reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy

OnaMika mokre chusteczki są bardzo przydatne (jeśli dziecko nie ma na nie uczulenia) ale mycia wodą nie zastąpią ;) Johnson często niestety uczula (cała ich linia kosmetyków dla dzieci), ale np Pampers ma dobre chusteczki -dość mocne i dość duże, a ładnie pachną i nie schną jak niektóre inne. Pewnie wiele innych chusteczek też jest OK, trzeba metoda prób i błędów wybrać te które będą pasować Tobie i dziecku.

Mydło w kostce -tak. My używaliśmy zwykłego bambino bo lubię jego zapach :) Ale mydeł dla dzieci jest tez full - im mniej perfumowane tym lepiej. Podobno dobre jest... szare mydło jakiego używa się do prania.

Sudocrem kiedy coś się dzieje ze skóra - odparzenia, zaczerwienienia itd. (zajrzyj na stronę producenta). Można profilaktycznie jeśli skóra ma skłonności do zmian chorobowych - wszystko wyjdzie z czasem, nie zaprzątaj sobie tym głowy teraz ;))
 
reklama
Co do zasypek to też nie będę używała jakos mi to nie podchodzi a ostatnio czytałam że mogą zapchać cefkę moczową i wtedy wdaje się zapalenie a to dzidzie bardzo boli.

Ona_mika ja mam zamiar myć pupę pod kranem w przypadku kupki potem osuszyć i posmarowac kremem przeciwodparzeniom, pielucha i koniec. W przypadku siusiu można chusteczkami albo płatkami np: dzidziuś nasączonymi w przegotowanej wodzie (nie musi być ciepła bo chysteczki tez ciepłe nie są) potem osuszyć pieluszką, krem przeciwodparzeniom i pielucha. Chyba będzie dobrze?:baffled:

W ogóle to czytałam że po chusteczkach tez lepiej osuczyć pieluszką pupę przed nałożeniem kremu żeby się to wszystko nie mazało razem.

Jeszcze zobaczę co powiedzą na szkole rodzenia to najwyżej napisze ale to dopiero za miesiąc :-)
 
Dziękuję, co ja bym bez was zrobiła. Właśnie tak myślałam ze sudocrem to krem leczniczy, wielu moich znajomych używa go profilaktycznie, stąd moje pytanie.
Jeśli skóra mojego dziecka będzie normalna myślę ze wystarczy woda z mydłem i chusteczki, oraz powietrze skoro tak mówicie. ja z tego co widziałam myślałam że tyłeczek trzeba dobrze zamaskować. Widzicie jak dobrze mieć internet.

A co do pościeli (która mi spać nie daje :) To znalazłam taką, co o niej sądzicie:
POŚCIEL 10-el.120x90 cm.SUPER12 WZORÓW- PROMOCJA (361974432) - Aukcje internetowe Allegro

A prześcieradła są lepsze z Jerseyu czy z Frote ??
Tak w ogóle to starczy jedna pościel, myślę że tylko poszewki na zmianę trzeba dokupić, co sądzicie??
 
Ona_mika sudokrem jest maścia na odparzenia czyli jak się coś pojawi ale warto smarować jakimś delikatnym kremem przeciwodparzeniowym na bazie cynku ponieważ chroni skórę dziecka przed siuśkami że tak się wyrażę hehe które powodują odparzenia.

Podobno pościel przydaje się dopiero później. Na początku dzidzia chyba będzie spała w rozku albo śpiworku. Ja też kupuję jeden komplet narazie a potem zobaczę.
Pewnie częściej będa prane i zmieniane prześcieradła ja wole frotte nie trzba prasować :)
albo trzeba ???????? profilaktycznie
 
Ona-mika pościel bardzo mi się podoba...ja na szczęście mam ten wydatek z głowy, bo to będzie prezent od dziadków razem z kołyską .....
 
OnaMika jak się przytrafi dziecku zamoczyć/wybrudzić pościel (wypełnienie) to możesz na 'chwilę" zastąpić kołderkę kocykiem przecież. A zmiany pościeli (powłok) dwie chyba wystarczą. Prześcieradełek więcej. I tetra lub flanelka pod główkę.
Takich kompletów (i za taką cenę!) ja osobiście kupować nie będę. Wolę kupić materiał i uszyć co chcę i w jakim mi się podoba wzornictwie, albo kupić komplet dużej pościeli/powłok (też np dziecięcej) i przerobić go na mały komplet -na rożek i ochraniacz jeszcze zostanie.
A wypełnienie zrobić z kołderki z Ikei -ich najcieńsza i najtańsza kołderka kosztuje 10 zł, z powodzeniem zamienię ją na komplet: kołderka, mała podusia (której się i tak nie używa na początku), wypełnienie rożka (którego pewnie użyję kilka razy, jak przy synach) i ochraniacza. Finansowo dużo taniej.

A baldachimów nie cierpię. Mimo że wyglądają ślicznie, owszem, tak... bajkowo ;))
( Roztoczom też się podoba.)
 
Samhain no ja niestety nie mam takich zdolności manualnych, ani maszyny do szycia.Teściowa ma ale pijaczki się nie doproszę, zresztą nic od niej nie chcę. Faktycznie masz dobry pomysł i wyjdzie tanio. Ja uważam ten zestaw za nie drgoi bo w tej "najtańszej hurtowni" zestaw 4 elementowy był za 136zł oczywiście plus dojazd 30zł więc zostaje allegro, to najtańszy zestaw jaki znalazłam, właśnie chcę z baldachimem, będę często prała, no chyba że sie nie sprawdzi to nie będę zawieszać. A co do ilości poszewek właśnie myślałam żeby 2 poszewki i to powinno starczyć.
Misia a ten krem cynkowy to zdaje się MamaEmilki pisała że można ją na zamówienie w aptece zrobić, to o ta chodzi
 
Ona_mika może być ten co pisała mamaEnilki może być jakikolwiek krem przeciwodparzeniom od pierwszego dnia życia oby nie miał w składzie za dużo dziwactw ale te od pierwszego dnia są delikatne.Ja kupuje z ziajki - MAŚĆ POŚLADKOWA PRZECIW ODPARZENIOM
ZIAJA ZIAJKA MA
 
Misiu właśnie podobają mi się kosmetyki z Ziajki, ostatnio napisałam do nich maila to wysłali mi próbki kosmetyków pasujących do mnie, tylko z serii Ziajka próbek nie produkują, ale wysłali mi katalog wszystkich produktów. fajnie żeby maluszkowi przypasowały te kosmetyki
 
reklama
Ona_mika ja właśnie kupuje kosmetyki z ziajki od 1 dnia życia. Czytałam o nich i nie spotkałam się z opinią że uczulają a wręcz mamusie były zadowolone. Dodatkowo są niedrogie. Trzeba coś wypróbować na początek :)
 
Do góry