reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy

reklama
hej

mój pierwszy laktator był ręczny leczniesety nie wytrzymał tempa i padł (mialam z firmy capol) koleżanka pożyczyła mi medelę tez w wersji recznej ale rany niebo a ziemia mam nadzieję że teraz tez mi sie przysłuzy:-)
 
Dziś rozmawiałam z koleżąnka która miesiąc temu urodziła malucha , mówiła żebym laktator ręczny oddała jeżeli mogę do sklepu , bo to strasznie dużo czasu zajmuje to ściaganie , a na początku naprawdę brakuje czasu na wszystko. Ona ma elektryczny i to na dwie piersi i mówi że jest super , po 10 minutach masz już ściagnięty pokarm , i jeżeli już kupujemy laktator to naprawdę warto coś lepszego nie byle co. Bo byle co po pierwsze może być hałaśliwe , po drugie długo ściaga pokarm , a nawet potrafi się przytykać...
No cóż ja się zastanawiam ..nie wiem sama..muszę więcej poczytać.
 
minkotka koleżanka ma racje ręcznym laktatorem nieźle trzeba się namachać. A co do laktatorów elektrycznych to muszę ci powiedzieć że nie zawsze to co drogie jest najlepsze a to co tanie najgorsze. Lepiej właśnie poczytać o danym produkcie zanim się coś wybierze.
 
jejku tak czytam Was dziewczyny o tych laktatorach i przyznam się szczerze że ja wogóle nie planowałam takiego zakupu, rozmawiałam ze znajomymi mamami i mówiły mi że to absolutnie niepotrzebne, zwłaszcza dopóki siedze z dzidzią w domu, ale jak Was poczytałam to zaczynam się zastanawiać. naprawdę to jest potrzebne?
 
reklama
Dotinka moja koleżanka ( ta o której wczoraj pisałam) urodziła malucha o czasie , wszystko było w porządeczku , laktacja się zaczęła a maluszek na początku mało ssie , mało potrzebuje pokarmu , a tu po paru dobach Ty masz nawał pokarmu i musisz ściagać inaczej możesz dostać zapalenia piersi (można też ręcznie sobie radzić).Są też sytuacje że maluszka rodzisz za wcześnie i laktacje trzeba pobudzić też przez ściaganie itp itd...Także moje zdanie jest takie że warto mieć chociażby nawet ręczny w razie czego. (No chyba że ma się zaradnego męża lub kogoś z rodziny co Ci to kupi gdy będziesz potrzebowała) ja tam liczę na siebie :-)

Kasiu racja , racja zwrócić mogę :tak: ale sie zastanawiam na razie co z tym fantem zrobić :-)

Misia pewnie że najdroższe nie znaczy najlepsze :tak: chodzi mi o coś dobrego jakościowo , poleconego itp (nawet droższego) niż byle co .
Hehe ale mam teraz zagwozdke ...siedzę i myśle ...:-D
 
Do góry