reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy

Ja pamiętam, że prałam częściej niż raz w tygodniu, ale na samym początku operowałam dosłownie kilkoma: 3-4 koszulkami, bo położna odradziła mi body do czasu odpadnięcia pępka i prałam je w rękach w dziecięcym mydle na okrągło. Potem, jak juz korzystałam z body było łatwiej.
Jednak mamuśki liczcie się z tym, że jak się wasze nieco starsze bobasy puszczą w ruch na dywanie, to szarych kolan może nie udać się wam doprać. Tak samo śladów po zupkach. Przynajmniej jelp tego nie dopierał, bo prawie wszystkie rzeczy z tego okresu po Monice mam z plamami :-(
 
reklama
Rapunzel na etapie zupek polecam przejść na normalne proszki typu sensitive u nas ciuszki po 2 maluchów i po spotkaniu z marchewką nadal białe i bez plam. A Maj w jedzeniu marchewki miał mistrza nawet skarpetki była w stanie ubrudzić.
 
asioczek tak właśnie planuję na początku przyszłego roku przepuścić te ciuchy przez dobry odplamiacz, a potem przez dobry proszek i porządnie wypłukać. Natomiast na bieżąco nowe rzeczy też chyba będę prać w takim proszku sensitive, skoro twoja Maja przeżyła
 
Rapunzel -Jelp to podobno najgorszy proszek jeśli chodzi o jakość prania -w kierunku dopierania. Rzeczy szarzeją, żółkną, są zapuszczone. On ma nieco inny skład - jest bardzo bezpieczny i polecany dla alergików, ale coś za coś.

Ja właśnie mam za sobą pierwsze próbne pranie w Dzidziusiu(ciężko go gdzieś kupić, udało mi się po 2 miesiącach poszukiwań w Lewiatanie) -i jestem zadowolona. Ma dodatek płatków mydlanych, świetnie dopiera, pachnie bardzo subtelnie -właśnie dzidziusiowo ;) I cena bardzo korzystna.
U nas pralka chodzi co drugi dzień, proszków zużywamy tony, więc szukałam takiego który łączyłby i dobrą cenę i jakość/skuteczność i bezpieczeństwo skóry noworodka.
Po pierwszych tygodniach/miesiącach z powodzeniem można przejść na wersje "dorosłych" proszków w wydaniu sensitive/soft, wiele dobrych proszków oferuje takie -jak choćby Vizir, który zadbał o wypuszczenie na rynek proszku przyjaznego dla alergików i małych dzieci.

Oczywiście jak nie ma problemów i potrzeby zmiany proszku, wystarczy po prostu dodatkowe płukanie.
 
dzidziusia ci u mnie w społemowskim sklepie dostatek, ale teraz tylko do białego, niedawno pościel, baldachim i powłoczkę od materaca prałam w dzidziusiu do kolorów i jestem zadowolona. Bardzo mi się tez zapach podoba, taki dzidziusiowaty :-)
 
co do proszkow my kupilismy dzidziusia.nie wiem czy jest dobry czy nie. proszek dla dziecka to dla dziecka. mam pytanie?w jakim plynie plukac najlepeij ciuszki dzidzi?sa jakies specjalne???
co do wozkow to wydaje mi sie lekka przesada wydawac 2tysiace na wozek z ktorego gondolki dziecko wyrosnie po 3/4miesiacach. dziewczyny nie szalejecie troche?nie szkoda wam kasy? jest tyle podobnych wozkow do tych drogich.tez wygladaja nowoczesnie i sa fajne. my zdecydowalismy sie na zakup odpowiednika X-Landera czyli Coneco Toledo. wczoraj go ogladalismy i porownywalismy, nawet ma lepsze kolka od X-Land. a tak to to samo. nie liczac ceny.bo cena za x-land. jest okolo 1400zl a za Toledo ok.800zl.
WÓZEK GŁĘBOKO SPACEROWY TOLEDO CONECO EX.BONUSY (374061267) - Aukcje internetowe Allegro
moim zdaniem roznica jest a jakosc ta sama, smiem powiedziec ze nawet lepsza:)
ale wybor jest indywidualna sprawa. to jest tylko moje zdanie. mam nadzieje ze kazda z nas dokona wlasciwych wyborow:) pozdarwiam!
 
