reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy

Ja mieszkam w mniejszym mieście i są tu zaledwie 5 sklepów (w tym 2 te same tylko w innych miejscach) ceny są bardzo drogie. Mogę jedynie poratować się hurtownią w Białymstoku. Nalia jeździłaś tam na przeciwko fartlandii??
Zostaje mi allegro i podwójne zakupy, nie takie jak u Mamy Emilki i Bastry ale dla mnie i siostry :)
 
reklama
Ona_mika w tej sytuacji faktycznie nie masz za bardzo możliwości iść do sklepu, więc dobrze, że masz jakąś alternatywę, ale chyba zamawiasz dużo rzeczy od razu, żeby nie przepłacać na tej przesyłce?
 
Rapuzel tak jak dziewczyny pisza u tego sprzedawcy przesyłka kosztuje 13zł, zamówię tetry, flanelki, butelki i smoczki, od razu siostrze więc chyba będzie się opłacało.
A może kupić 2 butelki ( bo w 2 paku taniej, drugą dam siostrze) jeden zestaw 150ml drugi 230ml. Jak myślicie. A do czego wogóle będę tych butelek mogła używać??
 
Ona_mika, pomimo naszych najszczerszych checi karmienia cycem czort wie jak nam to wyjdzie i zabezpieczonym na taka ewentualnosc trza byc. A nawet jesli bedziemy karmic piersia to wydaje mi sie ze 2 butelki sa potrzebne bo:
- rodzimy latem i trza bedzie wode dziecku czasem podac, bo sie bedzie pocilo
- nigdy nie wiadomo jak z herbatka na kolki-oby w tym celu nie byla potrzebna
- mozemy musiec brac jakies antybiotyki, wtedy cyc na jakis czas odpada. Ponoc mozna karmic ze specjalnego kubeczka...ale...
- a wyjsc czasem bys chciala chocby do gina na kontrole?No to wtedy sciagniesz mleczko a maz/mama/siostra nakarmi. Wiadomo ze epizodycznie, ale jednak
- taka butelka i tak nigdy sie nie zmarnuje, po pol roku i tak dziecko bedzie pilo soczki czy wode z glukoza. Wiec warto na wszelki wypadek miec
 
Monika jeżeli chodzi o smoczki uspokajające to ja zamierzam kupić takie
Uspokajający smoczek Tommee Tippee 0+m 2szt nieb (355476845) - Aukcje internetowe Allegro
i takie
Smoczek uspokajający Tommee Tippee 0-6m 2szt. n-b (355473956) - Aukcje internetowe Allegro

Te pierwsze mają dużą silikonową tarczkę i kształt jak smoczek w butelce a te drugi lateksowe bo nie wszystkie maluszki chcą ssać silikonowe.
Saly a ja za przesyłkę Pocztą POlską wszystkich rzeczy zapłaciłam 8zł u tego pana.
Miłego zamawiania
 
A to nie jest tak ze jak maluszka przyzwyczai się do jednego rodzaju to będą chciały tylko ten rodzaj ssać??
 
Monika Tylko że maluszki rodzą się wybredne i nie wszystko chcą co my im dajemy... mamusie wybredne to dziciaczki tez takie zgodne i ugodowe raczej nie będą...:-)
Monika to jest tak - jak się maluch drze w niebogłosy to próbujesz i takiego i innego byle go uspokoić i sam sobie wybierze tak naprawdę co mu się podoba.:-D:-D:-D
Takie te maluchy mają przywileje...:tak::tak::tak:
 
To chyba też zainwestuje w te 2 smoczki, i w 2 butelki mniejszą i większą, a teraz pytanie jaką większą tą ponad 200ml czy ponad 300ml??
 
Ja juz zakupilam butelki, tylko jeszcze nie wiem czy kupowac smoczki. Ale cg=hyba na wszelki wypadek to zrobia, bo jak mi mala zacznie wrzeszczec w nocy to wole byc przygotowana.
Ona_mika ja mysle, ze jednak te standardowe drewniane lozeczko jest lepsze. Moja bratowa ma te turystyczne, ale wcale jego nie uzywa, tam jest bardzo cienki matereacyk i czuc te wszystkie rurki. Tak wiec nie wyobrazam sobie jak dziecko by mialo spac w nim przez caly czas.
 
reklama
Ona_mika, myślę, ze butelka ponad 300 ml, to nie zda egzaminu. Moja Monisia piła jak smok z butelki i to do 5 -6 lat:baffled:, natomiast nigdy nie wypiła na raz więcej niż 200 ml z hakiem. Wg mnie ta ponad 200 ml starczy ci za świat.
 
Do góry