamawiało

Co do laktatora to raczej kupię po urodzeniu dziecka, zobaczę jak sprawy będą sie miały
 
ja nożyczki kupię z zaokrąglonymi końcami i dobrze jest je zabrać do szpitala, bo dziecko może sobie zaraz po urodzeniu zadrapać buźkę. Mnie takie bezpieczne nożyczki odpowiadały, zresztą jak będziecie obcinać paznokcie kilkumiesięcznemu maluchowi, to same zobaczycie, jak to jest.
Wyparzanie szczotki raczej zbędne, ja nic takiego nie robiłam, co innego szczoteczki do zębów, te wyparzam nawet sobie.
 
Doświadczone mamusie i wszystkie dziewczyny które na ten temat coś wiedzą proszę o pomoc :-)
Chodzi mi o to czy w sierpniu/wrześniu gdy będziemy wychodziły na spacer z maluszkiem , czy potrzebny jest kremik z filtrem dla dzidzi? jeśli tak to jaki numer 50 czy wyżej? wiadomo że dzieciątko nie będzie wystawiane bezpośrednio na słońce ale zawsze gdzieś ten ultrafiolet nas dosięga.
 
Minkota krem z filtrem w PL przynajmniej do połowy września obowiązkowo, 50 spokojnie wystarczy tylko musi być przeznaczony dla noworodków. Promienie słońca odbijają się i nawet pod budę gondoli coś dociera.
 
Co do nożyczek, to kwestia gustu - nożyczki zaokrąglone lub cążki - są specjalne do dziecięcych pazurków :) Osobiście normalnych ostrych nożyczek bym do dziecka nie zbliżała.
I kwestia zasadnicza - maluchom obcina się paznokcie KIEDY ŚPIĄ. Wtedy ryzyko jakiegokolwiek uszkodzenia jest naprawdę znikome.

Na "kiedyś" tez kupuję butelki Tommee Tippee - po jednej w każdym kolorze, bo podoba mi się w nich również kolorystyka (poza oczywistą zaletą naśladowania naturalnego cyca).
Ale smoczki do uspokajania już mi się TT nie podobają :/ A o ile mój starszy nigdy nie miał smoka w buzi, to młodszy się z nim nie rozstawał do roczku. I teraz nie wykluczam - pozwolę dziecku zdecydować czy chce "żujka". Ale jakiego? :baffled: Jeśli ktoś zna ładne, zdrowe, silikonowe i naśladujące kształtem/ruchem kobieca pierś to będę wdzięczna za podpowiedź...
 
reklama
Co do obcinania maluszkowi paznokietek w szpitalu to nie wiem ja nic takiego nie robiłam jak już pisałam ja kupiłam normalne nozyczki i nie miałam zadnego problemu a i Filipkowi nic nimi nie zrobiłam :tak: kwestia wyboru.


samhain ja tez szukałam takiego smoczka mnie przypadł do gustu "żujek" z Aventu kształtem najbardziej przypominał pierś Fifi był zadowolony nie mial problemu że za duży i wypadał mu z buzi był taki akuratny
 
Do góry