Rapunzel to Ci zazdroszczę, bo mi Dzidziuś odpowiada zupełnie i gdyby nie to że w Lewiatanie była tylko 1 paczka, zapewne zabrałabym z półki wszystkie, do bieli i do kolorów też.

Ilonka my tez nie mamy zamiaru płacić za wózek "na chwilę" żadnych kokosów. Nie widzę w tym sensu. Za dużo znam mam snobistycznych i zepsutych, które muszą się "pokazać". Mam określone wymagania co do wózka i jest mi wszystko jedno jaką nazwę marki będzie miał wytłoczoną na rączce.
Bardziej mnie będzie obchodziła spacerówka (i też mam gdzieś jakiej firmy-ma spełniać moje wymagania). Zresztą może poprzestaniemy na spacerówce, odpowiednio wyposażona może zastąpić gondolę (nigdy nie lubiłam gondolek i szybko się z nich moje łobuzy przesiadały).
 
włąsnie tak sobie czytam co piszecie o proszkach ja przymierzam się do zakupu i przyznam się że myslałm o jelpie ze względu "bezpieczeństwa" ale mam co do niego take samo zdanie jak samhain:-) ja u siebie znalzłam tylko płyn do prania DZIDZIUS ale poszukam proszku. W sumie jak Fif mmiał 8 miesięcy to kupiłam presil sensitive i tolerował go spoko.

ILONKA ja używałam do plukania cocolino tego białego podobal mi sie zapach,wiesz ja tez miałm dylemat wybierając wózek tez mi sie podobał X-LANDER ale cena mnie przeraziła wersja z fotelikiem 1600zł kupiłam identyczny tylko z firmy POLAK -BABY SMILE i jestem z niego bardzo zadowolona a okazaało ise ze fotelik dostałam od kolezanki po jej córci:-)

Ja nie kupuje zbyt dużo malutkich bo mam ich duzo po synusiu wiec mijałoby sie z celem wyrzucać kaskę w błoto wolę cosik wiekszego kupić bo jednak pory roku sa rózne i częśc może nie pasowac ale powiem WAm ze cięako mi odejsc od tych slicznosci na maluszka:-):-)


WIEDZIAŁAM ze tak będzie chciałam wam sie pochwalić co zakupiłam i mamy problem nie moge wkleic zdjęć echhhhhhh
 
Ostatnia edycja:
Co do proszków to ja kupiłam Lovelę do białego i kolorowego z płynem do płukania (biedronkowa promocja :-D) nie wiem czy będę z niego zadowolona czy nie, następny proszek to będzie Dzidziuś skoro go tak chwalicie, a co do Jelpu to pytały dziewczyny położną jaki proszek, a ona mówi że nie wiem że Jelp na każdej konferencji reklamują i przy każdej konferencji są stoliczki, więc wniosek Jelp-przereklamowany i do tego chyba najdroższy z proszków.
A co do wózków to planuje kupić wielofunkcyjny i do tego spacerówkę typu parasolka (żeby jeden był cięższy a drugi taki przenośny i leciutki) w biedronce były fajne za 50 lub 70zł, męża ciotka z takim już ponad 2 lata jeździ.

Właśnie przyszedł komplet pościeli, ale śliczniutki
 
reklama
Ja też kupiłam lovelę.. Prałam w niej już kolorowe rzeczy i jestem zadowolona. Dziś wyprały się białe rzeczy i narazie schną.. Ale z tego co je rozwieszałam to wydaje mi się że również będę zadowolona..

Wiecie co, zaczęłam właśnie szukać fotelika samochodowego no ale nie znam się tak za bardzo na tym.. Znalazłam taki NOWY FOTELIK MEGGY GLOBTROTER 'PLUS' PROMOCJA !!! (375389699) - Aukcje internetowe Allegro bardzo mi się podoba, ale nie wiem czy byłby odpowiedni.. Czy któraś doświadczona mama może mi poradzić?? Albo jeszcze wyparzyłam taki NOWOŚĆ!!! Fotelik FIBO model START niebieski (371675632) - Aukcje internetowe Allegro

ilonka1q ja tak jak i proszek płyn do płukania mam lovelę i nie narzekam. Ładnie pachnie i pozostawia ubranka miłe w dotyku.
 
Ostatnia edycja:
Do góry