reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy

Słyszałam ze łóżeczka drewniane, bo dziecko później może się w nie stuknąć, wsadzić nóżki w szczebelki itp, są mało przydatne, że lepiej kupić turystyczne z kojcem, co o nich sądzicie znalazłam takie coś:
ŁÓŻECZKO TURYSTYCZNE KOJEC KOŁYSKA FW2 (352488534) - Aukcje internetowe Allegro

I jeszcze jedno nie mam pojęcia jakie wybierać smoczki, butelki itp, chcę kupić z TommyTippe na co powinnam zwrócić uwagę i do czego one służą (do jakiego pokarmu).
A może ktoś znalazł aukcję z takimi najtańszymi butelkami tetrami i flanelkami oraz innymi gadżetami potrzebnymi przy noworodku
 
reklama
Nalia właśnie u tego sprzedawcy oglądałam rzeczy. Tam są różne ceny smoczków 0m+ uspokajających, czym one się różnią?
i jeszcze co do butelek to o jakiej pojemności najlepiej kupić i ile? A on będą służyć tylko do mleka modyfikowanego i odciągniętego mleka??
 
Ona _mika łóżeczko drewniane jest ok, jak się boisz, że się dziecko uderzy , to kup pościel z ochraniaczem na szczeble. Takie łóżeczko turystyczne to chyba jest dość niskie, myślę, że twoje plecy będą ci wdzięczne przez pierwsze miesiące za normalne łóżeczko z podniesionym spodem :-)
A kojec jako taki jest przydatny to fakt. Natomiast nie wyobrażam sobie funkcji łączenia miejsca do spania z miejscem do zabawy na dłuższą metę, no ale to łóżeczko jest właśnie turystyczne :-p
 
ona_mika ja osobiście nie mam doświadczenia z łóżeczkami, natomiast moje znajome bardzo mi polecały łóżeczka turystyczne. rapunzel te łóżeczka turystyczne też mają możliwość podnoszonego spodu, jak w tradycyjnych łóżeczkach drewnianych. ja zamierzam kupić turystyczne dlatego że część macierzyńskiego będę spędzała u mamy a część u teściów, więc będzie mi wygodniej. a tak naprawde to wydaje mi się że oba rodzaje są dobre, tylko zależy to od przyzwyczajeń i upodobań naszych
 
Ja się jakoś nie mogę przekonać do łóżeczek turystycznych...
Po pierwsze - to chyba dużo większe pole do popisu dla roztoczy i innych drobnoustrojów :/ W końcu materiał. I nie tak łatwo wpakować je do pralki ;)
Po drugie - jak pisała Roszpunka, podwieszane dno nie przemawia do mnie, a pozycja na dole jeszcze mniej - dziękuję za takie schylanie się...
Po trzecie - większość moich znajomych musiała dokupić dodatkowy materacyk, bo ten na wyposażeniu jakiś cienki... sama nie chciałabym na takim spać :>
(Przy okazji większość moich znajomych w końcu dokupiła i tak drewniane łóżeczko...)
Po czwarte - łóżeczka/kojce mają "udzwig" 14 kg zdaje się. I w ogóle jakieś mało solidne mi się wydają. Wszystko to prywatne opinie starej baby ;) która woli jednak sprawdzoną klasykę.

A ochraniacz do łóżeczka to wystarczająca osłona przed uderzeniem się lub włożeniem rączki/nóżki. A przy tym jaka zabawa - może mieć szeleszczące/kolorowe/błyszczące itd bajery ;) Można też uszyć sobie - np z kieszonkami na zabawki - dla starszego dziecka. Ukrywanie i szukanie to świetna zabawa :)


P.S. Podobają mi się na allegro rzeczy od www_2o2_pl , galiano i timur00 - może którejś z Was też coś u nich wpadnie w oko :)
 
Monika ja zamawiałam u tego Pana
Przedmioty użytkownika - Aukcje internetowe Allegro
kupiłam flanelowe pieluszki, tetrowe (radzę kupić te 80x80 z grubszej tetry - ale to kwestia gustu), rożki, podkłady poporodowe, wkładki laktacyjne. Wszystko ok. On ma też butelki Tommee chyba najtaniej na allegro. Ja butelek jeszcze nie kupowałam - zostawiam to na czerwiec ale też Tommee chcę kupić. Jeżeli chodzi o smoczki to 0+ są dla najmłodszych - są o tzw. wolnym przepływie a im wyższa cyferka tym szybciej ze smoka leci. Myślę że butelki to 150ml -na początku maluch i tak dużo mniej. Ile zjada to nie wiem bo Emili nie dawałąm mleka z butelki.
Miłych zakupów.
 
Mamo Emilki, ten pan to moj staly dostawca dzieciecego asortymentu. Ma wg mnie dobry towar i no spora zaleta to koszt przesylki: kurierem 13 zt niezaleznie od ilosci.
Ja juz dla dziecka jestem zaopatrzona we wszystko, ale jak wieci taki byl moj plan , do maja wszystko kupic ze wzg. finansowych . Teraz tylko to poprac i poprasowac , ale to nie wczesniej niz za dwa tyg., bo mam teraz urwanie glowy. Zreszta to przyjemna praca, uwielbiam prasowac i zawsze moja mama sie smieje ,ze prasuje jak magiel. Ilekroc do niej jade to kilka wsadow prania czeka na moje prasowanie:-D:-D:-DWlaczam sobie tv i moge 7 godzin:tak:
 
MamoEmilki to ten sam sprzedawca co podała Nalia, więc chyba jest sprawdzony :)
A tam są smoczki właśnie te 0+ z trzema cenami 6.90zł, 11 coś i 17 coś, czym one się różnią??
Ten najtańszy jest lateksowy, a te 2 następne silikonowe i jakie są lepsze??
Smoczek uspokajający Tommee Tippee 0-6m 2szt. n-b (355473956) - Aukcje internetowe Allegro

Smoczek uspokajający Tommee Tippee 0-6m 2szt. n/z (359526469) - Aukcje internetowe Allegro

Uspokajający smoczek Tommee Tippee 0+m 2szt nieb (355476845) - Aukcje internetowe Allegro
 
reklama
Ona_mika smoczki silikonowe są chyba trwalsze po prostu i się tak nie sklejają...
Nie wiem czemu, ale jakoś nie mam przekonania do tych wirtualnych zakupów, nie ma to, jak wziąć w sklepie do ręki i obejrzeć, ale to pewnie wina wieku :-D
 
Do góry